Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pinnacle problem

[es] :: Video produkcija :: Pinnacle problem

[ Pregleda: 2325 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DoubleScorpio
BiH

Član broj: 47871
Poruke: 33
*.pppoe817.bih.net.ba.



Profil

icon Pinnacle problem15.12.2005. u 13:21 - pre 222 meseci

prekjucer sam izvrsio reinstalaciju windows xp na jednom racunaru zbog ucestalih problema u windowsu, na njemu se inace radi video-editing (amaterski) u pinnacle studio 9...taj covjek je vjerovatno dobio ovaj program (verziju 7) u paketu sa video adapterom DC10+ (trenutno ugraden na PCI slot)...posto podrska za ovaj hardver prestaje sa verzijom 8..i inace ima ogromnih problema sa instalacijom istog na WinXp, malo sam trazio po forumima i saznao sam nekoliko metoda kako da instaliram drajvere...uredu...uspio sam da sredim sve to i windows je prepoznao hardver...ali ima par problema, iako ga je i windows i pinnacle prepoznao ima problema kod rendering-a (mpg, avi...)...sporo renderira, krajnji rezultat je katastrofalan...pokusao sam instalirati starije verzije ali ni to nije pomoglo..rezultat je skoro uvijek katastrofalan...imao sam priliku vidjeti kako je to prije radilo na istom racunaru, tako da znam kolika je to razlika...

kod reinstalacije windowsa jedina razlika je sto sam instalirao WinXP SP2 umjesto WinXp SP1 koji je bio ranije na istom racunaru...ali sumnjam da to predstavlja nesto relevantno kod ovog problema :) ovaj uredaj se ne nalazi na microsoft HCL listi...

nadam se da neko ima iskustva sa pinnacle hardverom, da me uputi kako da izvrsim pravilnu instalaciju...jer pretpostavljam da sam negdje pogrijesio..imam na cd-ovima Studio verzije 7,8,9 i hollywood fx 5...(na 7 i 8 ima instalacija drajvera za DC10+)

konfiguracija racunara:

Pentium 4 2,66 Ghz
512 MB RaM
HDD 80GB
DVD-RW
DVD-ROM
Gforce MX 440
OS winXp SP2

[Ovu poruku je menjao DoubleScorpio dana 15.12.2005. u 14:23 GMT+1]
Race Against time
 
Odgovor na temu

Fiva
Goran Stojanović
Elektronicar
Srbija

Član broj: 14020
Poruke: 35
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pinnacle problem16.12.2005. u 20:15 - pre 222 meseci
Instalirass Studio(ja 9.3 pa upgrade na 9.4.3),izleccis sve sto trazzi leka,onda odes u contr panel///system i pustiss vizard za instalaciju video drajvera i video kodeka - pre no ssto ovo ucciniss naravno ubaciss disk na kome ima drivera za dc 10 sheet -ja tu koristim disk sa ver. 8.8.15 - i navedes ccarobnjaka na drajv- cd rom koji ti je u machini- ne dass mu da sam trazi. Pinnacle radi vrlo solidno sa Studiom -bilo koja verzija, naravno i u XP -capture, editing,create DVD...Sve radi i to ponavljam za amaterske potrebe vrlo solidno.
Sreccno i javi ako imass problema.
Pozdrav,
Dyole
 
Odgovor na temu

DoubleScorpio
BiH

Član broj: 47871
Poruke: 33
*.pppoe1425.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pinnacle problem18.12.2005. u 11:17 - pre 222 meseci
hvala za savjete...ali sve sam to i sam uradio ranije...probao sam sve moguce varijante...ali je ocito da nije bilo do mene ;)

neces vjerovati da je problem bio u tome sto sam instalirao XP sa service pack 2...izgleda da je neki update iz service pack-a pravio konflikt sa karticom...sasvim sam slucajno dosao na ideju da probam da instaliram XP sa service pack 1... i sve je proradilo...sada sve fercera optimalno (bolje nego ikad) :D

nije prvi put da noviji service pack pravi probleme kod instalacije nekog hardvera...eto jednog minusa za microsoft...
Race Against time
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Pinnacle problem

[ Pregleda: 2325 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.