Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako kupiti tel. u Nemačkoj?

[es] :: GSM - upotreba :: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?

[ Pregleda: 14418 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.telekom.yu

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Kako kupiti tel. u Nemačkoj?18.10.2002. u 12:28 - pre 260 meseci
Uskoro će moj prijatelj na put u Nemačku.Interesuje me da li može i kako kupiti nov telefon koji bi posle doneo ovde pa ga dekodirao.Molim za savet i ako neko može objasniti celu proceduru oko kupovine kod operatera u Nemačkoj.
 
Odgovor na temu

qwerty
Boris Bajcetic
Beograd

Član broj: 2880
Poruke: 139
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?18.10.2002. u 15:20 - pre 260 meseci
Ja necu nista pametno dodati vec cu se nadovezati na isto pitanje,meni drug ide u Italiju.Kako ,kao stranac pazariti telefon u mrezi, za manje para?
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?18.10.2002. u 17:42 - pre 260 meseci
Kao stranac turista ne moze nikako. Ali kao stranac sa radnom dozvolom moze da kupi post paid karticu i telefon. Ali sve to zavisi od operatera tako da je najbolje na licu mesta videti sta i kako.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?18.10.2002. u 18:05 - pre 260 meseci
Pri kupovini takvog telefona podpisujes ugovor... A krsenje ugovora je krivicno delo..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip0.t-ipconnect.de



+7166 Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?18.10.2002. u 18:45 - pre 260 meseci
Traze work permit, i to ponekad cak i na 2 godine, a sa work permitom - a mislim i da je takva kupovina cist kretenizam.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mix76
boban bomba
beograd

Član broj: 2167
Poruke: 103
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?18.10.2002. u 21:07 - pre 260 meseci
Mora da ima mogucnosti da kupi telefon sa pre paid karticom. U Grckoj moze sigurno, ispadne te telefon jeftiniji za oko 25-50eur. Kod moje sestre u Britaniji, 3410 kosta 90funti, dobijes karticu sa 25 funti kredita, handsfree + uvlaka za mobilni. Ima i drugih telefona, ali te ispadne ista cena ko i ovde.
 
Odgovor na temu

Mx_2
Z. Jovanovic
Nemacka

Član broj: 5074
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net



Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?19.10.2002. u 00:17 - pre 260 meseci
Ma nije tako strasno, telefoni sa prepaid karticama mogu ovde da se kupe cak na nekim vecim benziskim pumpama. Uzimaju se licni podaci o osobi koja kupuje mobilni i zato je potrebno pokazati pasos, a retko ko gleda i vizu u pasosu, jedino ako se uzima tel. na ugovor, kod prepaid kartica zakonski je moguce kupiti jednu maximalno dve, ali niko to ne proverava ako se kupuju kod razlicith provajdera ( D1, D2, E-plus + "podprovajderi" Viktor VOX, Debitel itd,) znaci moguce je kod svakoga uzeti po jednu ali ne direktno kod njih nego opet kod prepodavaca, citaj obicnih prodavnica, robnih kuca, benziskih i sl.
E sada verovatno postoji neko ko prica malo bolje nemacki i onda se coveku lepo kaze da tel ide za jugu :-), i vecina njih ce da zazmuri na jedno oko i upise prijavnu adresu onu koju vi navedete, naravno adresa mora da bude postojeca.
 
Odgovor na temu

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.telekom.yu

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?21.10.2002. u 13:05 - pre 260 meseci
Nisam napomenuo da covek ima rodbinu u Nemackoj koja ima njihovo drzavljanstvo.To nije problem.Koliko razumem, potrebno je kupiti pripejd set (tel+kartica) i nakon toga tel. u torbu i pravac YU.Jel' to znaci da ako je pripejd i nikad ne aktiviras karticu u Nemackoj ne povlaci nikakve zakonske posledice, posto rodbina ostaje da zivi u Nemackoj?
 
Odgovor na temu

vince

Član broj: 719
Poruke: 96
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?21.10.2002. u 13:17 - pre 260 meseci
Telefoni koji se daju sa pripejd karticom su obicno jeftiniji modeli. Ja sam uzeo pre godinu i po r310 u Becu sa A1 pripejd karticom i tada je to bilo oko 100 dem. Prodavali su jos Alkatel easy db neka Motorola u rangu ovih sto mobtel deli i c25. Cini mi se da se oni tako oslobadjaju neki starih krseva koji su im ostali od ranije. I tamo niko ne trazi nikakav dokument za taj pripejd paket.
 
Odgovor na temu

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.telekom.yu

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Re: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?21.10.2002. u 18:37 - pre 260 meseci
Citat:
Mx_2:
Ma nije tako strasno, telefoni sa prepaid karticama mogu ovde da se kupe cak na nekim vecim benziskim pumpama...



Mozes li reci koji modeli se trenutno nude u tim varijantama?

 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Kako kupiti tel. u Nemačkoj?

[ Pregleda: 14418 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.