Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.net i racionalno koriscenje resursa u windows programiranju

[es] :: .NET :: .net i racionalno koriscenje resursa u windows programiranju

[ Pregleda: 2378 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Smireni Magnet
softver inzenjer

Član broj: 9520
Poruke: 81
*.crnagora.net.



Profil

icon .net i racionalno koriscenje resursa u windows programiranju28.12.2005. u 08:24 - pre 223 meseci
Forma A mi sluzi da popunim jedan red u tabeli. Pristupam joj spolja na dva nacina. Jedan je sa dodavanjem novog reda (neka komanda sa strane tipa Add new), a drugi preko druge forme u kojoj su izlistani redovi iz te tabele (u toj formi je dat pregled podataka) i to tako sto izborom odgovarajuceg reda otvaram formu A sa odgovarajucim popunjenim podacima spremnim za editovanje. Na formi A imam samo "sačuvaj" i "odustani" od dugmadi.

Posmatrajuci primere na netu ili po nekim knjigama, ja treba da dataset koji koristim u formi A popunim sa celom tabelom i onda da pozicioniram trazeni red i takvog da editujem, sto je potpuno neracionalno sto se tice memorije.

Koji je najbolji(citaj: najekonomicniji) nacin za resenje ovog problema- za add i za edit? Ako nije problem, bilo bi lepo napisati kod u C# (nije problem ako je i u vb.netu).

Pozdrav i hvala unapred,
SM

To me boxing is like a ballet, except
there is no choreography, no dancing and the dancers hit each other...
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: .net i racionalno koriscenje resursa u windows programiranju28.12.2005. u 11:31 - pre 223 meseci
Citat:
Smireni Magnet: Posmatrajuci primere na netu ili po nekim knjigama, ja treba da dataset koji koristim u formi A popunim sa celom tabelom i onda da pozicioniram trazeni red i takvog da editujem, sto je potpuno neracionalno sto se tice memorije.


Gde si nasao ove primere :)
Nema potrebe da ucitavas podatke koji ti nisu potrebni. Za popunjavanje DataSeta koristi SQL-ovu SELECT naredbu da od baze dobijes samo one podatke koji su ti potrebni i posle osvezavaj samo podatke koji su menjani.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .net i racionalno koriscenje resursa u windows programiranju

[ Pregleda: 2378 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.