Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

include na sajtu - preklapanje sadržaja?

[es] :: PHP :: include na sajtu - preklapanje sadržaja?

[ Pregleda: 2570 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon include na sajtu - preklapanje sadržaja?24.12.2005. u 11:33 - pre 223 meseci
Nisam baš previše vičan sa php-om... Tako da mi oprostite početničko pitanje! Ali stvarno ne znam kako da rešim ovo... Evo o čemu se radi: pravim sajt (uz pomoć php-a, jel?) i postoji index.php u kome su tri include-a (ovo je namerno upošćeno, čisto radi prikaza samog problema):

Code:

include "header.htm";
include "sadrzaj.htm";
include "footer.htm";


I to bi sve trebalo da bude lepo, međutim, sadržaji sva tri include-ovana htm-a mi se prikazuju na istom mestu - tj. na početku stranice. Zašto? Zar ne bi trebalo da to ide jedno za drugim? Kako da ovo ispravim?

Hvala vam puno.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: include na sajtu - preklapanje sadržaja?24.12.2005. u 12:07 - pre 223 meseci
Aj daj malo objasni. Oni treba da se prikazuju jedan za drugim, redom kako si ih naveo.
 
Odgovor na temu

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: include na sajtu - preklapanje sadržaja?24.12.2005. u 19:40 - pre 223 meseci
Da, znam da bi trebalo da se prikazuju redom kojim sam ih naveo, međutim, to se ne dešava :( Uopšte ne znam zašto.. Nemam ni ideju. Za probu sam ih uploadovao na veratov server (da se uverim da nije MOŽDA nešto oko podešavanja - stvarno nisam bio siguran) ali i tamo se javlja ista stvar... Ne znam kako bih bolje objasnio... Jednostavno se prikazuju jedan preko drugug - na početku strane. I to je sve... Mora da je u pitanju nekekva glupost jer se meni samo takve stvari dešavaju...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: include na sajtu - preklapanje sadržaja?24.12.2005. u 19:45 - pre 223 meseci
to je nemoguce, sem ako nisi nesto radio sa layerima. A to nema veze sa php-om
 
Odgovor na temu

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: include na sajtu - preklapanje sadržaja?24.12.2005. u 20:15 - pre 223 meseci
Da, radio sam sa layerima... Mnogo sam glup što se toga nisam setio odmah, to već ima smisla :) Izbaciću layere i sve bi trebalo da bude ok :) Javiću da li je uspelo! Hvala puno na usmeravanju!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Hrčak
Marko Panić
Beograd

Član broj: 13347
Poruke: 153
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: include na sajtu - preklapanje sadržaja?24.12.2005. u 21:17 - pre 223 meseci
Da, layeri su bili u pitanju. Naravoučenije: ne koristiti iste ako includujete stranice. Bar ne u prvoj... Hvala veliko na usmeravanju, ko zna koliko bih vremena izgubio da nije bilo toga...

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: include na sajtu - preklapanje sadržaja?

[ Pregleda: 2570 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.