Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je Atheros bolji od ostalih chipset-ova?

[es] :: Wireless :: Zasto je Atheros bolji od ostalih chipset-ova?

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Whalata
Srbija

Član broj: 54944
Poruke: 58
*.suonline.net.



+1 Profil

icon Zasto je Atheros bolji od ostalih chipset-ova?13.12.2005. u 14:42 - pre 223 meseci
Pretrazivao sam forum, ali nigde nisam nisam nasao iole kvalitetniju diskusiju na ovu temu. Tu i tamo se kaze nesto tipa: "Broadcom je neupotrebljiv u wireless-u, uzmi Atheros", zatim "Atheros ima najbolju podrsku za Win i Lin".
Ovo drugo je sasvim jasno. Svako ko je pre par godina kupio neku jeftinu 802.11b karticu koja nije bila Prism, ubrzo je saznao je da ne moze da natera svaki komad softvera koji nadje na Internet-u da radi sa njom. Predpostavljam da se situacija po pitanju jeftinih chipsetova nije bitno promenila.

Ono sto me je navelo da jos jednom uposlim svoje vijuge je kratak razgovor koji sam vodio sa covekom koji je rekao da "zbog ACK timinga, broadcom ima domet od 4km"

Zanima me da li Atheros stvarno ima jos neke napredne mogucnosti koje se ne nalaze kod ostalih chipsetova?

I sta je dodjavola taj ACK???
 
Odgovor na temu

YOF

Član broj: 17573
Poruke: 36
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Zasto je Atheros bolji od ostalih chipset-ova?13.12.2005. u 15:24 - pre 223 meseci
Mozda ovo pomogne

http://www.networkactiv.com/PIAFCTMFAQ.html#WhatIsACKTimeout
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Zasto je Atheros bolji od ostalih chipset-ova?13.12.2005. u 16:57 - pre 223 meseci
Za Atheros i Prism chipsetove je dostupna dokumentacijapa je lako napraviti odgovarajucu podrsku dok ostali prozivodjaci ne daju dokumentaciju. To je osnovna razlika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Zasto je Atheros bolji od ostalih chipset-ova?

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.