Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako poslati ASCII na printer?

[es] :: Skript jezici :: Kako poslati ASCII na printer?

[ Pregleda: 3276 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nslavic
Nikola Slavic
Mala vlastita informaticka firma: Toto
Sport
Subotica

Član broj: 62154
Poruke: 12
*.suonline.net.

ICQ: 225048287
Sajt: www.toto-sport.com


Profil

icon Kako poslati ASCII na printer?14.12.2005. u 08:21 - pre 222 meseci
Dali neko ima ideju kako sa Web stranice da prosledim ASCII kodove na default printer? Npr. zelim proslediti komandu CHR(27)+'15' (EPSON komanda matricnom stampacu za 'condensed mode'). Ustvari, zadatak je da se sadrzaj stranice precizno ispise u obliku formulara i to u text modu na matricni stampac.
Hvala
 
Odgovor na temu

noctua

Član broj: 10671
Poruke: 185
*.edn.co.yu.



Profil

icon Re: Kako poslati ASCII na printer?14.12.2005. u 14:15 - pre 222 meseci
Pozdrav!

U cemu je uradjena aplikacija?
Ja sam sad upravo resavao taj isti (a i slicne) problem sa Oracle Formsom i sa stampacem TallyGenicom 5040. Doduse, ja imam nekolicinu maltene identicnih izvestaja pa sam se nekako dogovorio sa oracleom... Najveci problem je bio sto imam gomilu unapred odstampanih obrazaca koje treba popunjavati ali iako su svi isti sabloni dimenzije papira nisu uvek iste...

Inace, ja koristim default Generic/Text printer win-a (Posto je server na win-u) koji je podesen da mi simulira Genicom....
Otprilike sve ide ovako:
1. User hoce stampu (Click na button)
2. Zovnem report server sa zahtevom
3. Report server zovne Generic stampac da obradi dokument
4. Virtuani stampac vrati serveru prn fajl
5. Server prn fal posalje u browser clienta
6. User uradi CTRL P

Pokusavao sam i sa generisanjem Txt fajla pomocu UltraEdita, i to je fino radilo kroz browser ali nisam mogao taj generisani fajl da proguram kroz Oracle...

Dakle, neka generalana ideja bi bila: napravi obican TXT fajl, koji pozivas prilikom stampanja i java scriptom ga samo posaljes na stampac...

E sad, u cemu ti to konkretno radis? I kako treba da se ponasa to stampanje (Vidi se browser sa rezultatima ili ne, ima grafike tipa |)?

PS. Cela ova moja prica se moze reci u jednoj recenici baziranoj na 2nedeljnom resavanju takvih problema: Ne resavaj problem takvim pristupom!!! Izaberi pristup u kome nema takvog problema!


http://noctua4u.blogspot.com
http://moourl.com/shfb0
..:: Aquila non captat muscas ::..
 
Odgovor na temu

[es] :: Skript jezici :: Kako poslati ASCII na printer?

[ Pregleda: 3276 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.