Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"

[es] :: ISP :: ADSL :: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"

[ Pregleda: 4359 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"23.12.2005. u 22:44 - pre 222 meseci
Upravo sam uplivao u ADSL vode ali se brzo i povukao jer su na površinu izašli neki mrežni problemi koje imam od kupovine računara.

To je instalacija Windowsa XP, pretpostavaljam dignuta iz mrežnog okruženja, ... moj računar je ipak usamljen ovde u kući.

Danas stignem kući s ADSL paketom (eto šta je novo u Novom Sadu :-) - montiram, instaliram, konektujem se, ostavim pozdravnu poruku na es i - naizgled sve super, ali malo-malo pa mi se gubi ATM Connection i onda to ne radi. Ne može tako, jako mi je bitno jer sam se nameračio da se razbijem od slušanja radija, a zato mi je potreban dobar stream - s ovim prekidima zaista nema smisla.

Krenuo sam da "popravim" stvar - pošto sam laik u ovim stvarima ubrzo sam ostao bez bilo kakve mogućnosti da doprem do Interneta :-) Konačno, otišao sam u BIOS i isključio integrisanu LAN karticu (mislim brate - koji će mi to sve ovo vreme kad mi kanta ionako nije u mreži ???), pobio sve Network Adaptere i pustio da Reboot odradi Plug'n'play pamet. Rezultat je da mi je dial-up modem ponovo u funkciji (pa eto, mogu da ostavim ovu poruku :-)). Sad ću da dam mali prikaz šta mi se nalazi u Network Connections:

* 1394 Connection - to radi OK i nema veze s ADSL
* ATM Connection - to radi onako kako sam opisao, po raspoloženju, pali-gasi ;-)
* ATM ELAN Connection - ovaj stalno ima ixić i nemam pojma kako da ga vratim u funkciju

Koliko kontam, za ADSL konekciju je potrebno da su u funkciji i ATM i ATM ELAN konekcije - ATM ELAN je inače radila nakon instalacije.

I sad, rezultat svega je ova tema, interesuje me šta dalje da činim kako bi proradilo ikako a takođe i kako valja, bez tih prekida zbog kojih sam krenuo da uprskavam?
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"24.12.2005. u 11:26 - pre 222 meseci
koji je modem u pitanju?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & A network cable is unplugged24.12.2005. u 13:46 - pre 222 meseci
Action tec External USB Home DSL Modem :-)
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"24.12.2005. u 14:14 - pre 222 meseci
Taj modem ume da bude malo problematičan, i za stalnu konekciju bi ti sigurno bolji izbor bio neki ruter, koji može sam da ponovo uspostavi konekciju ako ista pukne. Pucanje konekcije ne mora uopšte da ima veze sa modemom, moguće je da je do Telekoma (loša parica, loša oprema u centrali,...), a možda, mada mislim mnogo manje verovatno, je i do provajdera.

Najbolji savet koji mogu da ti dam jeste da reinstaliraš drajvere (ne opcija reinstall, ako ista postoji, već uklanjanje pa ponovna instalacija). Ako to ne pomogne, ostaje ti da cimaš provajdera ili da testiraš svoj modem na drugoj liniji ili drugi modem na svojoj.

Nisu baš neki spektakularni saveti, ali ti i nemaš mnogo šta da uradiš povodom pucanja konekcije.

Eh da, radi brže identifikacije, reci mi koliko često puca konekcija i da li pri tome gubiš baš osnovni adsl link (koje je boje horizontalna crta u ikonici u system tray-u?) ili samo puca ppp konekcija?
ex.mangel
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & A network cable is unplugged24.12.2005. u 20:50 - pre 222 meseci
OK... ubijao sam se dalje... deinstalirao, instalirao, reinstalirao, brisao, dodavao... i sada radi - valjda tako i nastavi ;.)
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"24.12.2005. u 22:14 - pre 222 meseci
varijanta koju bih ti ja preporucio je nabavka nekog routera sa jednim ethernet portom, i "half-bridge" varijanta (modem sam uspostavlja PPP konekciju, ali daje IP adresu mreznoj karti, tako da nisi iza NAT-a, ali i ne moras da razmisljas o rekonektovanju)
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & A network cable is unplugged24.12.2005. u 22:40 - pre 222 meseci
Modem kačim na router, a router na mrežnu kartu? Ili nekako drugačije? Modem ima samo USB konektor.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
80.93.240.*

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"25.12.2005. u 08:49 - pre 222 meseci
djricky je mislio na zamenu samog adsl modema za neki praktičniji adsl ruter. I stvarno, ukoliko nećeš da se zamajavaš sa NATovanjem (mada bi to možda bila zgodna prilika da još malo poradiš na svom znanju mreža, ako imaš želju), onda bi dobra varijanta bila taj "half-bridge". Trenutno se ne sećam koji model ima tu mogućnost, ali ću probati da saznam. Možda se ricky seća...?

Pitanje na koje treba da odgovoriš jeste koliko ti smeta trenutno stanje, šta bi želeo da dobiješ zamenom opreme i koliko si para spreman da izdvojiš. Nakon toga, odluka pada dosta lakše :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & A network cable is unplugged25.12.2005. u 09:59 - pre 222 meseci
Od kad sam javio da mi je proradilo - radi. Nisam primetio prekide koji su me naveli da krenem u "sam svoj majstor" avanturu. Pretpostavljam je moguće da je to bilo do provajdera ili Telekoma - ipak je to bio prvi dan servisa u gradu :-)

Ako sam razumeo dobro, predlog za ruter je bio uglavnom zbog prekida koje sam imao (da ne moram manualno da se kačim nanovo ako dođe do pucanja veze). Ako postoji još neki razlog, razmotriću alternative.

Inače - modem sam dobio od provajdera na korišćenje, to mi je sigurno finansijski najpovoljnije ;-)
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
80.93.240.*

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"25.12.2005. u 11:01 - pre 222 meseci
Jeste, ruter je predlagan zbog toga što može automatski da uspostavlja prekinutu konekciju (nisam siguran da lim se kod USB modema Redialing options u podešavanjima konekcije mogu upotrebiti u tu svrhu). Pored toga, ruter nudi dosta više mogućnosti za umrežavanje, i po mom iskustvu su kvalitetni primerci pouzdaniji u radu.

No, ako si zadovoljan - odlično :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"29.12.2005. u 00:28 - pre 222 meseci
Čini mi se da je ova tema konačno došla do svog malog epiloga ;-) - naime, osećam da sam otkrio šta je bio povod mojih prijašnjih muka :-D

Pomogao mi je jedan link u maratonskoj temi novosadskog adsla www.pcpress.co.yu/arhiva/tekst.asp?broj=110&tekstID=5765 - ka članku o instalaciji (... jer - nešto mi je bilo promaklo :-) ... (citiraću samo sliku :-p)
Citat:
ADSL i kućna infrastruktura

Hvala na pomoći :-)))
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"29.12.2005. u 00:53 - pre 222 meseci
reci mi da nisi stavio splitere?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Tehnički problem - ADSL & A network cable is unplugged29.12.2005. u 02:11 - pre 222 meseci
Dobio sam ove 4 bidže ... ... odnosno jednu ... u uputstvu piše 4 ;-) - Microfilteri - postavio sam ga prema modemu, izgleda da treba ka telefonskoj spravi ... i da, prekidalo je i dalje, prema raspoloženju - ponekad je znao satima da radi u najboljem redu a nekad se nije moglo naterati ... tvrdoglavo magarence :-)))
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Tehnički problem - ADSL & "A network cable is unplugged"

[ Pregleda: 4359 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.