Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa upisivanjem boot loadera

[es] :: Linux :: Problem sa upisivanjem boot loadera

[ Pregleda: 2292 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Psychotron
Dusan Reljic
Beograd

Član broj: 56494
Poruke: 41
195.252.90.*

Jabber: reljicd@jabber.org
ICQ: 51039669


Profil

icon Problem sa upisivanjem boot loadera23.12.2005. u 19:20 - pre 222 meseci
Problem je sledeci:
Pokusao sam pre nedelju dana da instaliram SLC 3.06 x86_64, ali bilo je problema sa prepoznavanjem hard diskova, te sam skinuo sa neta SLC 4 x86_64. Pri instalaciji sam normalno uspeo da particionisem hard disk i instalacija je krenula. SLC4 sve najnormalnije instalira, ali pri finalizovanju instalacije kad se ispise "configuring boot loader" ili neka slicna poruka izbaci mi error. Pokusao sam repair, ali pri repair-u mi izbacuje da ne moze da nadje kernel fajlove na hardu?
Posto je SLC zasnovan na Red Hat-u, probao sam potom da instaliram Fedoru 5. Particionisanje i instalacija prodju najnormalnije. Takodje upisivanje boot loadera prodje normalno i dobijem poruku da izbacim CD i da restartujem komp. Pri dizanju kompa se GRUB uopste ne poziva, vec mi normalno ulazi u Windows. Pretpostavljam da je isti uzrok kao kod instalacije SLC-a, ali drugacija manifestacija greske.

Treba samo da napomenem da je masina Athlon 64, i da imam dva hard diska. Linux sam pokusao da instaliram na drugi hard disk, pri cemu sam pri instalaciji nagalasio da mi se GRUB upise u MBR.

Da li neko zna mozda u cemu je problem?
Hvala
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Problem sa upisivanjem boot loadera24.12.2005. u 11:16 - pre 222 meseci
Citat:
Posto je SLC zasnovan na Red Hat-u, probao sam potom da instaliram Fedoru 5


Pa kakve to veze ima, kad Fedora nema nista od toga specificnog sto ima SLC?

Onda bolje stavi Gentoo i uradi emerge root ;o)

Btw, jednom sam pokusao da stavim glupavu Fedoru i onda je neki paket pukao i imao sam samo opciju exit, hahaha. Kako su glupi ti instaleri, gde kada podje nesto naopako (cak ne esencijalno) oni prekinu instalaciju.

Zato uzmi lepo Gentoo gde imas kontrolu nad svim u svakom trenutku instalacije, taman ces nesto i nauciti ;o)

Baci pogled i na http://www.gentoo.org/proj/en/desktop/science/index.xml

Ali, mozde je ipak najbolje resenje da se chrootujes u okruzenje i onda rucno sredis boot loader. Mozes da iskoristis Knoppix ili Gentoo instalacioni disk, recimo. Tako ces imati tvoj SLC 4 bez problema.

Jel si bese ovaj skinuo: https://www.scientificlinux.org/news/sl42.x86_64 (ftp://ftp.scientificlinux.org/linux/scientific/42/iso/x86_64/) ?

[Ovu poruku je menjao Vanja Petreski dana 24.12.2005. u 12:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa upisivanjem boot loadera

[ Pregleda: 2292 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.