Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33

[ Pregleda: 86184 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.02.2006. u 09:28 - pre 221 meseci
Citat:
Buum: Ti čoveče kao da si pao s Marsa. Ja ti objašnjavam kakve su društveno-političke prilike u Srbiji, a ti se osećaš uvređenim. Ne sviđa ti se ono što čuješ. Ubeđen si da živiš u demokratskoj zemlji gde postoji vladavina prava... bla bla truć...

Sve to postoji, ali samo u onoj meri i do onog trenutka dok to odogovara poličkoj oligarhiji. Čim neko iskoči iz šablona i počne da remeti račune ključnim igračima, za njega više ne postoji ništa sem ogoljene sile i medijske satanizacije. Pa zar primer sa Karićem ne potvrđuje to na najbolji način?

Razumem ja da sudar sa realnošću ume da bude bolan, ali moraćeš sam da se izboriš sa tim, a ne meni da prebacuješ za nekakve uvrede.

Dalje, ja od samog starta diskusije kažem da je ovo politički obračun (nalik onim mafijaškim) iz koga će jedina korist biti eliminacija najvećeg tajkuna u zemlji, a ti mi tu nešto teoretišeš – vidi kako je u Češkoj, pogle kako je u Albaniji. Znaš li bre ti gde živiš? U Srbiji brale. Shvati to.


Ako neko tebe razume.... Verovatno jedino sam sebe, mada tesko. Mrznja je cudna stvar. Da rezimiram: zivimo u Srbiji u kojoj ne vlada pravo ali je opravdano da losi momci eliminisu nekog drugog loseg momka jer se on tebi ne svidja!!! I pri tom mogu da koriste sva moguca sredstva bilo zakonita bilo nezakonita jer su oni vlada!!!
Vladavina TV dnevnika je cudo.....

Druga stvar: stalno pominjes pojam "tajkun" u formi izraza "baba roga". Znas li uopste sta znaci "tajkun" i zasto je takav los po neku drzavu??? Ajde pojasni malo..


Citat:
Buum: Martin Šlaf i austrijski Mobilkom:
1. Špekulanta će da obešteti austrijski operater od svog %, pošto je on ionako ušao u ovaj dil kao njihova prethodnica;
2. Austrijska vlada nije reagovala zbog samog Martina Šlafa (nebitnog pojedinca iz Austrije) kome su zbog sumnjivih i rizičnih investicija u Srbiji ugrožena neka prava, već isključivo zato što su preko njega hteli da dođu do vlasničkog udela u Mobtelu. Da Šlaf i Mobilkom nisu radili u tandemu, boleo bi Austrijance tuki da reaguju... Uglavnom, taj scenario je već viđen u Bugarskoj, a evo, vidimo, uspleo im je i ovde.

Znači, vlada više nema nikakve veze sa Šlafom i Karićem. Martin treba da se raskusura sa Mobilkomom i Karićem, jer je sa njima i pravio dilove.


A zasto dobija obestecenj kada je nebitan???
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.02.2006. u 09:36 - pre 221 meseci
da ne bi dolazili u nesuglasice :

http://en.wikipedia.org/wiki/Tycoon


A business magnate, sometimes referred to as a mogul or a tycoon, is a person who controls a large portion of a particular industry and whose wealth derives primarily from said control.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.02.2006. u 14:52 - pre 221 meseci
Citat:
Buum: Ti čoveče kao da si pao s Marsa. Ja ti objašnjavam kakve su društveno-političke prilike u Srbiji, a ti se osećaš uvređenim. Ne sviđa ti se ono što čuješ. Ubeđen si da živiš u demokratskoj zemlji gde postoji vladavina prava... bla bla truć...

Sve to postoji, ali samo u onoj meri i do onog trenutka dok to odogovara poličkoj oligarhiji. Čim neko iskoči iz šablona i počne da remeti račune ključnim igračima, za njega više ne postoji ništa sem ogoljene sile i medijske satanizacije. Pa zar primer sa Karićem ne potvrđuje to na najbolji način?

Razumem ja da sudar sa realnošću ume da bude bolan, ali moraćeš sam da se izboriš sa tim, a ne meni da prebacuješ za nekakve uvrede.

Dalje, ja od samog starta diskusije kažem da je ovo politički obračun (nalik onim mafijaškim) iz koga će jedina korist biti eliminacija najvećeg tajkuna u zemlji, a ti mi tu nešto teoretišeš – vidi kako je u Češkoj, pogle kako je u Albaniji. Znaš li bre ti gde živiš? U Srbiji brale. Shvati to.


Sam si sebi odgovorio. Dakle, sada mi reci kako ce, makar i osudili Karica, to da makne vladu.

Nemam ja sa Karicem nista, ali ne volim linc.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 07:20 - pre 221 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Navedi kojih se to 10 tajkunizacija dešava koje su iole merljive sa slučajem Mobtel? Pre neki dan je Đilas iz Narodne kancelarije upozorio na pokušaj da se Optika proda ispod knjigovodstvene vrednosti i to će biti stopirano. Neka bagra iz nazovi revizorske kuće Fokus je tako procenila... Uostalom, evo cele vesti iz Danasa. Eto, to će biti sprečeno zbog medijske pozornosti.


Na pamet mi padaju EPS dealovi, zatim finansiranje Vlade od par duvanskih i sl.. tajkuna koji su poprilicno narasli i sl.. npr... samo tvoj problem je sto Mobtel gledas kao na drzavnu firmu sto on do danas nije (tj. jeste kad su ga oteli).


Dobro, de, priznaj lepo da nema. Ne sumnjam da će biti afera kad delovi EPS-a i NIS-a budu došli na red za privatizaciju, ali u ovom momentu tvrditi da se vrše neke opasne zakulisne radnje, a da je slučaj Mobtel samo paravan za zataškavanje pravih namera, zaista nema osnova.

Na koje duvanske tajkune misliš, na Peconija, Caneta Subotića? Nisam u toku, šta su sad smuljali sa ovom ekipom?


Citat:
Ivan Dimkovic: A naravno da uporedivih cifri nema jer je Mobtel, upravo zahvaljujuci tom Karicu (PTT se bas i nije mesao u posao Mobtela, ne?) i narastao do nivoa firme vredne 700+ miliona evra... Sta je to drzava pa ulozila u Mobtel? Frekvencije? Bas bi neko inace sa njom radio posao 1994-te godine, sve i da su poklonili te frekvencije


Pa da smo ja ili ti dobili monopol na mobilnu telefoniju od države kad i Karić, i mi bismo Mobtel "utovili" do ove razmere, ako ne i više.


Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi... oko "nebitnog pojedinca iz austrije"- mislim da ti nije bas najjasniji pojam "gospodina investirora" - svaka osoba koja raspolaze sa kapitalom koji se meri cifrom od vise stotina miliona evra je obicno poznata kao "gospodin investitor" i ne bih smeo da se zakunem da ga bilo gde u normalnoj sredini mogu nazvati nebitnim - znas, to su oni ljudi koje kao, recimo, dobar radnik u firmi obicno nikad ne vidis u zivotu, osim slucajno ako im se nadjes na putu za godisnji "shareholder meeting" - e , ti ljudi omogucavaju poslovanje firmama - spekulanti ili ne (a obicno jesu), vecina njih sigurno ne upada u profil "lepo ocesljanog obrazovanog coveka" vec su u manjoj ili vecoj meri oportunisti, spremni na neke stvari koje vecina ljudi ne bi radila itd....

Sta mislis ko stoji iza, recimo, tog Mobilcoma - verovatno par banaka, nekoliko fondova, par krupnih investitora i boranija... a sta mislis ko drzi lovu u tim fondovima i ko su krupni investitori? Pa gospoda investitori, bas takvi kao Slaf.

Samo u ovoj bolesnoj zemlji se prema investitorima ophodi kao prema kriminalcima, ali to je deo patogenog uma nastalog neuspelim 50-godisnjim socijalnim eksperimentom zvanim komunizam, tj. medicinski - perfektnom lobotomijom od 50 godina.

Posledice patogenog ponasanja ce samo snositi gradajani Srbije, oni sto o akcijama i investicijama znaju samo kad treba da prodaju svoje 'besplatne akcije' koje su nekim cudom dobili od "Vlade Srbije"


Dobro bre Dimkoviću, znaš i sam da nije isto kad ti se kao investitor pojavi:
• Fortune-500 kompanija sa ozbiljnim investicionim kapitalom i perspektivom otvaranja velikog broja radnih mesta;
• Špekulant sa gomilom sumnjivo stečenog keša, koji bi hteo da nešto na brzaka preproda, opere kintu i ušićari koji $ € Ł. A posle – kud koji mili moji!

Zna se kuda vodi svaka od ovih varijanata.


Citat:
mexico:
Citat:
Buum: Ti čoveče kao da si pao s Marsa. Ja ti objašnjavam kakve su društveno-političke prilike u Srbiji, a ti se osećaš uvređenim. Ne sviđa ti se ono što čuješ. Ubeđen si da živiš u demokratskoj zemlji gde postoji vladavina prava... bla bla truć...

Sve to postoji, ali samo u onoj meri i do onog trenutka dok to odogovara poličkoj oligarhiji. Čim neko iskoči iz šablona i počne da remeti račune ključnim igračima, za njega više ne postoji ništa sem ogoljene sile i medijske satanizacije. Pa zar primer sa Karićem ne potvrđuje to na najbolji način?

Razumem ja da sudar sa realnošću ume da bude bolan, ali moraćeš sam da se izboriš sa tim, a ne meni da prebacuješ za nekakve uvrede.

Dalje, ja od samog starta diskusije kažem da je ovo politički obračun (nalik onim mafijaškim) iz koga će jedina korist biti eliminacija najvećeg tajkuna u zemlji, a ti mi tu nešto teoretišeš – vidi kako je u Češkoj, pogle kako je u Albaniji. Znaš li bre ti gde živiš? U Srbiji brale. Shvati to.


Ako neko tebe razume.... Verovatno jedino sam sebe, mada tesko. Mrznja je cudna stvar. Da rezimiram: zivimo u Srbiji u kojoj ne vlada pravo ali je opravdano da losi momci eliminisu nekog drugog loseg momka jer se on tebi ne svidja!!! I pri tom mogu da koriste sva moguca sredstva bilo zakonita bilo nezakonita jer su oni vlada!!!
Vladavina TV dnevnika je cudo.....


Vrlo dobro si me razumeo, iako se praviš nevešt. Ja zaista nemam nikakav problem da se "loši momci" međusobno istrebljuju. Preferiram da to rade temeljno – kad jednom raščistimo s jednim parazitom, da više ne gubimo vreme s njim. Inače, tekst koji si citirao se nije odnosio na tebe, već na bojana_bozovic-a, ali nema veze...

Objašnjenje termina tajkun si dobio od supermoderatora, kojem se ovom prilikom zahvaljujem.


Citat:
mexico:
Citat:
Buum: Martin Šlaf i austrijski Mobilkom:
1. Špekulanta će da obešteti austrijski operater od svog %, pošto je on ionako ušao u ovaj dil kao njihova prethodnica;
2. Austrijska vlada nije reagovala zbog samog Martina Šlafa (nebitnog pojedinca iz Austrije) kome su zbog sumnjivih i rizičnih investicija u Srbiji ugrožena neka prava, već isključivo zato što su preko njega hteli da dođu do vlasničkog udela u Mobtelu. Da Šlaf i Mobilkom nisu radili u tandemu, boleo bi Austrijance tuki da reaguju... Uglavnom, taj scenario je već viđen u Bugarskoj, a evo, vidimo, uspleo im je i ovde.

Znači, vlada više nema nikakve veze sa Šlafom i Karićem. Martin treba da se raskusura sa Mobilkomom i Karićem, jer je sa njima i pravio dilove.


A zasto dobija obestecenj kada je nebitan???


Ne pratiš fabulu radnje.
Pogledaj tekst ispisan crvenom bojom.


Citat:
bojan_bozovic: Dakle, sada mi reci kako ce, makar i osudili Karica, to da makne vladu.


Gde si ti video da sam ja tako nešto ustvrdio?


Citat:
bojan_bozovic: Nemam ja sa Karicem nista, ali ne volim linc.


OK, to mogu da razumem.

Meni, s druge strane, uopšte ne smeta da gledam kako linčuju zlikovca. Nadam se da ti to možeš da razumeš.

[Ovu poruku je menjao Buum dana 02.02.2006. u 08:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 08:48 - pre 221 meseci
Citat:
Buum
Dobro bre Dimkoviću, znaš i sam da nije isto kad ti se kao investitor pojavi:
• Fortune-500 kompanija sa ozbiljnim investicionim kapitalom i perspektivom otvaranja velikog broja radnih mesta;
• Špekulant sa gomilom sumnjivo stečenog keša, koji bi hteo da nešto na brzaka preproda, opere kintu i ušićari koji $ € Ł. A posle – kud koji mili moji!

Zna se kuda vodi svaka od ovih varijanata.


Fora je sto F500 kompanija nece uloziti u firmu sa sumnjivim vlasnistvom - a Slaf je spekulisao i verovatno procenio da moze izvuci pare iz mobtela posle arbitraze.

Ono sto meni smeta je sto je drzava Srbija zaobisla arbitrazu i na kaubojski nacin ubrzala proces krseci svoje soptstvene zakone.

Stvar higijene - tebi to ne smeta, jer je u pitanju imovina stecena za vreme Slobe, meni smeta jer Srbija i dalje nastavlja da biva kaubojska drzava - i to je to ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 09:25 - pre 221 meseci
@Buum

Zao mi je ali daljna diskusija sa nekim ko "nema nista protiv" da se neko "istrebljuje" nema smisla. Jednostavno odrastao sam i vaspitan (u Srbiji) na drugacijem nivou. Kultura i vaspitanje su mi nalagali da argumentovano diskutujem, ali kada suprotna strana primeni "varvarski argument" ostajem bez teksta i svaka normalna diskusija prestaje.




Citat:
Ivan Dimkovic: Fora je sto F500 kompanija nece uloziti u firmu sa sumnjivim vlasnistvom - a Slaf je spekulisao i verovatno procenio da moze izvuci pare iz mobtela posle arbitraze.


Mozes da objasnjavas i objasnjavas i objasnjavas.... Stvar je sto je "Sloba jos uvek tu....". I njegov nacin razmisljanja: najjaci smo, nebeski i kod nas ulazu samo F500. Svi ostali su "beeeez veze", prevaranti, spekulanti (dosta biznisa se zasniva na spekulacijama, to je nacin biznisa), tajkuni ("baba roge", jer verovatno nece da placaju neradnike) itd itd. Doduse i oni mogu da dodju donesu svoje "sitne" pare ali da ne traze nista za uzvrat. Ustvari, jos nesto i moraju da uradedodatno i da podele dodatne pare onima koji ne bi da rade.... Srbija (TM).....

[Ovu poruku je menjao mexico dana 02.02.2006. u 11:13 GMT+1]
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 09:35 - pre 221 meseci
Citat:
Buum
Dobro bre Dimkoviću, znaš i sam da nije isto kad ti se kao investitor pojavi:
• Fortune-500 kompanija sa ozbiljnim investicionim kapitalom i perspektivom otvaranja velikog broja radnih mesta;
• Špekulant sa gomilom sumnjivo stečenog keša, koji bi hteo da nešto na brzaka preproda, opere kintu i ušićari koji $ € Ł. A posle – kud koji mili moji!

Zna se kuda vodi svaka od ovih varijanata.


Znači novac od 'špekulanta' nije jednako vredan kao novac neke F500 kompanije?!?

Ajde zamisli da ti prodaješ automobil... I niko živ neće da ga kupi jer ti sa automobilom nisu baš čista posla, i nisu baš svi papiri ispravni... I pojavi se neki tip, onako sumnjivog izgleda, preprodavac automobila, i hoce da kupi tvoj automobil, da preuzme rizik sumnjivih papira, naravno sa ciljem da ga posle preproda skuplje... I ti mu kažeš "neću da ti prodam svoj auto sumnjivog porekla jer si na sumnjiv način došao do novca za kupovinu". Naravno da nećeš to da mu kažeš, niti te je briga kako je on došao do tog novca, i šta će posle da radi sa tim autom...


Inače, kad se diskutuje na ovom forumu, uključiti malo mozga prilikom pisanja poruka nije na odmet...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 09:54 - pre 221 meseci
Jedina F500 kompanija koja je ulozila u Srbiju je Microsoft - iz prostog razloga sto Microsoftu tesko da mogu da otmu imovinu, jer je nevidljiva - i verovatno spindoktori i ne znaju sta je ;)

Gospoda koja bi F500 investicioni kapital bi trebala da razumeju da su F500 kompanije igraci vrlo niskog rizika (sto bi rizikovali koji djavo) - a Srbija je, upravo zahvaljujuci Vladi Srbije i njenim "uredbama" i citavom nizu "nacionalizovanih kompanija" trziste izuzetno velikog rizika - i kao takvom trzistu jedino mu i preostaju investitori koji su zeljni da rizikuju, a to su investicioni spekulanti, tj. ljudi koji imaju racunicu kako da im se isplati investiranje u regione visokog rizika.

To sto neko spekulante naziva bolidima, nebitnim likovima - pa i losim ljudima je vec duga prica i objasnio sam je vec u par postova nazad i uopste bih je podveo pod komunisticki brainwash i kvazi "idealizam" koji je zapacen u Srbiji vec vise decenija.

Na kraju krajeva, ta Vlada je odgovorna da od trzista napravi nesto stabilnije da bi u njega usli neki Siemens, Motorola, BMW, Nokia, Ikea, ...

Inace Buum rece da bi smo on i ja mogli da zaradimo iste pare na Mobtelu jer je bio monopol... Hajde Buum, vrati se malo u 1994 i zapitaj se:

- Ko bi ulozio u zemlju koja je u ratu sa celim svetom, nema priznate granice - a ni sama nije priznata u UN?

- Ko bi ulozio u zemlju gde je BNP te 1994-te verovatno bio nekih 500-600 dolara po glavi stanovnika, na nivou Zimbabvea? Pa jos u mobilnu telefoniju koja bi imala cca. 4-5 hiljada korisnika :))))

Malo ko - ugovor koji je ponudjen Karicu, koji je imao dovoljno love, je bio identican ugovor koji je ponudjen US firmi koja je to odbila... i ti i ja bi smo mozda napravili isti posao, ali ni ti ni ja ne bi smo ulozili tu lovu u Srbiju 1994, tako da...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 15:50 - pre 221 meseci
{quote]Citat:

bojan_bozovic: Dakle, sada mi reci kako ce, makar i osudili Karica, to da makne vladu.


Gde si ti video da sam ja tako nešto ustvrdio?
[/quote]

To nisi, ali je u tome sustina. Pomenuo si sprecavanje "tajkunizacija" (ma sta to znacilo, i korupcije, i kako ce, maltene, Srbija biti preporodjena ako Karic bude uhapsen, sto blage veze nema sa zivotom.

Citat:

Citat:

bojan_bozovic: Nemam ja sa Karicem nista, ali ne volim linc.


OK, to mogu da razumem.

Meni, s druge strane, uopšte ne smeta da gledam kako linčuju zlikovca. Nadam se da ti to možeš da razumeš.


Vidis, to ne mogu da razumem. To nikako ne mogu da razumem, mozda zato sto ne mogu da zamislim da drzava funkcionise kao ulicna banda!!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 16:02 - pre 221 meseci
Uzgred, i ovo sam zaboravio da prokomentarisem ;)

Citat:

• Špekulant sa gomilom sumnjivo stečenog keša, koji bi hteo da nešto na brzaka preproda, opere kintu i ušićari koji $ € Ł. A posle – kud koji mili moji!


Prvo... da se razumemo, cilj svake investicije je povracaj kapitala - oko ovoga se valjda, svi, slazemo... i oko neke velike firme, stoje bogate individue ili mnogo ljudi iza investicionog fonda, koji, ukoliko nisu emotivno vezani za firmu, isto tako zele da izadju iz price u onom momentu kad im je to isplativo.

Dakle, kupis jeftino - prodas skupo, na tome se zasniva ovaj svet... da li ce to biti kupovina akcija nekog fonda, na cijem ce celu isto neki fund manager da ulozi u neku mobilnu kompaniju - pa izlazak kad taj fond u proseku skoci 20-30%, ili direktna kupovina neke firme radi prodaje tog vlasnistva kasnije, apsolutno je irelevantno. Jedina razlika je u stepenu rizika.

A, tvoja virtuelna dvojba "Mobilkom ili Slaf" je zaista virtuelna - jer Mobilkom, kao firma koja ne ulaze u visoki rizik, nikad ne bi ni ulozila u Mobtel dok se ne zavrsi medjunarodna arbitraza... niti bi to uradio bilo ko drugi od vecih firmi, jer im to nije posao - tako da bez tog Slafa tesko da bi ikad i imao neki Mobilkom kao potencijalnog suvlasnika Mobtela.

A za sumnjivo stecen kes... Ventura ti je jako lepo rekao, ja jos mogu samo da dodam - da se u ozbiljnom drustvu postuju samo 2 pravila igre: zakonito i protivzakonito. To sto ti "sumnjas" da je Slafov kapital "sumnjivo stecen" me samo podseca na Balkanskog spijuna i ni na sta drugo.

Tako su isto smesne i "policijske istrage" u Srbiji - zabole mene dupe sta policija istrazuje i ilegalno pusta "istrazivackom novinarstvu" - to postaje bitno kad se pretvori u konkretnu sudsku tuzbu, i ako se ta tuzba zavrsi presudom "kriv" - a to sto su razne OZNA-e, UDBA-e, DB-ovi, BIA-e i ostali u narodu razvili uslovni refleks da je "policijska istraga" sinonim za krivicu, to zaista nije moj problem.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.02.2006. u 17:05 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.02.2006. u 16:19 - pre 221 meseci
Citat:
A za sumnjivo stecen kes... Ventura ti je jako lepo rekao, ja jos mogu samo da dodam - da se u ozbiljnom drustvu postuju samo 2 pravila igre: zakonito i protivzakonito. To sto ti "sumnjas" da je Slafov kapital "sumnjivo stecen" me samo podseca na Balkanskog spijuna i ni na sta drugo.

Tako su isto smesne i "policijske istrage" u Srbiji - zabole mene dupe sta policija istrazuje i ilegalno pusta "istrazivackom novinarstvu" - to postaje bitno kad se pretvori u konkretnu sudsku tuzbu, i ako se ta tuzba zavrsi presudom "kriv" - a to sto su razne OZNA-e, UDBA-e, DB-ovi, BIA-e i ostali u narodu razvili uslovni refleks da je "policijska istraga" sinonim za krivicu, to zaista nije moj problem.


Tako je, sve ostalo je samo za Balkanskog spijuna. Niko nije kriv dok sud ne presudi da jeste, inace imamo tipican Gestapo/KGB/DB koji zatvara, presudjuje i izvrsava kaznu sam (sto je i definicija tajne policije, da ima i izvrsnu i sudsku vlast). Gestapo mi ne treba, hocu da zivim u normalnoj drzavi.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 02.02.2006. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu03.02.2006. u 10:18 - pre 221 meseci
Buum, meni nije jasna tvoja logika. Kazes nije se islo preko suda jer je sud korumpiran a sa druge strane kazes da je strah sudije...

Ajde da analiziramo mogucnosti
1: Sud je korumpiran

a) ukidanje licence pre sudske odluke: sud posle moze da ukine tu odluku i da kaze da se plati odsteta pa bude isto kao sa porezom na ekstraprofit. Velika steta


b) ako se ide odmah preko suda sud nece dozvoliti da se ukine licenca. Stvari ostaju na istom kao i do sada sa tim sto Karic vise nema vecinu u mobtelu a mi opet nismo rizikovali da platimo veliku odstetu

2. Sud nije korumpiran

a)ukidanje licence pre sudske odluke:
ako je sa pravne tacke drzava pogresila onda opet sud moze da nalozi vracanje licence i placanje odstete. Postoji rizik da cemo imati veliku stetu.

b)ukidanje licence pre sudkse odluke 2:
sud odluci da drzava nije pogresila i nema vracanja licence. Nema stete osim straha stranih investitora i zatezanje sa Austrijom

c) ukidanje licence posle sudske odluke: Isto kao i pod b) samo sto ne bi bilo ovakve frke.

E sada ti treba da objasnis kako je to bolje da se ne ide preko suda? Ako je sud korumpiran onda ce on posle preokrenuti odluku i mi cemo morati vise da placamo. Ako sud nije korumpiran onda nema razloga da se ne ide preko suda jer cemo smanjiti rizik. Ako zele da sklone Karica, pa njega mogu da sklone i bez ovoga sa mobtelom. Ovo sa mobtelom je samo paravan za dodatno pljackanje nas svih. Zakon linca nikada nikome nije doneo napredovanje.

I jedno pitanje: Zar zaista ne verujes da ovo neko radi samo da bi posle neko opet dosao do para a na nasu stetu? Mislis da im je zaista stalo do nas?

[Ovu poruku je menjao srki dana 06.02.2006. u 16:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu06.02.2006. u 22:29 - pre 221 meseci
Citat:
Bogoljub Karić nije došao na saslušanje

Karići pobegli iz Srbije

Bogoljub Karić, protiv koga je poreska policija juče podnela krivičnu prijavu zbog utaje poreza, nalazi se u Moskvi, saznaje „Blic“. Glava najpoznatije pećke porodice u glavni grad Rusije otputovao je prekjuče sa suprugom Milankom, dok su im deca ostala u Londonu gde je predsednik BK grupe boravio pre odlaska u rusku prestonicu.

Pomoćnik generalnog direktora „Mobtela“ Goran Božić potpisao je dan pre nego što je uhapšen otkaze za 52 službenika koji su radili u kabinetima članova porodice Karić, saznaje „Blic“.

- Otkaze su dobili asistenti i sekretarice u kabinetima Bogoljuba, Sretena, Nebojše, Zorana, Dragomira i Bojana Karića koji su radili u zgradi „Aeroinženjeringa“. Kako su ti službenici bili najzaštićeniji ljudi u kompaniji, jasno je da ovo znači da Karići odlaze iz Srbije i da nemaju nameru da se vraćaju - tvrdi izvor „Blica“ i dodaje da je Božić već „propevao“ o umešanosti Karića u malverzacije u „Mobtelu“.

Na pozive „Blica“ niko od braće Karić nije odgovarao, a pratilac Bogoljuba Karića rekao je da se za sve informacije obratimo informativnoj službi PSS.

Inače, poreska policija prosledila je juče MUP-u Srbije krivične prijave protiv Bogoljuba i njegova tri brata - Sretena, Zorana i Dragomira. Krivične prijave su podnete zbog sumnje da su braća Karić u periodu od 1999. do 2001. godine utajili porez u ukupnom iznosu od 7,7 miliona nemačkih maraka, saopštila je Poreska uprava Srbije.

Bogoljub Karić nije se juče pojavio u poreskoj policiji gde je trebalo da bude saslušan kao osumnjičeni za utaju poreza. Karićev advokat Zdenko Tomanović kaže za „Blic“ da njegov klijent nije došao na saslušanje jer je to „obesmišljeno“ pozivom da u prošlu subotu dođe na razgovor u MUP i naknadnom potragom koju je za njim raspisala policija. Upitan da li je Karić u bekstvu, Tomanović kaže da on to „ne bi tako nazvao“. Tomanović je očekivao da će Poreska uprava protiv njegovog klijenta podneti krivičnu prijavu zbog utaje poreza, ali se ipak nadao da do toga neće doći, s obzirom na to da dokumentacija koju su poreznici tražili treba da stigne sutra iz inostranstva.

- Iz tih dokumenata se vidi da je reč o kreditima, a ne o prihodu, i da ne postoji utaja poreza - tvrdi Tomanović.

On ne zna gde se Karić trenutno nalazi jer je s njim u kontaktu isključivo putem telefona, pa ga i ne pita gde je zbog sumnje da se razgovori prisluškuju. Na pitanje kada će se Karić vratiti u zemlju, Tomanović kaže da je to stvar lične odluke njegovog klijenta.

- Pretpostavljam da će to biti onda kada se stvori ambijent da Karić naspram sebe ima zakon, a ne politiku - ističe on i dodaje da bi Karić bio uhapšen odmah po sletanju na beogradski aerodrom „jer je to obaveza policije“.

Prema Tomanovićevim rečima, MUP je u subotu nameravao da sasluša Karića o događajima iz 1994. godine vezanim za osnivanje „Mobtela“ odnosno za razliku u ceni opreme koja je nabavljena iz Švedske.

„Blic“ je već pisao o tome da i policija sprema krivičnu prijavu protiv Bogoljuba Karića, bivšeg suvlasnika „Mobtela“, zbog zloupotrebe službenog položaja. Prijava MUP-a bazira se delom na malobrojnoj dokumentaciji, koju je potpisao Karić lično, a koja se odnosi na odlivanje novca na njegovu kiparsku kompaniju „Jusiko“. Međutim, pošto je na veoma malom broju dokumenata zatečen Karićev potpis, prijava će biti bazirana pre svega na svedočenjima privedenih prinudnih upravnika, ali i pojedinih direktora u „Mobtelu“. Naime, kako „Blic“ saznaje, tri osobe na visokim funkcijama u „Mobtelu“ ponudile su se kao svedoci protiv Karića, a njihov identitet se drži u tajnosti zbog eventualnih pritisaka i pretnji. Očekuje se da najkasnije za nedelju dana bude podneta i policijska prijava protiv Karića, a zbog težine krivičnog dela moguće je da mu bude određena i mera pritvora. Ako Karić ne bude dostupan, za njim će biti raspisana Interpolova poternica.

Dejan Vukelić

http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/tema.htm


Ko što rekoh, neće taj ni dana biti u zatvoru. Sve će ovo da se talasa dok Austrijanci ne uđu u Mobtel, a onda će se zaboraviti, kao i Mira i Marko, te onaj haški optuženik Vlastimir, koji su takođe nestali u ruskoj crnoj rupi (kako rekoše večeras na vestima B92).
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu07.02.2006. u 03:36 - pre 221 meseci
Grrrr!!!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu07.02.2006. u 20:47 - pre 221 meseci
Bitno je da se dize prasina i maltene na taj nacin da mu se govori: "uzmi te pare sto si dobio i idi iz zemlje". Zato sam i pricao da ako oni zele Karica da mogu samo njega da uhapse, onaj paravan sa Mobtelom sluzi samo za to da se neko u Vladi uglavi za neke pare. Ovako nije ni Karic tu da njih napada nego svi dobiju pare (nase pare!).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu07.02.2006. u 21:08 - pre 221 meseci
Eto, lepo su se "domacinski" dogovorili svi ;) Predstava je gotova, gledaoci mogu polako da izlaze is sale.

I, jel raspisana medjunarodna poternica za elokventnim? Ili prvo mora neka tuzba da se podnese? ;)

PS - mislim da je vise nego jasno da korumpirani birokratski aparat koji se sastoji od bar 80% ekipe iz Slobinih vremena - a koji sebe naziva "Vladom Srbije" nije u stanju da utuzi Karica, posto ih verovatno ex-brkati isto tako drzi u nekom klincu iz vremena kada nisu bili tako gadljivi na njegov novac. Ne vidim neko drugacije objasnjenje za vise nego ocekivani departure iz zemlje.

Zato i smatram da je daleko pametnije ulagati trud u uspostavljanje pravne drzave, koja ce biti u stanju da se bori sa svim krimosima - od proslosti se ne zivi

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.02.2006. u 22:13 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.80.eunet.yu.



+52 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu09.02.2006. u 11:30 - pre 221 meseci
U Agenciji za privatizaciju otvorene ponude za izradu strategije privatizacije telekomunikacija

U igri tri ponuđača

Beograd - U Agenciji za privatizaciju juče su otvorene tehničke ponude tri ponuđača zainteresovanih za davanje konstultantskih usluga za izradu strategije privatizacije Telekomunikacija Srbije. Ponude su do 8. februara dostavili konzorcijum Goldman & Saks i Detekon internešnel iz Bona, konzorcijum MEKKINSI & Ko i Vest LB iz Dizeldorfa, kao i konzorcijum Boston konsalting grup, Ces mekon i Lazard iz Budimpešte.

Ponuđači su, između ostalog, dostavili podatke o izvođačima i podizvođačima, njihovim referencama, podatke o ekspertskom timu, radni plan i vremenske aktivnosti, model ugovora, kao i bankarske garancije u iznosu od 4,5 miliona dinara. Finansijske ponude tri konzorcijuma biće otvorene nakon ocene tehničkih ponuda. Reč je o okvirnom roku od 15 do 21 dan, nakon čega će Tenderska komisija uputiti Vladi Srbije na usvajanje predlog za izbor najpovoljnijeg ponuđača. Nabavka je finansirana iz budžetskih sredstava, a najpovoljniji ponuđač za izradu strategije može dobiti najviše 150 miliona dinara. Poziv za učešće na tenderu objavljen je 20. maja 2005. u Službenom glasniku, Politici i Fajnenšel Tajmsu i do 20. juna prijavilo se 12 kompanija ili konzorcijuma. U narednu fazu kvalifikovalo se šest ponuđača, a do juče ponude je dostavilo tri.

Postupak je više puta prekidan jer su podneta tri zahteva za zaštitu prava nadležnoj Komisiji za zaštitu prava. Četvrti zahtev podnet je 3. februara ali je Komisija donela rešenje da taj zahtev ne zadržava postupak i da nabavka može biti nastavljena do donošenja odluke o dodeli ugovora.

Pobednik na tenderu biće u obavezi da izvrši analizu sektora telekomunikacija u pogledu konkurencije, regulative, liberalizacije i preduzeća koja u njemu posluju, kao i analizu izvodljivosti izdavanja licenci novim operatorima fiksne i mobilne telefonije. U obavezi je i da predloži metode privatizacije preduzeća u sektoru telekomunikacija. Pobednik će morati da se pozabavi i zamršenom situacijom nastalom posle oduzimanja licence Mobtelu i da proceni da li je bolje privatizovati tu kompaniju ili eventualno Telekom Srbija.


(Danas)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu - PREGOVORI O SUDBINI PRVOG SRPSKOG MOBILNOG OPERATERA10.02.2006. u 12:47 - pre 221 meseci
PTT „Srbija“ i austrijski biznismeni dogovaraju se o formiranju nove firme koja će biti registrovana za poslove mobilne telefonije. Do leta tender za prodaju licence za mrežu 063, kao i celokupne opreme


Predstavnici PTT „Srbija“ ovih dana intenzivno razgovaraju sa ekipom Martina Šlafa, austrijskog biznismena koji je prošle godine kupio moskovski „BK trejd“ i time i udeo kompanije Bogoljuba Karića u „Mobtelu“.

- Sve ide po planu, a trenutno se pregovara o formiranju nove firme koja će biti registrovana za poslove mobilne telefonije - kaže za „Novosti“ izvor iz PTT, upućen u razgovore sa Šlafom. - Ta kompanija nastaće pošto Austrijanci preuzmu 90 miliona evra potraživanja švedskog „Eriksona“ od „Mobtela”. Otvorićemo novu firmu, u kojoj će PTT imati 80 odsto vlasništva, a Šlaf 20 odsto i istovremeno ugasiti „Mobtel”.

Prema ovom scenariju, potom će, najkasnije do leta, država raspisati tender za mrežu 063. Osim licence, tada će se prodavati i nova firma sa celokupnom opremom, vrednom 250 miliona evra, koja će iz „Mobtela”, pre gašenja, biti preneta u novu kompaniju, a čiji vlasnik je, posle preuzimanja potraživanja od Hipo Alpe Adria i Rajfajzen banke, postao PTT.

- Na naše veliko zadovoljstvo, Šlaf je pristao da u ugovoru o osnivanju nove firme ne bude klauzula o pravu preče kupovine, koja postoji u ugovoru kojim je formiran „Mobtel”, - otkriva naš sagovornik. To znači da „Mobilkom Austrija”, čiji je Šlaf partner, neće imati nikakve pogodnosti na tenderu. Time će svi učesnici u kupoprodajnom postupku nastupiti pod jednakim uslovima, što bi trebalo da doprinese postizanju najveće moguće cene.

Predstavnici Vlade Srbije i PTT, koji u ime države gazduje u „Mobtelu”, nadaju se da će novoformirano preduzeće i licenca biti prodati na tenderu za 800 miliona do milijardu evra. Sa, po njihovoj računici, minimalnom cenom od 800 miliona evra, u državnu kasu bi, tako, otišlo više od 600 miliona evra. Istovremeno, Martin Šlaf bi, uz izvlačenje novca uloženog u kupovinu „BK trejda“ i preuzimanje „Eriksonovih“ potraživanja, ostvario i manju, ali ne i zanemarljivu dobit.


DOGOVOREN KRAJ ARBITRAŽE

ARBITRAŽNI postupak pred Međunarodnom trgovinskom komorom u Cirihu, prema preliminarnim dogovorima Šlafa i PTT, biće prekinut pre nego što se ugasi „Mobtel“.

- Dogovoreno je da pokretač spora, tada Karićev, a sada Šlafov „BK trejd“, povuče svoj zahtev iz 2003. godine za potvrđivanjem vlasničkog odnosa 51:49 za porodicu Karić, a mi ćemo povući kontratužbu, koju smo podneli u junu 2004. - kaže naš izvor iz PTT. - Martin Šlaf je pristao da nadoknadi troškove vođenja postupka u iznosu od 300.000 evra.

Autor: V. PETROVIĆ
Novine: Večernje Novosti
Datum: 10.02.2006
Strana: 8
Web: http://www.novosti.co.yu/code/...est=85227&datum=2006-02-10

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 10.02.2006. u 14:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+1 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.02.2006. u 21:24 - pre 221 meseci
Ipak nije sve tako ružičasto kako se čini na osnovu članka iz Novosti:

Citat:
Radna grupa za Mobtel pregovara o prodaji nove kompanije bez prava preče kupovine

Tri moguća scenarija za udeo u Telekomu

U Vladi Srbije juče je održan još jedan u nizu sastanaka mešovite radne grupe za rešavanje problema u Mobtelu. Kako saznajemo iz izvora bliskih pregovaračima, članovi radne grupe utvrđuju koliki će udeo u novoj kompaniji dobiti dve strane nakon što bude likvidiran Mobtel. Osnova za utvrđivanje biće ugovori kojima su PTT, odnosno Martin Šlaf, preuzeli potraživanja prema Mobtelu. Preciznije, reč je o ugovorima na osnovu kojih je PTT preuzeo potraživanja dve austrijske banke, kao i o ugovoru kojim je regulisano potraživanje koje je Šlaf preuzeo od kompanije Erikson. Prema našim saznanjima preduzeću PTT Srbija pripašće između 70 i 80 odsto nove kompanije.

Kada bude utvrđen vlasnički odnos, nova kompanija će biti prodata zajedno sa opremom i licencom za mobilnu telefoniju. Biće ponuđeno svih 100 odsto kompanije što znači da u ovom trenutku Šlaf pokušava da "izvuče" uloženi novac i ne razmišlja o prodaji svog udela Mobilkomu. "U novoj kompaniji nijedna strana neće imati pravo preče kupovine udela drugog suvlasnika jer bi takva klauzula obesmislila tender. Obe strane procenjuju da bi prodajom bez prava preče kupovine mogla biti ostvarena viša cena i da bi preduzeće u tom slučaju bilo prodato za 700 do 900 miliona evra. U toj situaciji Šlaf bi mogao i da zaradi oko 50 miliona evra", procenjuje naš izvor.
Naš sagovornik ističe da će veliki problem za radnu grupu biti i pronalaženje rešenja za 13 odsto udela koji Mobtel ima u Telekomu. Treba podsetiti da je prilikom osnivanja Mobtel dobio monopol na obavljanje mobilne telefonije u narednih 20 godina. Međutim, kada je osnovan Telekom, kompaniji Mobtel je dato 13 odsto akcija nove kompanije da bi se odrekla monopola.
Izvor Danasa tvrdi da još uvek nije poznato da li su austrijski investitori kupili od Karića i tih 13 odsto i podseća da je Šlaf na sastanku radne grupe izjavio da sa time "nema ništa". Rešenje misterije krije ugovor između Karića i Austrijanaca a u opticaju su tri moguća rešenja. Ukoliko je pomenutih 13 odsto Telekoma zadržala firma Sistem Braća Karić - BK Trejd, odnosno da ih je na sebe lično preuzeo Karić (kako se spekuliše među upućenima u slučaj Mobtel) jedino rešenje bila bi izmena zakona kojim je predviđeno da mobilna telefonija bude izdvojena iz Telekoma. Naš izvor podseća da aneks Ugovora o osnivanju Mobtela, na osnovu kojeg je Mobtel stekao 13 odsto akcija Telekoma, može biti aktiviran tek kada mobilna telefonija bude izdvojena. To znači da bi stopiranjem izdvajanja mobilne telefonije iz Telekoma bilo onemogućeno Kariću da ostvari pravo na taj udeo. Međutim, kaže naš izvor, promeni takvog zakona žestoko bi se usprotivila Evropska unija koja insistira na tome da mobilna telefonija izađe iz sistema fiksne telefonije. Ako bi EU intervenisala, državi ostaje i mogućnost da ponovo dokazuje da je Sistem Braća Karić -BK Trejd nepostojeća firma.
Ukoliko je 13 odsto Telekoma prodato Šlafu, Vlada Srbije bi mu ponudila kompenzaciju u vidu povećanja vlasništva u Mobtelu zarad odricanja udela u Telekomu. Prema trećem scenariju, ukoliko Šlaf bude insistirao da dobije 13 odsto Telekoma, država će postaviti pitanje validnosti aneksa. Izvor Danasa tvrdi da je Upravni odbor PTT Srbija dao saglasnost na zaključenje izvesnog aneksa, ali da nije reč o aneksu kojim Mobtel stiče 13 odsto akcija u Telekomu. "Rešenje o ustupanju udela u Telekomu u ime Vlade Srbije potpisao je Vojislav Šešelj, ali je taj dokument na tankim nogama", smatra naš izvor.

I. Radak

Izvor: http://www.danas.co.yu/20060211/ekonomija1.html#3

Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7173 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu10.02.2006. u 22:00 - pre 221 meseci
Citat:

Izvor Danasa tvrdi da još uvek nije poznato da li su austrijski investitori kupili od Karića i tih 13 odsto i podseća da je Šlaf na sastanku radne grupe izjavio da sa time "nema ništa". Rešenje misterije krije ugovor između Karića i Austrijanaca a u opticaju su tri moguća rešenja. Ukoliko je pomenutih 13 odsto Telekoma zadržala firma Sistem Braća Karić - BK Trejd, odnosno da ih je na sebe lično preuzeo Karić (kako se spekuliše među upućenima u slučaj Mobtel) jedino rešenje bila bi izmena zakona kojim je predviđeno da mobilna telefonija bude izdvojena iz Telekoma. Naš izvor podseća da aneks Ugovora o osnivanju Mobtela, na osnovu kojeg je Mobtel stekao 13 odsto akcija Telekoma, može biti aktiviran tek kada mobilna telefonija bude izdvojena. To znači da bi stopiranjem izdvajanja mobilne telefonije iz Telekoma bilo onemogućeno Kariću da ostvari pravo na taj udeo. Međutim, kaže naš izvor, promeni takvog zakona žestoko bi se usprotivila Evropska unija koja insistira na tome da mobilna telefonija izađe iz sistema fiksne telefonije. Ako bi EU intervenisala, državi ostaje i mogućnost da ponovo dokazuje da je Sistem Braća Karić -BK Trejd nepostojeća firma.


Hahahaha - lol.

Nista, kolike su sanse da ce domaci spindoktori da se opet malo usprotive pritiscima EU zarad licnih obracuna ;)

Male? Srednje? Velike? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33

[ Pregleda: 86184 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.