Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vjerovatnoca i statistika

[es] :: Matematika :: Vjerovatnoca i statistika

[ Pregleda: 7369 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Traxdata_ja
samir becirspahic
BiH

Član broj: 77356
Poruke: 15
*.dlp77.bih.net.ba.



Profil

icon Vjerovatnoca i statistika04.01.2006. u 21:55 - pre 222 meseci
Potrebna mi je hitno skripta za navedeni predmet ili knjiga u pdf.
Nisam uspio nista naci na net-u trenutno.
MOze i link!!!
Posaljite na [email protected]
 
Odgovor na temu

shiggy
Bg

Član broj: 1367
Poruke: 121
194.106.169.*



Profil

icon Re: Vjerovatnoca i statistika08.01.2006. u 07:08 - pre 222 meseci
upregni mulu (http://www.emule-project.com) pa onda trazi, trazi pa cesh naci
 
Odgovor na temu

Bole89

Član broj: 86189
Poruke: 38
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vjerovatnoca i statistika08.01.2009. u 21:53 - pre 186 meseci
Nisam htio da otvrama novu temu, nije vezano za prethodne odgovore ali ima veze sa temom...

Potrebna mi je mala pomoc, jedan drug mi se obratio za pomoc i dao mi par zadataka.

Cini mi se da ovo nije tesko, ali trenutno nemam vremena da trazim kako se sve ovo radi, a na faksu cu to raditi tek kasnije pa ako neko ima vremena neka mi pomogne...

1.zadatak
U zavrsnim razredima ima ukupno 538 muskih ucenika sa prosjecnom visinom od 182 cm i standardnom devijacijom od 8.45 cm. Za sportsku manifestaciju nastavnik fizicke kulture treba izvesti vjezbu sa 55 ucenika ciuja visina prelazi 189 cm. Da li ce nastavnik pronaci dovoljno ucenika? (obrazloziti odgovor)

2.zadatak
Preduzece skladisti jedan prozivod. Moguce je dvije vrste neispravnosti na svakom proizvodu. vjerovatnoca je da se u skladistu nalazi neispravan prozivod sa neispravnoscu A iznosi 55.3 , a vjerovatnoca da se u skladistu nalazi neispravan prozivod B iznosi 0.41. Kolika je vjerovatnoca da ce slucajno izabran prozivod biti: a.)ispravan, b.)neisparavan, c.)imati obe neipravnosti?

3.zadatak
Na prijemnom ispitu polazu se fizika i matematika. utvrdjeno je : matematika: x(sr)=55.3 poena, standardna devijacija 6.65; fizika: x(sr)=62.6, standardna devijacija 8.65 .
Kandidat je postigao na ispitu sledeci uspjeh: a.)matematika 61 poen b.)fizika 72 poena. Odrediti na kom testu je kandidat postigao bolji uspjeh. Koliki je procenta kandidata postigao bolji uspjeh iz matematike i koliki je procenta kandidata postigao bolji uspjeh iz fizike od ovog kandidata?

4.zadatak
Od 153 studenta 80 je polozilo neki ispit, a od 109 studentica polozilo ih je ispit 86. postoji li razlika uspjesnoti polaganja ispita izmedju studenata i studentica?(p=0.01)
 
Odgovor na temu

h4su

Član broj: 146153
Poruke: 162
80.65.165.*



+4 Profil

icon Re: Vjerovatnoca i statistika09.01.2009. u 09:55 - pre 186 meseci
2.Vjerovatnoca nekog dogadjaja se nalazi izmedju 0 i 1, tako da pogledaj malo postavku nisi dobro nesto napisao.Opcenito:

P(A)-vjerovatnoca da je proizvod ispravan u prvom smislu
P(B)-vjerovatnoca da je proizvod biti ispravan u drugom smislu

a.) P(A)*P(B) posto mora da bude ispunjeno i jedno i drugo
b.)1-P(A)*P(B) suprotno od ispravan
c.)(1-P(A))*(1-P*(B)) obje neispravnosti
 
Odgovor na temu

Bole89

Član broj: 86189
Poruke: 38
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vjerovatnoca i statistika09.01.2009. u 12:43 - pre 186 meseci
tako pise na ovom papiru sto sam dobio, vjerovatno je onda greska na njemu...

Ajd neka onda bude ovako:

2.zadatak
Preduzece skladisti jedan prozivod. Moguce je dvije vrste neispravnosti na svakom proizvodu. vjerovatnoca je da se u skladistu nalazi neispravan prozivod sa neispravnoscu A iznosi 55.3 , a vjerovatnoca da se u skladistu nalazi neispravan prozivod B iznosi 6.65. Kolika je vjerovatnoca da ce slucajno izabran prozivod biti: a.)ispravan, b.)neisparavan, c.)imati obe neipravnosti?


Hvala h4su
 
Odgovor na temu

bobica85
student
banja luka, bih

Član broj: 249168
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vjerovatnoca i statistika29.01.2010. u 18:25 - pre 173 meseci
i mene zanimaju ovi zadaci sto je kolega okacio. Hvala na pomoci h4su, pa ako jos neko ima ideju nek slobodno pise.Svaka pomoc je dobro dosla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Vjerovatnoca i statistika

[ Pregleda: 7369 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.