Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vatromet i sve o njemu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vatromet i sve o njemu

[ Pregleda: 7663 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.teleportgroup.net.



+1 Profil

icon Vatromet i sve o njemu29.12.2005. u 22:46 - pre 223 meseci
Mislim da ce ova tema zanimati mnoge.

Ovako posto je za 2 dana Nova Godina, a nisam bio u mogucnosti da nabavim neki malo kvalitetniji vatromet zanimalo bih me sta je potrebno da se on napravi (naravno osim baruta)

Ukoliko znate neku stranicu sa uputstvom za pravljenje ostavite adresu ovde.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu29.12.2005. u 22:56 - pre 223 meseci
Ma zaboravi to covece. Ostavim ti link i onda kao aaa, jbg, korak 6. je trebao pre koraka 5. Pa da onda trazis link za izradu robotske ruke i podesavanje voice komandi u Win-u.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu29.12.2005. u 23:52 - pre 223 meseci


haha
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.teleportgroup.net.



+1 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 00:03 - pre 223 meseci
Posto sam dosta goooooglaoooo, i nisam naisao na nista precizno sto bih pomoglo u pravljenju odlucio sam da potrazim pomoc na forumu, i ovako na forumu nema bas nista o tome.......


 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 00:34 - pre 223 meseci
Nemam nista za vatromet, ali imam ovo:

Citat:
How to Make a Smoke Bomb
A white smoke bomb can be made from sulfur, pottassium nitrate, black powder, aluminium powder, iron oxide and carbon tetrachloride. It can be used either for signaling or screening.
Materials Required
Sulfur, Pottassium Nitrate, Black Powder, Aluminium Powder, Black Iron Oxide, Carbon Tetrachloride, Improvised White Flare Mix, Tablespoon , Wooden Stick, Newspaper, Quart Jar with Lid, Window screen, 10inch Fuse, 2 and half inch by 5 inch tin can and a lighter.
Procedure
Measure 3 level tablespoons of dried sulfur into the quart jar. Add 4 level tablespoons of dried pottassium nitrate to the sulfur. Add two heaping tablespoons black iron oxide. Place all ingredients on the window screen. Mix ingredients thouroughly by sieving them onto the newspaper, repeat this 3 times. Pour the ingredients back into the jar. Screw the lid on the jar tightly and mix the ingredients vigorously until even. Remove the lid and add 10 heaped tablespoons of aluminium powder then mix thouroughly with the wooden stick. Store in the jar with tightened lid until use.
Usage
Wet the ingredients in the jar to a paste consistency with Carbon Tetrachloride, do this in a well ventilated area as the Carbon Tet will give off toxic gases. Add a half cup of black powder to the paste and mix carefully with wooden stick.
Measure one heaped tablespoon of white flare mix onto a four inch square aluminium foil. Knot one end of the fuse and place in the middle of the white flare mix. Fold the corners of the foil tightly around the fuse.
Place the white smoke bomb mix into the can. Place the fused white flare device into the can just below the surface of the smoke bomb paste and ignite the flare to deploy the smoke bomb.


Imam i opakije stvarcice, ali ne bi da vam dajem!
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 00:47 - pre 223 meseci
Neko ovde je dosta citao The Anarchist's Cookbook.....
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 02:51 - pre 223 meseci
Citat:
Imam i opakije stvarcice, ali ne bi da vam dajem!

Nemas samo ti.
I see dead pixels...
 
Odgovor na temu

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 04:56 - pre 223 meseci
Ja se nebi zajebavao sa ovim stvarima.
Na kraju ce da ti oduva ruka ili glavu.
Poz.
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+83 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 09:28 - pre 223 meseci
Citat:
ruka

Jel ovo na satrovackom?
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 16:17 - pre 223 meseci
@Atos sta ti nikad ne pogresis kad kucas neki text?
Poz.
 
Odgovor na temu

zlatibor82
zlatibor
Serbia brale......

Član broj: 33032
Poruke: 212
*.teleportgroup.net.



+1 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 16:47 - pre 223 meseci
Uspeo sam da napravim raketu ali sada je problem kako da napravim eksploziju (ruzu) znaci treba mi pomoc oko materijala koji se koristi da se dobiju boje mislim da je za plavu boju kameni ugalj.......
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu30.12.2005. u 19:36 - pre 223 meseci
Citat:
Fuzz: Ma zaboravi to covece. Ostavim ti link i onda kao aaa, jbg, korak 6. je trebao pre koraka 5. Pa da onda trazis link za izradu robotske ruke i podesavanje voice komandi u Win-u.

hahaha :) ludo...
ma kakav vatromet shta ti imash od toga ? ioako niko nezna da si ga ti napravio :P shalim se.
po meni najachi homemade vatromet je ono kad uzmesh onaj kremen iz upaljacha i zagrevash ga dugo dugo dok se ne usija... i onda ga samo kresnesh jako.. ili lupish...
lele kako to varnichi :)
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+83 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu31.12.2005. u 08:49 - pre 223 meseci
@Mefisto_soad
Ma gresim i ja naravno, hteo sam samo da se nasalim, ispalo je da odu obe glave
Nego, jel ste primetili da su se pojavile malo jace petarde nego proslih godina. Bas detoniraju. U kraju kod mene baca ih neki lik sa solitera tako da puknu tacno negde na pola, pa se detonacija razlama kroz ceo kraj, onako bas bas.
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu31.12.2005. u 14:58 - pre 223 meseci
Pa nisu tu obične petarde već one crvene i maslinasto zelene dinmitare.

Ja sam pre dve godine platio nekih 600 dinara za jednu lepu debelu "petardu" od 16cm
Čak sam dobio i uputstvo kako i na koji način se baca, piše min 25m od sebe i okoline ljudi.

ja izajdme na ulicu, tačno u 00:00 kresnem brzo goreći fitilji, i izvalim da mi je puna ulica nekih klinaca i matoraca, i ja šta ću roknem dinamit i kontejner, od siline udara, kontejner se racvetao i preleteo na susednu stranu ulice i razvalio komšiji kapiju....deca počela da plaču komšija uzeo motku da me ošuri a ja sav srećan uletoh u kuću i ključ u bravu

Znači najjača eksplozivna naprava koju sam bacio.



P.S. Malo je jača od SSS-256 koja se baca uglavnom na italijanskim utakmicama!
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu31.12.2005. u 15:57 - pre 223 meseci
wtf... :D kontejner preleto.. haha :D
uzhas, shto bolje nisi kupio neku kashikaru na kosovo... za 20e 15 bombe :P
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu31.12.2005. u 16:30 - pre 223 meseci
Ma ćuti bre znaš kako je, ne puklo...nego eksplodiralo
Ja se usro, reko gotovo odo ja u zatvor zbog naoružanja
Priznajem da sam se extremno usro kada je roknulo, ali na svu sreću niko nije povredjen sem kapije i kontiša

Inače ortak i ja smo kupili zajedno taj dinamit, samo što se on 2-3 sta pred novu godinu usro i nije smeo da baci pa prodao nekom svom komšiji...ja sam se isto dosta dugo razmišljao dal da bacim.... i kada je krenulo rokanje u komšiluku,.... krenula deca da se lože bacaju dinamitare....ja reko sad cu da vam jb..... i kresnem ovo ZLO i uništim kontiš i ogradu....istoriju znate!!!!


sad sam se primirio malo, više nisam u tom fazonu, za ovu novu godinu sam dao 35€ za pritoehniku....uzeo sam jednu baklju za 35€ da da da jednu ali vrednu, na udar se aktivira, i signalna baklja, koja gori ni manje ni više nego 20 min....ima da potrujem ceo Zemun


LJUDI MOJI JA SE SADA ODJAVJLUJEM, ŽELIM VAM SREĆNU NOVU GODINU, PUNO ZDRAVLJA LJUBAVI I PARA, LEPO DA MI SE PROVEDETE VEČERAS, PA SE SUTRA-PREKOSUTRA ČUJEMO OPET.

Pozdravlja vas vaš Deda Mraz i njegova Mrazica
 
Odgovor na temu

anon75319
freelancer
Varazdin(Hrvatska)

anon75319
Član broj: 75319
Poruke: 239
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Vatromet i sve o njemu02.01.2006. u 11:14 - pre 223 meseci
sretna nova godina...

Uputstvo za izradu prilično jake petarde

"Recept" sam ja sastavio i po njemu uvijek radim

Potreban materijal:
1. Barut iz manjih petarda(natrgaš kutiju(cijelu) onih Veliki Pirat(tako se zovu u Hrvatskoj)
2.Plastična posudica(za "slabije" koristi kutijicu od filma za fotoaparat, za osrednju petardu koristi tubu za šumeče tablete, za jaku petardu posudu od cedevite)
3. Svijeća
4. Fitilj(ne običan fitilj, uzmete petardu koja se u HRV zove Mini Dinamitos, otrgnete gornji dio za fitiljom i gipsom zajedno)
5. Selotejp ili još bolje izolir traka
6. Upaljač

Postupak:

1. Uzmes svoju posudu i isprazniš ju
2. E sada slijedi dodavanje baruta u posudu, nemogu ovako objasniti koliko ga treba dodati. Probajte sami zakljuciti koliko baruta zelite unutra. Ja obično napunim 8/10 posude barutom tako da mi ovih 2/10 služi za fitilj
3. kada ste gotovi za usipavanjem baruta, uzmite pripremljen fitilj(fitilj MORA biti od petarde Mini Dinamitos ili sličnih), postavite ga u barut tako da mu dio viri iz kutijice
4. kada se osigurate da ste dobro postavili fitilj, upalite svijeću(nemojte zapaliti i sebe i barut...) i pocnite kapati vosak u kutiju(nemojte kapati po fitilju, samo po barutu[nemojte se bojati necete zapaliti barut voskom]
5. kada ste prelili voskom sav barut(sloj voska mora biti skroz do ruba kutije koje koristite), provjerte dali sloj voska nema neku rupu
6. uzmite selotejp i čvrsto omotajte cjelu tubu(tako da se podeblja barem 2 cm)

7. Obavezno uzmite kameru, postavite petardu na pod(nemojte ju držati u ruci i bacati jer ima mogučnosti da kada padne na pod da sloj voska napukne, u tom slučaju nečete imati petardu nego veliki Vulkan, također može vam eksplodirati u ruci a čak i najmanja takva petarda ima da vam raznese cjelu šaku i ruku do lakta[a zamislite tek največu]
8. Zapalite i bježite što dalje id nje
9. Osjetite udar u prsima i zvuk u ušima :) :)

ako imate pitanja u vezi postupka mozete ovjde postati

ako cu nabaviti još baruta uzet ču fotoaparat i detaljno snimiti postupak

Upozorenje: Nisam odgovoran za bilo kakvu štetu nastalu ovim uputstvom...
Upozorenje 2: Nemojte se igrati ovom petardom jer može nastati velika šteta upotrebom...

Pozdrav iz Varaždina!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vatromet i sve o njemu

[ Pregleda: 7663 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.