Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izlazak iz izolacije

[es] :: Windows mreže :: Izlazak iz izolacije

[ Pregleda: 2375 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Izlazak iz izolacije05.01.2006. u 07:28 - pre 222 meseci
Firma sa 20-tak racunara, Win2000, dva DNS-a na ADI. Ziveli sretni i zadovoljni u izolaciji. Onda dosao jeftin internet. Decaci iz ISP-a povezali mrezu i na vrh dodali adresu svog DNS-a. Internet radi.

Naknadno ce se ispostaviti da ne radi lokal ... Decaci su opet dosli. Forvardovanje DNS-a nije uspelo ( root server ), a do problema sa imenom domena ( bilo firma.lokal a sada firma.co.yu ) nisu ni dosli.

Kada sam ja dosao i rekao da mora da se obore AD i DNS serveri, slozili su se da me drze dalje od racunara. Dali su u pravu? Postoji li neki programski alat da se ovo izvede u zivo dok mreza radi. Mozda neki zaobilazni zez. Uopste, kako se po mikrosoftu, zvanicno, menja ime domena u AD sadrzaju.

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Izlazak iz izolacije06.01.2006. u 22:10 - pre 222 meseci
Koliko ja znam ne moze da se menja ime domena ali znam da u 2003 kreiras jos jedan domen na nekoj drugoj masini zatim iskoristis migration tools tako da sa starog domena prebacis sve na novi. Resetujes radne stanice, i prilikom logovanja prebacis logovanje na novi domen.

Ovo je samo predlog u praksi nisam probao....
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Izlazak iz izolacije11.01.2006. u 14:58 - pre 222 meseci
Interesovalo me je kako to kolege rade ... ali ili ne rade nista slicno ili svoje znanje cuvaju za sebe. U knjigama pise nesto kao: movetree, pa potom proletis jos sa netdom i sidewalk. Ni ja nisam probao - skupa ta skola :-)

Na netu mikrosoftove alate smatraju za lajt - moraju se dokupiti ozbiljni alati i to najcesce spominju FastLane, Aelita ... sada Quest. Jos kada bi ja imao 50.000 $/god kao kolege na zapadu. Jedan mi rece nesto u obliku ... Uzaludno ti diploma savremenog doktora-hirurga, bez rengena si srednjovekovni vudu vrac. Ima logike!


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Izlazak iz izolacije

[ Pregleda: 2375 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.