Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"

[es] :: Windows mreže :: 2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"

[ Pregleda: 2892 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon 2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"14.12.2005. u 13:52 - pre 222 meseci

Ovako: imam kompjuter koji je stalno na Internetu ali prolazi kroz neki restriktivni Proxy server i u kompjuteru imam modem.

Ideja mi je da taj modem koristim povremeno i da zovem svog provajdera i da po tom "WAN" interfejsu teram VNC aplikaciju, a da mi Internet Explorer i dalje bude "bindovan" na LAN.

Adrese u LAN su tipa 10.10.10.* a kod provajdera kada zovem telefonom kako kad, ali dobijam validnu javnu IP adresu.

Dakle, da li je moguce nekako samu aplikaciju (IE, Messgenger, VNC klijent) nekako "bindovati" za odredjeni adapter?
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: 2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"16.12.2005. u 07:34 - pre 222 meseci
Moze indirektno i onda zavisi od aplikacije. Naprimer: IE je podesen da gadja neki proksi kod ISP. Onda za adresu tog proksija zadas staticko rutiranje na odredjeni interfejs ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
213.244.235.*



+3 Profil

icon Re: 2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"16.12.2005. u 09:07 - pre 222 meseci
Citat:
whitie2004: Moze indirektno i onda zavisi od aplikacije. Naprimer: IE je podesen da gadja neki proksi kod ISP. Onda za adresu tog proksija zadas staticko rutiranje na odredjeni interfejs ...


Da, dodavanje rute je i meni prvo palo na pamet, ali tesko je to odraditi jer
se ne koristi Proxy server kod provajdera.
Onda su mi na pamet pale razne varijante personal firewalla, ali tu se moze
_Zabraniti_ pojedinim aplikacijama da idu na pojedini interfrace (najcesce se
zovu "Internet" i "trusted"), ali se ne moze tako saobracaj usmeriti.
Resenje bi bio neki softverski ruter koji se instalira na samom kompjuteru i koji
u zavisnosti od aplikacije usmerava na jedan ili drugi interfejs. No, tako nesto
ne nadjoh jos...
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: 2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"16.12.2005. u 09:12 - pre 222 meseci
Možda možeš uz pomoć nekog soft rutera da odradiš rutiranje uzimajući u obzir source port?
ex.mangel
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+265 Profil

icon Re: 2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"17.12.2005. u 12:10 - pre 222 meseci
Mislio sam da ovo sve radimo jer " .. neki restriktivni Proxy server .." odseca saobracaj, ali izgleda da se nismo razumeli. Neznam da li je problem u serverskoj ili klijent strani VNCa, tek lako se ulazi u privatne adrese. Generalno, ako je admin namcor i ne propusta portove 5900+N i 5800, jednostavno guras protokol kroz sekjuriti sel ( SSH ), a to se uglavnom propusta. Ako si dokon pogledaj ..

http://www.realvnc.com/portforward.html

Ovo se normalno odnosi na konkretnu aplikaciju i nije resenje za pitanje u temi. Mislim da je jedini generalni odgovor da privremeno onemogucis jedan adapter ( da ceprkas nesto po juniksu ), i ponovo ga omogucis kad zavrsis.


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: 2 mrezna adaptera i dve aplikacije - svaka da koristi "svoju"

[ Pregleda: 2892 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.