Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih

[es] :: Digitalne kamere :: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

placeebo

Član broj: 78821
Poruke: 3
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih25.12.2005. u 13:52 - pre 223 meseci
Poštovani, uvidio sam da na forumu ima podosta ljudi koji se odlično kuže i sferu snimanja i produkcije pa pošto sam ja tek poč poč početnik a volio bih se baviti snimanjem,produkcijom dokumentarnih filmova molim vas da mi odgovorite na ova pitanja i tako mi olakšate mije neznanje :-)

1.Raspolažem kapitalom od 2500 eura pa me zanima koja kamera je najbolji izbor za te pare imajući na umu da se radi o dokumentarcima? (bacio sam oko na sony dcrvx2100?!)

2. Kakvo je upoće stanje i mogućnosti na našim prostorima što se tiče snimanja,produkcije i prodaje dok.filmova te da li postoje već ljudi i firme koje se time bave?

3.Koliko se cijeni jedan dokumentarni film recimo trajanja 1 h.Nekakva okvirna cifra?

4. gdje se mogu nabaviti podvodna kučišta za dig.kamere i koliko koštaju?

5. Da li postoji nekakva literatura, tečajevi ili sajtovi o što bezbolnijem učenju snimanja i produkcije?

6. koji mi softver preporučujete za početak?

Hvala vam unaprijed i srećni blagdani!!!

MONTE PARADISO
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih25.12.2005. u 14:36 - pre 223 meseci
Pozdrav,
Što se tiče kamere, ona je OK (po karakteistikama, nisam je koristio). A još bolje bi bilo kad bi imao para za Sony 170, jeste da je skuplja, ali je stvarno dobra.
A što se tiče produkciji dokumentarnih filmova, to ti moraš da vidiš i da obezbediš prodaju istih nekim televizijama, ili izdavačima. Takođe, potrebni su ti i sponzori koji bi platili troškove snimanja. Taj producentski deo posla je malo komplikovan i oko toga ti ne mogu pomoci.
Sa tehničke strane, tu ti možemo dosta pomoći. Od editing programa izabei jedan od:
-Adobe Premiere
-Sony Vegas (koga ja koristim, i prezadovoljan sam)
Skidaj razne tutorijale i uči. Ja imam .pdf na engleskom, uputstvo za rad u Vegas-u. Mogu ti poslati, ako želiš.
Osim kamere, potrebna ti je i rasveta i mikrofon(i) da bi sve to moglo da funkcioniše.
A što se tiče podvodnih kućišta - to ne znam. Moraćeš malo da potražiš i da pitaš ostale članove.
Kadgod ti zatreba nešto konkretno, obrati se.


[Ovu poruku je menjao Misa_exclusive dana 25.12.2005. u 15:37 GMT+1]
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

gorgar
goran ilic
brcko

Član broj: 78108
Poruke: 25
*.teol.net.



Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih26.12.2005. u 01:13 - pre 223 meseci

Dobra kamera
dobro je i rekao misa mada ja volim vise premier
Ako si pocetnik dobru knjigu za kurs premier mozes kupiti u CET-u
www.cet.co.yu

Ja sam bio lai i uz nju sam dosta savladao stvari

gogy
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih26.12.2005. u 11:33 - pre 223 meseci

pozdrav.
Citat:
placeebo: Poštovani, uvidio sam da na forumu ima podosta ljudi koji se odlično kuže i sferu snimanja i produkcije pa pošto sam ja tek poč poč početnik a volio bih se baviti snimanjem,produkcijom dokumentarnih filmova molim vas da mi odgovorite na ova pitanja i tako mi olakšate mije neznanje :-)

1.Raspolažem kapitalom od 2500 eura pa me zanima koja kamera je najbolji izbor za te pare imajući na umu da se radi o dokumentarcima? (bacio sam oko na sony dcrvx2100?!)

2. Kakvo je upoće stanje i mogućnosti na našim prostorima što se tiče snimanja,produkcije i prodaje dok.filmova te da li postoje već ljudi i firme koje se time bave?

3.Koliko se cijeni jedan dokumentarni film recimo trajanja 1 h.Nekakva okvirna cifra?

4. gdje se mogu nabaviti podvodna kučišta za dig.kamere i koliko koštaju?

5. Da li postoji nekakva literatura, tečajevi ili sajtovi o što bezbolnijem učenju snimanja i produkcije?

6. koji mi softver preporučujete za početak?

Hvala vam unaprijed i srećni blagdani!!!

MONTE PARADISO





1. za te pare, a i inače, optimalan izbor je vx2100. ja je imam i prezadovoljan sam njom. kako kaze misa, ako imas para, nešto bolja varijanta je pd170 ali, vjeruj mi razlika u kvalitetu je puno manja od razlike u cijeni, pa sam se ja odlučio da za tu razliku pribavim malo neophodne opreme. dakle, kamera je ok potpuno, ali moraš nabaviti stativ, obavezno, sa žiro glavom, min 200€, obavezno torbu ili kofer za kameru - oko 60€, rezervu bateriju oko 100€, mikrofon, kasete, malo rasvjete i set kablova.

2. za dokumentarac MORAŠ imati iskustva. zato je bolje da se za početak udružiš sa nekim ko ima znanje a nema opremu i da pečeš zanat. i obavezno koristi literaturu, čitaj sve što ti dođe pod ruku jer u tv produkciji, kameri i montaži sve je već otkriveno, sve se zna, a i da bi kršio pravila moraš ih znati. svaka naizled improvizacija u tom poslu je žestoko pripremljena prethodno.

3. prodaja "običnog" dokumentarca je jako neizvjesna. trebaju ti reference, preporuke, ili da ubijediš ljude da sjednu i gledaju i da im se dopadne već gotov film koji je tebe koštao mnogo. sa druge strane ako si na PRAVOM mjestu u PRAVO vrijeme i SAM, možeš događaj snimiti i kamerom na telefonu i prodati ga za milione. dakle...

4. za vx2100 i modele iznad sve se naručuje. sve možeš, uz čekanje, nabaviti tamo gdje kupiš kameru.

6. sony vegas - profesionalna montaža za djecu. šalim se, odličan program.

pozdrav.
 
Odgovor na temu

placeebo

Član broj: 78821
Poruke: 3
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih26.12.2005. u 15:06 - pre 223 meseci
LJudi, hvala Vam najljepša na vašim odgovorima.Pomogli ste :-)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih28.12.2005. u 21:30 - pre 223 meseci
Citat:
placeebo: Poštovani, uvidio sam da na forumu ima podosta ljudi koji se odlično kuže i sferu snimanja i produkcije pa pošto sam ja tek poč poč početnik a volio bih se baviti snimanjem,produkcijom dokumentarnih filmova molim vas da mi odgovorite na ova pitanja i tako mi olakšate mije neznanje

pa zato smo mi tu
Citat:

1.Raspolažem kapitalom od 2500 eura pa me zanima koja kamera je najbolji izbor za te pare imajući na umu da se radi o dokumentarcima? (bacio sam oko na sony dcrvx2100?!)

Kao sto kolege kazu,i ja bih se slozio VX2100 je najbolji izbor,najjeftinije sto mogu da nadjem kod nas je 2300 eur.
PD170 je 2900 eur.
To su kamere koje ne idu na rame.Kamere te cene koje idu na rame su losijih performansi.
Medjutim ako pak hoces (relativno) kompaktnu kameru,onda mozes ici i na Panasonic DVC32,to je profi kamera ali kompaktna (23 cm u duzinu,primera radi VX2100 i PD170 su 38 cm),ona je oko 1800 eur.
U svakom slucaju ti izaberi ono sto tebi odgovara,ali imaj na umu, da ce ti, kao sto kolege kazu, biti potrebna dodatna baterija,osvetljenje,pa i stalak.A to sve kosta.
Citat:
4. gdje se mogu nabaviti podvodna kučišta za dig.kamere i koliko koštaju?

Pitanje je da li ti se to isplati kupovati odmah,cene su velike,gotovo kao cene neke amaterske kamere
Citat:
6. koji mi softver preporučujete za početak?

Ja radim ovako.Kad hocu na brzinu da izmontiram koristim Pinnacle 10,a kad nesto montiram "na te nane" onda Premiere PRO.
Vegas sam probao medjutim na mom kompu nesto nece da radi kako treba(nece da importuje snimak na timeline)

Citat:
Hvala vam unaprijed i srećni blagdani!!!

i tebi takodje.
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih30.12.2005. u 02:04 - pre 223 meseci
Kamera koju si naveo spada u poluprofesionalnu opremu ali se ne TV naveliko koristi jer pored automatike (koju obozavaju priucene novinarke snimatelji) poseduje relativno dobra manuelna podesavanja, snima zvuk po dva kanala, ima dobru vezu sa racunarom
Za bilo kakav ozbiljniji rad ti je potrebna i jaca baterija od one koja dolazi u standardnom paketu, mikrofon ili bubice, i naravno stativ kao i rasveta.

Prodaja dokumentarnih filova ce ti lose ici na televiziji ako nista ono zbog sujete onog ko treba da pogleda i kupi film. Uglavnom televizije nisu zainteresovane jer je ipak to samo nekih 40-tak minuta masimalno (uglavnom do 15) u programskoj semi a za to treba izdvojiti novac.
Pored svih problema postoji i monopol po pitanju proizvodnji i distribucije primer iz srodne oblasti cuvena vezara sa zutom bradicom miljenik peljki je srucno nula ali razvali se od para jer u photoshopu od babe pravi devojku ma kako to bilo izvestaceno a o spotovima da i negovorimo (cuvena imitacija krzna u crno beloj boji)

a ako hoces da ucis gledaj starije filmove velike umetnicke vrednosti i prati igru kamere,
o Discovery, NG, Animal Planet i slicnim kanalima naravno netreba trositi reci. Upijaj sve i zaboravi na skidanje fora iz spotova
 
Odgovor na temu

lord x
Podgorica

Član broj: 70329
Poruke: 269
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih30.12.2005. u 21:18 - pre 222 meseci

...a ako hoces da ucis gledaj starije filmove velike umetnicke vrednosti i prati igru kamere,...
[/quote]

Potpuno se slažem. Pažljiva analiza kadrova i sekvenci jako može pomoći da se skače neke stvari. Treba obratiti pažnju na sve detalje, od položaja kamere, kompozicije kadra, težišta, svjetla...Treba gledati i učiti, literatura je neophodna, ali se i samim posmatranjem nečijeg filma što šta može naučiti. Inače odavno se zna da ljudi sa filma i televizije, oni koji neposredeno proizvode program, na potpuno drugačiji način gledaju film i televiziju.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih30.12.2005. u 22:44 - pre 222 meseci
Potpuno se slažem sa predhodnim postom. Ja bas volim da gledam making of-ove i odatle vadim fore. A takodje i sve sto gledam, ja gledam tako sto kadrove razlazem i razmatram, pa to kasnije koristim po potrebi.
A što se tiče prodaje - to je malo teže. Moraš đprvo da se obezbediš, odnosno da unapred nadjes televiziju koja će to kupovati ili da se povežeš sa nekim izdavačem, pa da se to prodaje na DVD-ju.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Izbor kamere, o dokumntarcima i prodaji istih

[ Pregleda: 3918 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.