Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite

[es] :: Ostali hardver :: Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite

[ Pregleda: 1648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.73.130.110.ip.tele2adsl.dk.



Profil

icon Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite 24.12.2005. u 17:33 - pre 223 meseci

Potrebna mi je pomoc oko pokretanja ovog cuda po****ijo sam

Dakle problem je u tome sto sam danas kupijo novu plocu ASUS A7V880
takodje novi procesor cpu AMD Athlon 3000+

Kompjuter koji sam koristijo je takodje AMD Athlon 1,0 Ghz sve je bilo Ok jedino sto
sam zamenijo plocu i cpu komplet a sve ostalo je isto radi se o 512 mb ddr 80 gb hdd geforce4 graficka,sve sam redosledom na osnovu manual-a sto se tice system
panel connector onih zabica prikopcao kako treba i kada pritisnem na dugme da
upalim kompjuter nista bas nista se nedesava osim sto mogu da vidim da zelena lampica na ploci svijetli nista vise neradi ni propeleri ni hdd bas nista mrtav total

Pomozite hitno je ako mozete

Pozdrav
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite 24.12.2005. u 18:04 - pre 223 meseci
jel se vrti vent na napajanju? koji je tip memorije?
jesi li oko napajanja sve dobro prikljucio?
jos jednom pazljivo pregledaj jesi li sve dobro povezao!!!!

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 24.12.2005. u 19:07 GMT+1]

 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.73.130.110.ip.tele2adsl.dk.



Profil

icon Re: Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite 24.12.2005. u 18:32 - pre 223 meseci

Pomazi kako znas i umijes tip memorije je kingston 512 ddr i radila je sa strom
plocom ovako nista se necuje niti se vrti ventilator na napajanju a samo sto sam
ponavljam izvadijo staru plocu komlet sa cpu a ubacijo novu nista vise

sto se tice napajanja samo je jedna uticnica sto ide na plocu kao i na staru

proverijo sam sve je povezano jedino na sta nisam siguran da je povezano kako
treba a to je od samog kucista idu 4 para zica sa po 2 na jednoj zabici pise hdd led,drugoj power led + i -,trecoj je m/b sw,reset sw ali nije mi raspored isti kao na staroj ploci pa prema manualu stavim power led +i- gdje pokazuje takodje reset na mesto gdje treba,hdd takodje na svoje mesto ali ovu sto pise m/b sw nemam pojma gdje da je stavim ali ono sto znam je to da je ta zabica prekidac na kutiji ispred za paljenje pc-a pa me to zbunjuje opasno

total mrtav nista neradi niti se sta cuje a samo sto gori lampica zelene boje na
ploci bas tu u blizini gdje se konektuju zabice od kabineta

Molim vas pomozite hitno mi je

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.73.130.110.ip.tele2adsl.dk.



Profil

icon Re: Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite 24.12.2005. u 19:11 - pre 223 meseci

Neznam da li sta box u kom se nalazi strujno kolo znaci posto je ovaj od 200w
da mozda netreba vise ili je nesta drugo a u menu pise da lampica koja gori oznacava da je u standby poziciji pa sta mu jos treba moze li mi iko pomoci

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite 24.12.2005. u 19:22 - pre 223 meseci
200w napajanje????
jel to svijetli cijelo vrijeme bio komp "uključen" ili ne?
Ako se ne vrti ventilator na napajanju izgleda da tu nešto nije dobro spojeno ili samo napajanje ne radi kako treba.
no idemo redom...za početak onaj switch sto ide s kucista s oznakom m/b switch to je power switch.POgledaj u upute od matične gdje se on spaja. ( svejedno je kako ga okreneš, on nema + - kao ledice) MOra biti neka oznaka za pwr switch, power ili slično, isto tamo negdje oko one tipke za reset i one dvije ledice.



[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 24.12.2005. u 20:24 GMT+1]

 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.73.130.110.ip.tele2adsl.dk.



Profil

icon Re: Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite 26.12.2005. u 16:32 - pre 223 meseci

Jojo847 hvala ti zaista na interesovanju da mi pomognes naravno i trudu

Sredijo sam sve sada radi tip-top

Pokusacu objasniti sta mi se desilo pa ako se nekom nesta slicno dogodi neka pokusa postupiti isto

Radi se dakle o tome da nakon izbacene stare ploce komplet sa cpu od amd 1000 mhz i ubacivanja nove ploce sa novim cpu naravno ovoga puta amd 3100+ u taj malo stariji pc uz uputstvo sve prikopcano redosledom kako treba sto se tice zabica
nakon ukljucivanja glavnog prekidaca za struju na pozadini pc kabineta nista se nedesava nijedan ventilator(propeler)se nepokrecu jedino sto se vidi na samoj ploci
svetli lampica zelene boje na osnovu uputstva sto znaci da je pc u standby
(svijetli sve dok je pc ukljucen) i nista se necuje da radi ono sto sam nasao na netu da bas za ove vrste ploca je potreban (napajanje)box sa strujnim kolom od 300w tako sam srecom imao par box-eva extra za rezervu i tako da jedino sto sam
uradijo je promenijo box napajanja stari od 200w sa novim od 300w nakon promene cim sam opet ukljucijo sve je normalno pocelo da funkcijonise

Jos jednom hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Nemoze kompjuter da upali nova ploca pomozite

[ Pregleda: 1648 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.