Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tacan naziv konektora

[es] :: Wireless :: Tacan naziv konektora

[ Pregleda: 4316 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mravojed

Član broj: 28349
Poruke: 36
*.teol.net.



Profil

icon Tacan naziv konektora13.12.2005. u 17:52 - pre 222 meseci
Kako je tacan naziv konektora koji se montiraju na kabl i koji mogu direktno se spojiti na konektore na Ap ili wireless kartici?

Da li je to u pitanju konektor na slici koji sam pronasao u na stranici Albicoma, oznake arsp 1202?



Posto sam napravio kvalitetnu yagi antenu potreban mi je konektor da ga montiram na kabl od 75 oma (antenski) koji se pokazao dobar do duzine od 5 metara.
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net.



Profil

icon Re: Tacan naziv konektora13.12.2005. u 18:22 - pre 222 meseci
Ovo na slici je muski RP-SMA krimp konektor za neki tanji kabl (vjerovatno HDF-200 ili RG-58). On moze da se koristi za direktno spajanje na karticu ako ta kartica ima klasicni RP-SMA plug.

Primjeri: kompletan Ovislink wireless asortiman, svi APovi i kartice tog proizvodjaca.

Ako koristis Pheenet ili Senao ili Linksys, oni koriste RP-TNC konektore koji su primjetno vecih dimenzija.

Sto se 75 ohm kabla tice, pozeljno bi bilo da ga izbjegnes, ako hoces da prodjes jeftino nadji sebi RG-58 ili HDF/LMR-200. Po meni je 5m previse kabla da bi stavljao ista slabije od 400 serije, ali ako si blizu pristupne tacke u relativno nezagadjenom eteru, mozes da ides i sa kablovima serije 200.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

mravojed

Član broj: 28349
Poruke: 36
*.teol.net.



Profil

icon Re: Tacan naziv konektora14.12.2005. u 11:42 - pre 222 meseci
Kotristim Ovislink 1120 na kojem se nalazi (ako se ne varam) muski SMA konektor. Yagi antenu koju sam napravio je po semi sa wifihr.net. Posto ne mogu naci 50 omski kabl debljine antenskog koristio sam ovaj drugi. Sad mi je potreban konektor koji cu montirati na kabl i koji ce se moci direktno spojiti u AP ili PCI katrticu. Mozes li mi dati tacan naziv konektora i ako znas gdje bih ih mogao naci kod nas u RS, kao i kabl?
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

Član broj: 45787
Poruke: 211
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: Tacan naziv konektora16.12.2005. u 22:01 - pre 222 meseci
Moram samo da dam primedbu da niposto ne koristis RG-58 kabal.
Prodavci cesto pri prodaji konektora stavljaju za kabal RG-58 misleci na njegove fizicke karakteristike jer je to najpoznatiji tanki kabala kao sto je RG-213 najpoznatiji debeli.
Dakle kad kazu rg-58 to se odnosi na fizicke karakteristike ( obim, izolaciju i sl.) sto ima slicnosti sa CFD-200 ili CFD-400 ili nekog drugog gde je razlika u gubicima po metru na 2.4 GHz.
Ukoliko nece da uzimas cfd kabal zbog cene u najgorem slucaju uzmi RG-6 koji se koristi sa satelitske sisteme od konvertora do reciever-a.
Nema veze sto je 75 Ohm-a to ti je nuzno zlo koje radi i ja sam ga testirao na 40 50 m i radio je, to jest zadovoljio home varijantu.
Jeste debeli kabal ali moze da se montira RP-SMA sa malo vicnosti.
RG-6 ima mnogo manje gubitke od RG-58 na 2.4 GHz!

Ako imas nekog ko se malo razume u takve stvari nek ti izabere kvalitetniji RG-6/U i nek ti zalemi konektor.
Ja sam taj kabal lemio na stampu AP-a i kartice.
Opusteno, nije to bauk ako ima lepo pakovanje i izgleda novo!
Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

netiks
Beograd

Član broj: 58606
Poruke: 66
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.netiks.rs


+1 Profil

icon Re: Tacan naziv konektora25.12.2005. u 22:11 - pre 221 meseci

U vezi izbora kabla mislim da je dobro da pogledas diskusiju na http://www.elitesecurity.org/t...434-RG58-definitivno-DA-ili-NE.

Postoje RP-SMA muski konektori cak i za MRC-400 (CFD-400) kabl. Takodje, postoje i adapteri RP-SMA muski / N muski preko kojih se odmah moze preci cak i na MRC-600 kabl. To su neuporedivo kvalitetnije varijante od raznih budzevina sa buvljaka....
NETIKS - Wireless oprema 2.4GHz/3.5GHz/5GHz, ADSL ruteri, DSLAM-ovi, VoIP telefoni, Asterisk kartice, IP video nadzor, telefonske centrale, fiber optika, Gigabit i 10GB L2/L3 svicevi, SHDSL & SHDSL.bis, VDSL2, HPNA, PowerLine, UPS-ovi i inverteri, komponente za kabliranje kat. 5E/6/6A/7, RS232/422/485 oprema, industrijska mrezna oprema, IPS, 3G & EDGE & GPRS i dr. mrezna i komunikaciona oprema...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Tacan naziv konektora

[ Pregleda: 4316 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.