Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wi-Fi Software za razmenu fajlova i chat između korisnika vezanih na AP

[es] :: Wireless :: Wi-Fi Software za razmenu fajlova i chat između korisnika vezanih na AP

[ Pregleda: 2176 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaniloVitko
Kraljevo

Član broj: 45347
Poruke: 2
*.ptt.yu.



Profil

icon Wi-Fi Software za razmenu fajlova i chat između korisnika vezanih na AP 04.01.2006. u 00:58 - pre 222 meseci
Koji je najbolji softver za razmenu fajlova i chat između korisnika vezanih na isti AP.(podrazumeva se da je džabe ili makar da ga je moguće krekovati)?
Nedavno sam skiinuo trial verziju programa Colligo Workgroup Edition 4.0 ali on je samo funkcionalan u ad-hoc režimu.

Ako mi je kartica uspela da se poveže na AP da li je to i jedino dovoljno da bih video i druge korisnike koji su vezani na njega Ako ne sta treba još da znam (da uradim -podesim).Da li mi treba neki password od vlasnika AP-a.

Šta je to PING??

Skoro sam nabavio Asusovu karticu 802.11 b namenjenu za slot koji postoji samo na nekim asusovim pločama sa malom omnicom koja ide uz njega .

Zamislite šta se desilo !?
Po aktiviranju skenirala je etar i pronašla DVA A.Point -a i uspela da uspostavi vezu sa jednim od njih sa jačim signalom sa vrednostima:

link quality 67%
signal strength od 5 do 20 %

Napominjem da sve ovo radi sa omnicom koja je na kratkom kabliću od nekih 50 cm
a sama je visine 7-8 cm.(omnica sedi na kućištu)

Jedina povoljnost koja mi ovo omogućava ja je pozicija moje kuće na brdu sa koga vidim skoro pola grada.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Wi-Fi Software za razmenu fajlova i chat između korisnika vezanih na AP 04.01.2006. u 08:18 - pre 222 meseci
Najprakticnije je da se u mrezi podigne interni DC++ server. Preko njega moze da ide i chat i razmena datoteka, a moze da posluzi i kao svojevrsna oglasna tabla.

Ne znas sta je ping? Uh... http://forum.uzice.net/viewtopic.php?t=6120

SIgnal koji si uhvatio je slab. Treba ti bolja antena postavljena napolju. Za detalje ok povezivanaj ipak moras konsultovati provajdera.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wi-Fi Software za razmenu fajlova i chat između korisnika vezanih na AP

[ Pregleda: 2176 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.