Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver

[es] :: Fiksna telefonija :: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24674 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver14.10.2002. u 22:17 - pre 262 meseci
Ovako, meni dragi Telekom RS mi je omogucio da dobijem ISDN :-)

Ne bih da se zalim ;-)


Sad, posto meni nikad nije dovoljno, imam sljedeci problem ;-)

Kao mrezni zavrsetak sam dobio Siemens Santis Communicator, sa dva Ta prikljucka, 2 analogna i USB interface-om.

Meni nije bilo lijeno, i probao sam da prikljucim isti na racunar, i gle cuda, racunar je prepoznao bez problema doticni NT. No, naravno nema drajvera za isti.

Tu noc sam proveo u pretrazivanju slame da bih nasao iglu i naravno nisam nista nasao. Jednostavno postoji nesto sto se zove Siemens DATA KIT, koji sadrzi u sebi usb kabal i odgovarajuci cd sa drajverima.

Sutradan sam nazvano Telekom i oni naravno nemaju pojma da to uopste radi, tj. predlozili su mi da kupim zaseban isdn modem.

Isti dan sam nazvao i predstavnistvo Siemens-a, i oni su mi se pozalili da Telekom nije kupio NI JEDAN data kit, te da nisu u mogucnosti da to isporuce krajnjem korisniku (ni ubjedjivanje nije pomoglo)

Sva ova prica se u stvari svodi na sljedece: u slucaju da neko kod kuce ima cd sa drajverima, bio bih mu vrlo zahvalan kad bi ga iskopirao i poslao mi na kucnu adresu ili jednostavno poslao mi email-om neke dodatne informacije oko iskoristenja vec postojeceg modema u nt-u.

znam da je pricha odlicno pocela, ali da se zavrsila za uobicajenim molim VAS mnogo :)



pozdrav,
nekimali :-)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver15.10.2002. u 15:49 - pre 262 meseci
Bilo je to i ovde ali se dobijao CD. CD je omogucavao konekciju na net ali bez CAPI drajvera tako da je osim za survanje prilicno beskorisno. Uostalom, ti uredjaji sa USB-om su se pokazali prilicno bagljavi, brzo se kvare i musicavi su tako da nisu bas na nekom glasu. Mogu da probam da se raspitam da li neko ima taj CD pa da ti napravim kopiju.
 
Odgovor na temu

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver16.10.2002. u 00:46 - pre 262 meseci
kao prvo hvala na odgovoru posto sam prilicno bio izgubljen do sada :-)

(sad kao nisam ;-)

1. upravo mi to treba -> konekcija na net, posto mi ultimativno glupo da kupujem neku isdn kartu bez potrebe (inace)

2. hm, sto se tice samog zavrsetka mogao sam da biram izmedju siemens santis Nt only (bez analognih prikljucaka) i ovog, izabrao sam ovaj za 50eur skuplje (sad dolazi ultimativna glupst zvana u startu necu da kupujem isdn telefon ;-)

3. ako je moguce da se raspitas bio bih veoma zahvalan, pa da vidimo koliki su ti drajveri (mozda email ili ftp... nesto trece) ?

ukratko, nemam druge mogucnosti da iskoristim isti osim ako ne dobijem od tebe drajvere, hvala ti na odgovoru

pozdrav :-)
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
*.beg.sezampro.yu

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver16.10.2002. u 01:59 - pre 262 meseci
Pa zar se od telekoma ne dobija ISDN telefon? U CG je to malo drugacije.... vratis analognu dodas 200 eura i dobijas neki relativno dobar ISDN telefon i NT...
- necitak -
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver16.10.2002. u 02:32 - pre 262 meseci
Probacu da ti nadjem drajvere, mada bih ti preporucio da uzmes Santis 2ab bez USB-a, taj je sasvim ok, a mnogo j ebolje da uzmes internu ISDN adapter za racunar jer prvo s njim mozes da se kacis na 128k (na usb sntis moze samo 64) a dugo mozes da korsiis i sve sotale pogodnosti ISDN-a,kao recimo caller Id i slicno..

Veruj mi da taj ne valja. Ovde kod nas mozes da biras koji god hoces NT bez razlike u ceni i svi izbegavaju taj USB...
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
*.telekomsrpske.com

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver16.10.2002. u 12:57 - pre 262 meseci
Heh...vidi, 'vako... Osecam se dosta pozvanim da komentarisem ovu temu... Radim tu gde vidis, na montazi ISDN opreme. Do sada sam postavio oko 200 paketa ISDN prikljucaka i iskreno, zaadovoljan sam kvalitativnim odzivom Santis opreme... Od skora, komad opreme koji ti imas se nalazi i kod nas u prodaji, i, iako sa USB "sučeljem," ipak NEMA USB interfejs... Iako ga OS prepozna pri uključivanju u USB port, potrebno je napomenuti da je FIRMWARE ugrađen u Santis-a blokiran, kad je USB u pitanju tako da se NE MOŽE koristiti kao USB TA. Razlog je više nego glup: tenderom koji je raspisan nije trražen takav komad opreme a njim je bilo jevtinije da daju to a da blokiraju softver nego da prave novi uređaj...

Žao mi je što nisi dobio što si tražio...

PS: Ovo je info koju sam ja dobio od kolega iz BL. I sam sam tražio od Siemensa CD ali ga nisam dobio... Ako nađeš to što tražiš i sve ti ipak uspije, molim te da svoje utiske ostaviš ovde...

Slaviša
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver16.10.2002. u 21:19 - pre 261 meseci
kao prvo hvala na odgovorima :)

evo i mojih odgovora :-)
---------------
Veruj mi da taj ne valja. Ovde kod nas mozes da biras koji god hoces NT bez razlike u ceni i svi izbegavaju taj USB...
----------------

da budem iskren, dosta sam nov u ovom, kao sto se moze vidjeti iz cinjenice da sam pristao na analogni (cime automatski gubim u stvari prednosti isdn telefona)
Sto se tice razloga koji imam da uzmem taj isti prikljucak jeste monopol, znaci nema drugih ;-)
Dalje, kad vec dajem gomilu novca na obicnu 49k vezu (i manje) bolje mi je da idem cistih 64k, pa da barem ustedim koji minut
+ kao sto rekoh ne zelim da dam niti pfeniga vise trenutno (pogotovo s pogledom na taj usb interface)

-----------------------
skora, komad opreme koji ti imas se nalazi i kod nas u prodaji, i, iako sa USB "sučeljem," ipak NEMA USB interfejs... Iako ga OS prepozna pri uključivanju u USB port, potrebno je napomenuti da je FIRMWARE ugrađen u Santis-a blokiran, kad je USB u pitanju tako da se NE MOŽE koristiti kao USB TA. Razlog je više nego glup: tenderom koji je raspisan nije trražen takav komad opreme a njim je bilo jevtinije da daju to a da blokiraju softver nego da prave novi uređaj...

Žao mi je što nisi dobio što si tražio...

PS: Ovo je info koju sam ja dobio od kolega iz BL. I sam sam tražio od Siemensa CD ali ga nisam dobio... Ako nađeš to što tražiš i sve ti ipak uspije, molim te da svoje utiske ostaviš ovde...
---------------------------

Heh, vidis, upravo sam to i ja dobio kao savrsen odgovor :-)
dalje, ne postoji zakljucan usb interface, barem ja tako mislim. vrijeme ce da pokaze. Zanimljivo je da je Siemens BL direktno rekao da ("imam dobru vezu" :P <-- reklamni slogan za ISDN) je telekom odustao od kupovine data paketa te da je zakljucan. Problem je taj da na to zakljucan, oni smatraju da telekom nije kupio paket santis managment-a iz centrale, i da nije aktiviran usb port koji se aktivira (daljinski ;-) blah blah blah

da je meni drajvere, lako bih ja to provjerio :)

elem :) broker molim te :)


pozdrav, Milovan
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver17.10.2002. u 19:56 - pre 261 meseci
Ma nisi pogresio, uvek trebauyeti NT sa analognim priključcima. NT uvek ima digitalne a analogni dođu kao plus. Dakle uvek ćeš moći da prikaćiš bilo kakav ISDN uređaj bez obzira da li su prikačeni analogni.

Za drajver, pitaso sam kod nas u Telekom, kažu nemaju na stanju ali probaće negde da mi iskopaju taj CD.



 
Odgovor na temu

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
195.252.64.*



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver22.10.2002. u 11:44 - pre 261 meseci
hm, super, trenutno se kacim na 45k analogno (znaci manje nego obicno 50k) :)

+ momci koji su instalirali uredjaj su striktno zabranili bilo kakvo namjestanje tipa msn-ovi ili slicno :-)


hahah

volim nasu poslovnost, skoro ko na zapadu :)

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver22.10.2002. u 12:01 - pre 261 meseci
Sta imaju oni to da ti zabranjuju? Kako ćeš ti da koristiš MSN-ove to je tvoja stvar. Jedino mogu da ti naplate ako zabrljaš pa moraju oni da dođu da
podese.
 
Odgovor na temu

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
195.252.64.*



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver22.10.2002. u 20:36 - pre 261 meseci
pa....

ocito se boje i naplacivanja usljed mojih brljotina....

ne znam ;-)

btw, zna li ko <password> za ulazak u basic configuration ?

ni na moje insistiranje nisam ga dobio


+ poslije iskljucivanja AOC impulsa dobio sam normalnu brzinu na analognom modemu (49kbit) kao i do sada :-)

sad molim boga da ugledam cd sa drajverima :-)


pozdrav, Milovan
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
*.telekomsrpske.com

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver25.10.2002. u 13:15 - pre 261 meseci
Nekimali...!

Kazi sta tacno zelis da uradis na Santisu pa cu ti ja javiti...

Inace, razlog zbog koga se korisnicima zabranjuje da "nesto cackaju" je trivijalan: radnike cisto mrzi da izazdju na teren i gledaju/proveravaju/traze/ispituju sta se desilo...

pozdrav
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
195.252.64.*



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver26.10.2002. u 23:49 - pre 261 meseci
Kazi sta tacno zelis da uradis na Santisu pa cu ti ja javiti...

----

pokusao se nakaciti analognim modemom na a, imao sam problema s tim u pocetku dok nisam iskljucio 341/331/te 221-3

za sada je to to + sto bih volio znati master password (cisto reda radi) (onaj sto se kuca sa basic configuration)

:)

unaprijed zahvalan, Milovan
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
*.telekomsrpske.com

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver30.10.2002. u 11:38 - pre 261 meseci
VIDI PRIVATNE PORUKE!
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

dragon

Član broj: 1716
Poruke: 93
*.teol.net



+4 Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver05.11.2002. u 13:03 - pre 261 meseci
Imam driver za Win2000/XP. Kome treba nek se javi na [email protected].
Firmware naravno nije zakljucan ;)))

Pozdrav

Dragon
 
Odgovor na temu

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
195.252.64.*



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver06.11.2002. u 20:57 - pre 261 meseci
:-)

imas email :)


pozdrav, milovan


hvala bogu da se neko javio :-)

 
Odgovor na temu

danac

Član broj: 3739
Poruke: 70
*.teol.net



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver05.12.2002. u 18:09 - pre 260 meseci
Dragon;

I ja sam ti posalo mail prije nekoliko dana i jos uvije nista...

Ako imas driver molim te da mi ga posaljes ili posalji link, upload...

 
Odgovor na temu

XXX-BL
rs

Član broj: 10079
Poruke: 2
*.telekomsrpske.com

ICQ: 20677


Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver30.04.2003. u 00:52 - pre 255 meseci
Citam ovo sa driverima,za Santis Sto je pisao ovaj Milovan Tatic.
Pa zao mi je sto sam kasno ovo procitao.Ali bolje ikad nego nikad.
Zelim da pozdravim ovog momka Predraga Supurovica koji se jadan potrudio da nabavi Driver za ovog Milovana.
Zao mi je sto ljudi lazu ovako kao ovaj Milovan.Prvo sto je trazio to je dobio.
Kupio je santis comunicator kao (mrezni zavrsetak) i nista vise.To mu je prije kupovine sve bilo objasnjeno usmeno i pismeno uz jedan jako fin reklamni materijal u koloru koji je obezbedila direkcija za marketing i prodaju Telekoma Srpske.
Data kit,za Santis Comunicator mi nismo nikada ni nudili,dokaz za to su Externi modemi koji se nalaze u nasoj ponudi,TIPA-Stollman USB,Stollman V.24,Eicon-Diva,i Bazna Stanica ISDN-4170.Sto se tice MSN-ova,Sto se zali kako mu je receno da to ne smije nista dirati,mogu slobodno da kazem da laze iz tog razloga sto se prilikom montaze korisniku ostavlja uputstvo koje dolazi uz santis.Provjerio sam on je kupio samo Santis Comunicator mrezni zavrsetak,a to ne spada u paket.Kada se kupi paket onda se MSN-ovi,dobiju gratis tj,2-MSN.Sto se tice toga da se ne moze birati izmedju opreme i to je laz,jer u nasoj ponudi postoje paketi,a ako buduci korisnik ne zeli da kupi opremu od nas duzan je da plati prikljucan sa mreznim zavrsetkom koji mi imamo u ponudi.Oni su za sada simens NT-1 i NT-2-AB,Santis Comunicator.Ako imate nekakvih pitanja vezanih za ISDN-slobodno pisite rado cu da vam pomognem.XXX-BL.Jos nesto u ugovoru stoji da su Mrezni Zavrsetci iskljucivo vlasnistvo Telekoma,Pa prema
tome nekad u buducnosti vjerovatno mogu biti lako i [email protected]
xxx-bl
 
Odgovor na temu

nekimali

Član broj: 5804
Poruke: 8
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver30.04.2003. u 23:04 - pre 255 meseci
uhhhh

kewl

hm

ocito neko ima problema sa mojim imenom

pozdrav,
nekimali

srecni korisnik santisa i telekoma RS, tnx to dragon :D
 
Odgovor na temu

XXX-BL
rs

Član broj: 10079
Poruke: 2
*.telekomsrpske.com

ICQ: 20677


Profil

icon Re: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver01.05.2003. u 20:43 - pre 255 meseci
Dragi nas korisnice taticu,posto ste jako zadovoljni sa nasim santis-mreznim zavrsetkom,da budete jos zadovoljniji zamijenicemo ga sa nasim izuzetno dobrim mreznim zavrsetkom slovenackim NT-2ab.
xxx-bl
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Siemens SANTIS 2ab+USB <--- drajver

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24674 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.