Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pogodna literatura za c++

[es] :: C/C++ programiranje :: Pogodna literatura za c++

[ Pregleda: 11027 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TinaBL

Član broj: 79084
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.

ICQ: 201943253


Profil

icon Pogodna literatura za c++ 27.12.2005. u 16:58 - pre 221 meseci
Vidjela sam da ima dosta odgovora na temu "literatura za c i c++".Ali svi vecinom odgovaraju isto(Laslo dobar, pa nije dobar....).Ja sam kupila Lasla i knjigu i zbirku za c i c++.Interesuje me da li postoji literatura koja je malo laksa i ako ima da se navede koja.Unaprijed hvala!!!!
TinaBL
 
Odgovor na temu

_VampiR_
Dejan Menges
Sarajevo, BiH

Član broj: 51402
Poruke: 83
217.199.128.*



Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++ 27.12.2005. u 17:12 - pre 221 meseci
C++ za 21 dan... Po meni najlakse koncipirana kada su pocetnici u pitanju.
:: Don't drink contaminated water - drink beer ::
 
Odgovor na temu

Boki DX-11

Član broj: 52138
Poruke: 227
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++ 27.12.2005. u 21:26 - pre 221 meseci
Ja sam narucio "Objektno orijentisano programiranje na jeziku C++", nisam jos siguran dal je pogodna za pocetnike, javicu kad stigne...

Evo ja ti preporucujem da pogledas nesto iz izdanja Mikroknjige, imam dosta njihovih knjiga i sve su izuzetno razumljive... [url]www.mikroknjiga.com[/url]

Mada je i gore navedena knjiga jako razumljiva!

pozz
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++ 28.12.2005. u 01:03 - pre 221 meseci
http://www.novetehnologije.com/Default.aspx?tabid=104
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++ 28.12.2005. u 10:17 - pre 221 meseci
Citat:
TinaBL: Vidjela sam da ima dosta odgovora na temu "literatura za c i c++".Ali svi vecinom odgovaraju isto(Laslo dobar, pa nije dobar....).Ja sam kupila Lasla i knjigu i zbirku za c i c++.Interesuje me da li postoji literatura koja je malo laksa i ako ima da se navede koja.Unaprijed hvala!!!!


Pa ja sam tamo fino objasnio sta je za pocetnike, a sta nije. Knjiga moze biti odlicna za iskusnije citaoce, a katastrofa za pocetnike. I obratno. Mnogi posetioci ovog foruma daju odgovore gledajuci samo iz jednog (svog) ugla. Takvi odgovori su retko kad korisni, kao sto se pokazalo u tvom slucaju. Ako si pocetnik, trazi knjigu koja je za pocetnike, bez obzira sto ce neki iskusni programer reci da takva knjiga nicemu ne valja - ne valja njemu, a ne tebi. Kad sam ja prvi put seo na biciklo, ono je imalo pomocne tockice. Iako sada takvo biciklo meni ne valja, u to vreme je bilo jedino sa kojim sam mogao da se nosim.

Poslusaj _Vampira_:
Citat:
_VampiR_: C++ za 21 dan... Po meni najlakse koncipirana kada su pocetnici u pitanju.


Ako se odlucis da kupis "C++ za 21 dan", mozes umesto nje da kupis i "C++ za 21 dan za Linux". Ta knjiga ima SVE sto ima i C++ za 21 dan (sto se tice samog C++ sva poglavlja i primeri programa su IDENTICNI 100%), ali i jos neka poglavlja koja se bave nekim stvarima u Linuxu, koja uopste ne moras da citas ako neces. Razlog zasto ti preporucujem ovu drugu, je taj sto je njena cena spustena (ne znam iz kog razloga) na oko 400 din, a ona prva kosta preko 1000. (Izdanja "Kompjuter biblioteke", Cacak)
Ova knjiga moze da se nadje i u elektronskom formatu na netu, ali na engleskom (pogledaj u TOP teme, tamo imas neke linkove). Ako znas engleski svakako ti preporucujem da ucis iz engleske verzije. To ce ti kasnije mnogo znaciti kada krenes na neku ozbiljniju literaturu ciji prevodi najcesce ne postoje na nasem jeziku ili su toliko losi da se covek zapita ko uopste prevodi tu literaturu. Takodje, vecina internet izvora na kojima mozes nesto korisno naci je takodje na engleskom, pa je bolje na vreme se pripremiti.



Citat:
Boki DX-11: Ja sam narucio "Objektno orijentisano programiranje na jeziku C++", nisam jos siguran dal je pogodna za pocetnike, javicu kad stigne...

Evo ja ti preporucujem da pogledas nesto iz izdanja Mikroknjige, imam dosta njihovih knjiga i sve su izuzetno razumljive... [url]www.mikroknjiga.com[/url]

Mada je i gore navedena knjiga jako razumljiva!

pozz



I ja imam tu knjigu. Kako znas da je knjiga razumljiva ako si je tek narucio? To je knjiga od Miliceva koja je pisana jos '95. i prilicno je zastarela u nacinu na koji izlaze gradivo. Ja sam bio na Milicevovim predavanjima iz C++ (2001. godine) kad je on sam jos tada to licno izjavio. Nije losa, ali nije pogodna za pocetnike. Ima dosta detalja, ali ce ti iz nje ucenje ici dosta sporo, pogotovo sto u prvom delu knjige skoro nema nijedan kompletan primer koji bi se mogao kompajlirati. On cak u pocetku koristi i neki pseudo-kod, sto je u danasnje vreme totalno "out". Opet naglasavam, ovaj komentar vazi za pocetnike u C++, a ne generalno na kvalitet knjige.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 28.12.2005. u 11:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++ 28.12.2005. u 10:45 - pre 221 meseci
ja imam "objektno orijentisano programiranje na jeziku c++" i knjiga nikako nije laka za pocetnike...


ima jedna fina skripta na internetu,na nasem je jeziku, doduse starija verzija u kojoj ima puno manje nego u najnovijoj i u sustini predstavlja malo veci podsjetnik za ono sto se prica na predavanjima, ali je i bez slusanja tih predavanja dovoljna da se nauci C...

http://www.bm.users.cg.yu/PJC.zip
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

Gory
Marko Ivic
Selo Preoce

Član broj: 96835
Poruke: 1
195.252.103.*

ICQ: 12
Sajt: www.google.co.yu


Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++23.10.2006. u 14:52 - pre 211 meseci
nisam bas siguran da je tako vecina takvih knjiga u svojim primerima ima velik br. gresaka ne
da bi smo ih sami otklanjali i samim tim ucili program vec neki programi uopste ne mogu da rade
 
Odgovor na temu

android~paranoid

Član broj: 81947
Poruke: 211
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++23.10.2006. u 16:51 - pre 211 meseci
Za pocetak preporucio bi Milana Cabarkapu (ima gomila primera i zadataka za vezbu) i Krausa (C jezik) i mislim da za pocetak ne treba da razmisljas o c++-u, a ako hoces polako i to onda je pravi izbor "demistificirani c++" (velika jeste ali i odlicna za ucenje).

[Ovu poruku je menjao android~paranoid dana 23.10.2006. u 21:45 GMT+1]
Mislim, šta reći !
 
Odgovor na temu

Nikola Krajačić
Student
Grubišno Polje

Član broj: 30266
Poruke: 41
193.198.27.*

Sajt: blackshtef.org


Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++23.10.2006. u 18:47 - pre 211 meseci
Mogu ti preporučiti knjigu Demistificirani C++
Knjiga je djelo dvoje autora: Julijan Šribar i Boris Motik, izdaje ju Element.

Mi ju koristimo kao literaturu za programiranje na FOI-u.
Knjiga je napisana onak, slobodnim jezikom sa dobrim primjerima i analogijama u "realnom" svijetu :)

Svaka preporuka!
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Pogodna literatura za c++26.10.2006. u 20:02 - pre 211 meseci
Laslova knjiga odlicna, ali tek kada znas o cemu se radi. Licno bih je preporucio za ljude koji zele koncentrovano da imaju osnovne pojmove i da je koriste tako sto ona stoji na polici i povremeno se uzima da bi se razresila neka konkretna nedoumica. Kazem, meni je bila odlicna, ali je ipak bila neophodna i neka druga, "opsirnija" uz nju. Sada sa police ponekad skinem samo Krausa i "C++ izvornik" koji ti u ovoj fazi ne bih preporucio.
Knjiga koju ja preporucujem za postepeno savladavanje jezika od nule (ne bas od nule, jer se podrazumeva neki nivo poznavanja C-a) je "Misliti na C++u" Bruce Eckel. Razlozi zbog kojih pretpostavljam ovu knjigu "C++ za 21 dan" Jessie Lyberti-a su mnogi i mogu pojasniti ako te poblize interesuje. Inace, ja sam jedne prilike napisao uporednu recenziju knjiga o C++u prevedenih na srpski, poslao to jednom od moderatora foruma sa idejom da bude topovana tema na kojoj bi svi ostavljali svoje recenzije procitane literature. Ovo bi po mom misljenju prilicno pojednostavilo koriscenje foruma pocetnicima, ali se doticni moderator nikada nije javio cak ni sa negativnim odgovorom. Ukoliko te interesuje, poslacu ti...
De si Deda...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Pogodna literatura za c++

[ Pregleda: 11027 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.