Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problemi sa relacijama, dataview i datagrid..velika frka!!!!

[es] :: .NET :: problemi sa relacijama, dataview i datagrid..velika frka!!!!

[ Pregleda: 2300 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

v.marko

Član broj: 26565
Poruke: 223
217.26.79.*

Sajt: www.twitter.com/marko999


Profil

icon problemi sa relacijama, dataview i datagrid..velika frka!!!!20.12.2005. u 16:24 - pre 223 meseci
Uh !!!

Zaglavio sam se sa DataView-ovima, DataSetovima itd.

U bazi imam tri vezane tabele. Uradio sam kako u MSDN-pise, prebacio sam tabele u jedan dataset, sa razlicitim dataAdapterima i kasnije kroz xsd dizajner povezao medjusobno(DataRelation) i ceo problem je u tome sto ne znam kako da se snadjem sa vise tabela koje su logicki povezane;

Napravio sam DataGrid kontrolu koja bi trebala prikazivati rezultate upita koji se ticu sve tri tabele.

1. Probao sam sa direktnim upitom nad bazom, ali kad dobijem rezultat u dataReaderu, ne znam kako da ga linkujem za DataGrid(plus sto cim probam da u upit ubacim parametre, javlja se oledbexception).

2. Ako pokusam na nacin da to uradim preko select naredbe svake tabele u datasetu, ne vidim kako bi mogao da dobijem mesani rezultat(koji mi i treba) i kako da ga vezem za DataGrid(plus posle ne znam kako bi u igru ubacio parametre za upit)

3. a ako pokusam sa DataView-om, u startu nigde ne vidim u dokumentaciji kako da izvucem podatke iz 3 tabele.

Stvarno sam maksimalno izfrustriran i pomoc bi mi bila neophodna :((((((((((((((

 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: problemi sa relacijama, dataview i datagrid..velika frka!!!!21.12.2005. u 10:46 - pre 223 meseci
Ne reče sa kojom bazom radiš... Kao prvo, DataReader ti je ok rešenje, ako podatke koje vadiš iz baze nećeš menjati. S' tim što sa svakim pročitanim podatkom moraš nešto konkretno da uradiš... Ne možeš samo da 'linkuješ' DataGrid i DataReader... DataView je dobro rešenje da ti prikaže podatke iz više tabela, a koliko znam, možeš ga napraviti prilično lako u dizajneru. E, sad, ako ti je neophodno da prosleđuješ parametre, moraš programski odraditi proces vađenja podataka. Ali sve to je izuzetno detaljno opisano u MSDN-u... Jedino da postaviš konkretnije pitanje, pa da očekuješ neki 'pametan' odgovor...
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

v.marko

Član broj: 26565
Poruke: 223
217.26.79.*

Sajt: www.twitter.com/marko999


Profil

icon Re: problemi sa relacijama, dataview i datagrid..velika frka!!!!21.12.2005. u 21:42 - pre 223 meseci


Citat:
Ne reče sa kojom bazom radiš...


radim sa Access bazom(oledbexception)..izabrano resenje ce biti verovatno datareader posto je u pitanju filtriranje podataka ali zeleo sam da to uradim preko dataview-a i nisam uspeo..u MSDN sam nasao informacije kako se izvlace podaci iz parent ili child tabele ali nisam uspeo da skontam kako da isto izvedem sa tri tabele, zbog cega je i bio ovaj post..

u svakom slucaju hvala

marko
 
Odgovor na temu

Oliver Klaćik
Vice President, Thunder Road Software
Inc.
Stara Pazova

Član broj: 34059
Poruke: 242
80.93.231.*

Sajt: www.thunderroadsoftware.c..


Profil

icon Re: problemi sa relacijama, dataview i datagrid..velika frka!!!!22.12.2005. u 12:19 - pre 223 meseci
DataView se u .NET Framework-u vezuje za objekat DataTable. Znači, treba ti samo odgovarajuća SQL Select naredba da izvučeš podatke iz te tri tabele (otvori Access pa uradi vizuelno i pročitaj kod ili iskoristi Help), DataReader koji će napuniti objekat DataTable i DataView koji vežeš za DataTable...
Oliver 'FAQ' Klaćik
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: problemi sa relacijama, dataview i datagrid..velika frka!!!!

[ Pregleda: 2300 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.