Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vegas - kako ga upotrebiti?

[es] :: Video produkcija :: Vegas - kako ga upotrebiti?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17047 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?15.04.2006. u 17:22 - pre 219 meseci
Ako su snimci sa VHS-a i ako je korišćena VIVO kartica skoro ništa se ne može uraditi po pitanju poboljšanja kvaliteta pri uvećanju. Takve stvari se rade sa profesionalnom opremom od samog snimanja pa do postprodukcije u koju spada to što želiš. Može se to ( "svetacki" oreol iznad glave koji bi ga pratio ili neka tacka u boji ili jaci kontrast oko njega") uraditi i u Vegas-u ili Premiere-u sa mateijalom koji imaš ali je potrebno da se bude jako dobar poznavalac kompjuterske grafike i programa za montažu, naravno jako puno strpljenja bi trebalo...
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?15.04.2006. u 19:40 - pre 219 meseci
To, osim u After Effects-u, može da se uradi i u Vegas-u i u Premiere-u.
Da bi stavio, recimo, neku strelicu koja će "ići" iznad igrača, potrebno je tu strelicu (krug, "oreol"...) nacrtati u Photoshop-u ili Corel-u, pa onda tu sliku ubaciti kao poseban lejer iznad video fajla, primeniti Chroma Key plug-in kako bi eliminisao pozadinu na toj slici sa strelicom. Dalje, alatkom Event Pan/Crop pomerati tu strelicu po snimku.
Za više detalja i informacija, pogledajte ovu TOP temu.



[Ovu poruku je menjao Misa_exclusive dana 15.04.2006. u 20:42 GMT+1]
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

dobrodusko

Član broj: 91614
Poruke: 2
*.144.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?15.04.2006. u 23:28 - pre 219 meseci
Brzo i jasno.
Hvala svima.


 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?17.04.2006. u 23:35 - pre 219 meseci
Eto, drago mi je da smo ti pomogli. Ako nešto treba - pitaj, ali pre toga pogledajte top teme i tutorijale, i koristite pretragu.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.com.



Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?03.05.2006. u 14:38 - pre 218 meseci
Kasnim jedno 15 dana, ali trazeci resenje za obradu Xvid fajla u vegasu (otrkio da je nemoguce bez rekompresije u neki format koji Vegas voli), naidjoh na ovaj thread.
Oreol oko igraca:
Insert videotrack. Primeti da se gornji track video vidi preko donjeg (osim ako menjanjem 'child' ili 'composing mode' to ne poremetis).
Na novom 'video tracku' ubacis 'media generators/color gradient/eliptical ring' (mozes da probas i sa drugim oblicima)
Na tom novom parcetu kliknes 'event pan/crop', i pomocu toga pomeras krug gde hoces i on ce se videti preko donjeg video track-a (oko igraca kojeg zelis da istaknes).
Kad ukapiras kako se ovo radi, mozes da pokusas i sa kreiranjem 'keyframe'-ova gde kod svakog keyframe-a, krug stoji na drugoj poziciji, a Vegas generise pozicije izmedju ta dva trenutka (efekat da krug prati igraca).
Ovi 'keyframe'-ovi nisu isto sto i 'keyframe' u nekom codecu, da ne bude zabune. Da ne tupim dalje, videcu kad procitam tutorial da li imam sta da kazem povodom ovoga...
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.104.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?15.05.2006. u 12:03 - pre 218 meseci
Kako da svim klipovima dodelim isti Video Pan/Crop ? Konkretno mi treba widescreen. Ima ga ali moram svaki klip posebno da radim a imam ih preko 150. Widescreen mogu da dobijem i prilikom renderovanja ali to dugo traje a ljudi su kao patuljci. Meni trebaju samo dve crne trake koje mogu da dobijem pomocu Pan/Cropa-a. Nije neki problem ali verujem da to moze da se uradi odjednom.
 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

Član broj: 75681
Poruke: 168
62.240.7.*

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?18.09.2006. u 14:05 - pre 214 meseci
Ljudi, imam 2 pitanja:

1. Ubacim klip koji hocu da obradjujem u timeline i prevucem preko njega misem da bi obelezio odredjeni deo koji hocu da obradim. E sad, kako da samo taj deo koji sam obelezio bude 3 puta sporiji ili 3 puta brzi u odnosu na originalni klip. Mislim, hocu samo taj deo koji je obelezen da bude brzi ili sporiji. Kako to da se najjednostavnije izvede ?

2. Obelezim deo video materijala na isti nacin kao u prethodnom pitanju i hocu da se taj deo klipa okrece u krug nekom brzinom koju ja odredim i pravac takodje. Jel ima za to neki poseban FX ili se to radi na drugi nacin ?

P.S. Sve bi to voleo da radim iz timeline-a ako je moguce. A ako nije, kako onda ? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
89.216.244.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?18.09.2006. u 19:41 - pre 214 meseci
1. Stavi kursor (horizontalnu liniju) na mesti gde želiš da počinje taj deo koji ćeš da ubrzavaš/usporavaš. Zatim pritisni "S" i isto to učini na mesti gde želiš da bude kraj tog dela koji ćeš ubrzavati. Time si isekao taj deo posebno. Razdvoj taj deo od prethodnog i sledeceg. Klikni jednom na taj isečak, pritisni CTRL i držeći ga pritisnut - klikni na ivicu tog isečka (drži klik) i povlači levo ili desno. Time menjaš dužinu trajanja tog dela. Ako je smanjiš, onda će snimak biti ubrzan, a ako produžiš, onda će biti usporen. Kad to uradiš, na tom snimku će se pojaviti simbol u vidu testere.

2. Nisam te baš razumeo - kako da se "okreće"? misliš da se ponavlja ili da se bukvalno okreće...?

malo sam ga zamrsio, ali nadam se da ćeš razumeti. Ako negde zapne - javi!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

Član broj: 75681
Poruke: 168
62.240.7.*

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?18.09.2006. u 20:47 - pre 214 meseci
Puno si mi pomogao kod 1. pitanja. Thanx Misa_exclusive :) A za ovo drugo pitanje, mislio sam bukvalno da se okrece odredjeni deo koji oznacim, kao kazaljka na satu, na levu ili desnu stranu, nebitno. Bukvalno ! Kako to da uradim, i da li to uopste moze ? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
89.216.244.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?18.09.2006. u 21:05 - pre 214 meseci
Drago mi je da sam ti pomogao.
Kod ovog drugog, potrebno je da taj deo takodje odsečes kao u prethodnom pitanju. Dalje, na tom videu klinkni na desno na onaj kvadratić (alatka Event pan/Crop). Za detalje pročitaj uputstvo za vegas koje imaš u skraćenom izdanju (ja sam pisao) i u malo dužem izdanju koje je pisao korisnicko_ime.
http://www.elitesecurity.org/t...ali-softvera-za-postprodukciju
Pročitaj prvo to, pa prouči. Inače, potrebno je da kad ti se otvori prozor Event pan Crop - da onaj isprekidani kvadrat malo zumiraš, odnosno da smanjiš u odnosu na snimak. Kad zumiraš, onda taj kvadrat okrećeš pomoću isprekidane kružnice koja se nalazi okolo. Za manipulaciju koristiš key frejmove koji se stavljaju u traci predvidjenjoj za to, a koja se nalazi u donjem delu prozora.
Dakle, prvo pročitaj uputstvo, pokušaj, pa se onda javi kad negde zapne.
PozdraV!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

viss02

Član broj: 100217
Poruke: 340
212.200.181.*



+5 Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?03.02.2007. u 14:26 - pre 209 meseci
Kako mogu u Sony Vegas-u 6 da sakrijem lice neke osobe? Mislim kao na tv-u kad nekom sakrijulice.
 
Odgovor na temu

MIHAEL GABRIEL
Gabriel Mihael
yu

Član broj: 129162
Poruke: 71
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?03.02.2007. u 16:11 - pre 209 meseci
ovisi da li zelis cijeli "film-video" zapis zamutiti,ili samo jedan dio zapisa.u svakom slucaju,opcija video fx,i strelicom na tastaturi listaj dok ne dodes na Cookie Cutter,tu su ti ponudeni razni efekti za skrivanje,odaberi po zelji koji zelis,ubaci ga iznad filma,videa,dalje sam cackaj koji dio zelis zamutiti na video.to je jedan nacin,drugi je obrnut prvom,ista stvar,samo dolje ubaci efekat,pa kopiraj video zapis itd.. pozdrav
"AUTOR"
 
Odgovor na temu

viss02

Član broj: 100217
Poruke: 340
212.200.181.*



+5 Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?04.02.2007. u 15:31 - pre 209 meseci
Neću da zamutim ceo video, nego samo jedan deo koji se pojavljuje u kadru i koji se pomera.
 
Odgovor na temu

MIHAEL GABRIEL
Gabriel Mihael
yu

Član broj: 129162
Poruke: 71
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Vegas - kako ga upotrebiti?04.02.2007. u 20:35 - pre 209 meseci
to ti je malo kompliciranije,ovisi koliko brzo ti se lik krece na videu,u svakom slucaju,kada ubacis efekat,dolje imas "kliznik",i kako pomices film(savjet:pomici ga strelicom na tastaturi),tako na klizniku prati efektom taj lik,na krizic kada izades,vegas to pamti..cackaj,skuzit ces,evo ti slikica dolje gdje je "kliznik",ubacio sam bezveze efekat..pozdrav
"AUTOR"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Vegas - kako ga upotrebiti?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17047 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.