Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Logaritamski potenciometri za tonsku kontrolu?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Logaritamski potenciometri za tonsku kontrolu?

[ Pregleda: 3583 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.62.39.*



+7 Profil

icon Logaritamski potenciometri za tonsku kontrolu?21.12.2005. u 16:51 - pre 222 meseci
Zanima me sta je celishodnije da se koristi kao potenciometar za regulisanje jacine visokih i niskih tonova u tonskoj skretnici,logaritamski ili linearni potenciometri,imam program sa simulacijom o ovome sta pricam,na tonskoj kontroli-pasivnoj mogu da menjam vrednosti i vrste potenciometra i da vidim sta se desava na grafikonu, ali me zanima u praksi kako se ponasaju,koliko ja znam cesce se upotrebljavaju linearni potenciometri.Vase misljenje o tome, sta je prirodnije ljudskom uhu,jer se ipak radi o regulaciji-jacini visokih,srednjih i basova?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Logaritamski potenciometri za tonsku kontrolu?22.12.2005. u 19:47 - pre 222 meseci
Pripremas proracun ozvucenja za Yuga ?
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.62.39.*



+7 Profil

icon Re: Logaritamski potenciometri za tonsku kontrolu?23.12.2005. u 17:11 - pre 222 meseci
Iskreno o tome ne razmisljam,mozda da je nov Yugo,ovako star 15 godina....?
U planu mi je cim bude prilike da uzmem kredit i na lizing uzmem Yugo floridu novu, ili bar keca, pa cemo onda pricati o ozvucenju,ali obavezno o HI-FI ozvucenju,znaci samo kvalitet ne snaga-to sam prevazisao,a i smesno je davati pare za ozvucenje koje je skuplje od samog auta, a drugo diskoteka u kolima, eee moji prijatelji itekako ce vam trebati usi u 30-tim i 40-im godinama, a tada ako slusate po 1000W u kolima ili ozvucavate dvorista i ulice iz kola necete cuti ni 8 kHz.
A ono za moje ozvucenje reko sam kvalitet,vrlo moguce i kompresione kutije,za ostalo videcemo-cucemo se!Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Logaritamski potenciometri za tonsku kontrolu?23.12.2005. u 19:09 - pre 222 meseci
vidi ovaj sajt http://www.jovovic.com/ ima nekih stvari koje ti možda mogu pomoći.

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Logaritamski potenciometri za tonsku kontrolu?

[ Pregleda: 3583 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.