Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Home DVD recorder - koji?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Home DVD recorder - koji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8788 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?11.03.2006. u 22:45 - pre 219 meseci
Ne mogu nikako da nađem temu gde mogu da pročitam više informacija o direkt prebacivanju sa VHS na DVD, gledao sam i pod softverskim delom foruma ali mi se nakako čini da nije za takvu temu. Ako sam promašio, mogao bi neko da me uputi na pravu temu ili eventualno da mi da kratak odgovor.
Hoću da prebacim jednu VHS kasetu na DVD pa mi deluje da je lakše i verovatno kvalitetnije da to uradim koristeći (drugarov) DVD rekorder no preko PC-ja. Imam nekoliko pitanja pa ako neko može da odgovori ili me bar uputi na pravu stranu ...
Koliko staje na DVD ako se uzme u obzir da se snima sa VHS snimka sa (našeg ali malo starijeg) TV programa? Da li se sve komplet snima pa eventualno kasnije dorađuje na PC ili može da se uradi neka međuintervencija? Da li je problem da se malo doradi pa da se napravi meni i tako to? Prvi deo je verovatno za ovde a drugi za video produkciju ali da ne seckam pitanje.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?15.03.2006. u 14:44 - pre 219 meseci
Pozdrav,

mislim da imas odgovore na temi prikaza za S1 ali napisacu ponovo. Podrzane kompresije u samim uredjajima uglavnom definisu cetiri nivoa kvaliteta od kojih prva dva imaju savrsen kvalitet i stavljaju standardna cca 2 sata materijala na DVD ili HQ upola manje. Ostala dva formata mahom dozvoljavaju duzinu od 4 i 6 sati ali kvalitet je bolji kada izrenderujes u DIVX na racunaru a i veca je usteda prostora. Stoga ja narezujem uvek u prva dva nivoa kvaliteta, zavisno od duzine materijala, a onda pakujem u racunaru ukoliko je potrebno.

Opet, naknadna obrada u racunaru ostavlja i prostor za razne postprodukcijske obrade pa time dobijas i kvalitetan vizuelizovani koncept samog materijala, zavisno od vlastite maste i umeca. Ukoliko jos nesto trebas, pitaj slobodno i za videoprodukciju i za samo snimanje/prebacivanje.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?15.03.2006. u 19:02 - pre 219 meseci
Prvi deo mi je malo jasniji ali nemam iskustva sa kasnijom doradom pa kad se već nudiš da pitam. Prebačeno je dva puta, jednom u HQ tj 3 DVD po sat a drugi put u onom slabijem režimu tj sva 3 sata na jedan DVD. Planiram da doradim ono prvo i da napravim 3 DVD od po sat pa mi treba informacija čime to da radim. Hteo bih da za početak isečem početak i kraj i da eventualno podelim na čeptere tj da svaka numera bude drugi. U pitanju je jedan koncert pa bih voleo da na next ide na sledeću numeru a ako nije neki problem, mažda bih napravio i neki meni na početku. Kojim programom se to dobro radi, sam ću da probam ali bi mi dobro došao predlog čime da to radim.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?15.03.2006. u 23:30 - pre 219 meseci
Pozdrav,

vidis, problem sa obradom DVD-a lezi u njegovoj podeli na VOB-ove te svako skracivanje u takvom obliku postaje pomalo komplikovano. Najjednostavnije je kada je fajl kompresovan u MPEG-u, onda koristis komforne programe za montazu a to dobijas grebovanjem preko nekog od ulaza, ja licno koristim video-montazne kartice, ne TV Tunere ili ViVo verizje VGA kartica. Ipak, ne znam koliko si razmisljao o kompresiji u, recimo, Nero digital kodeku, tako bi sacuvao sav kvalitet a kompresijom celokupnog materijala bi usaglasio bitrate materijala i prilikom spajanja u celinu bi dobio jedinstven kvalitet citavog koncerta. Sto se tice samih obrada DVD-a i upotrebe programa za autorizaciju ili podele na chaptere, imas na forumu Videoprodukcija nekoliko zanimljivih resenja pa bi mozda bilo suvisno da ih sada ovde iznosim.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?16.03.2006. u 10:35 - pre 219 meseci
Znam ja kako izgleda DVD pa sam pitao kako se to radi. Da li hoćeš da kažeš da Nero digital kodek pravi kompresiju bez gubitka? Slabo se bavim video obradom pa nisam u toku.

Što se poslednjeg tiče, ovo mi sve manje liči na forum. Naravno da je vrlo moguće da su skoro sva pitanja koja neko ovde postavi već bila postavljena i da postoji kakav-takav odgovor. Ako neko ipak ne može ili ne ume da pretraži ceo forum a neko drugi je spreman da mu odgovori i pomogne, ne vidim razlog da se tema zaključava ili briše, osim ako gazde foruma imaju manjak hardova pa štede. U svakom slučaju je onda bolje da se odgovor potraži na nekom specijalizovanom sajtu gde o tome piše neko ko je stručnjak za to. Meni se ovde dešavalo da odgovorim na pitanje na koje znam odgovor i tako na najlakši način pomognem nekome da reši problem a kasnije vidim da je bilo priče o tome mada povremeno naiđem i na pogrešne i netačne odgovore. Ne mislim da sam pogrešio što nisam prvo sve pročitao pa onda rekao da i taj sve pročita a ako jesam, onda ću pre nekog sledećeg odgovora da odvojim 3-4 dana da prvo sve pročitam pa onda napišem kao odgovor da je o tome već pisano.
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?16.03.2006. u 13:28 - pre 219 meseci
Nelinearna montaza nije stvar koja se moze objasniti u okviru jedne teme na forumu. Uostalom to je zanat pa se i tako uci, kroz vezbu. Nacina da se to sto tebe zanima (digitalizacija analognih snimaka) odradi ima mnogo, evo ti samo jedan: digitalizacija putem video ili tv karte (sto bolja, bolji i krajnji rezultat) koriscenjem npr. huffy kodeka, potom montaza u Premieru ili Vegasu, zatim avisynt (uz primenu noise i resize filtera, deinterlejsa i ostalih zezalica) koji radi kao frejmesrver za npr TMPGENC, pa potom spajanje pojedinacnih mpg-ova u format DVD-a sa npr Ulead DVD Movie Factory. Kao sto vidis daleko od toga da je prosto, da ti ne pominjem jos gomilu stvari o kojima treba povesti racuna (field order, dali je DVD namenjen za racunar ili za TV,...). Znaci ako ti je to nesto sto neces raditi cesto, iskoristi blagodeti DVD rekordera i uradi eventualno malu sminku dodavanjem menija na racunaru, dobices pristojne rezultate. Ako krenes drugim putem (PC montaza) , rezultati tvog rada mogu ispasti kao i neki "profesionalni" radovi, ali te ceka mnogo citanja i ucenja.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?16.03.2006. u 18:49 - pre 219 meseci
Nisi baš pažljivo čitao, ja sam to već prebacio na DVD pomoću DVD rekordera pa sad imam tri DVD od po sat. To bih malo doradio, eventualno da malo isečem po krajevima i dodam menije i tako to. Samo me interesuje koji su programi najbolji za to a moj deo je da naučim i uradim. Inače imam iskustva sa skidanjem preko video ulaza na PC sa kasnijim prabacivanjem na SVCD i DivX ali bih sada preskočio kompresije. Ionako planiram da to radim jednom godišnje ... najviše.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?16.03.2006. u 20:21 - pre 219 meseci
Pozdrav!

Calexx, sve inforamcije o VHS-DVD i svim potrebnim operacijama za taj proces možeš pronaći na 3 video podforuma ES-a. Naravno tu je i pretraga celokupnog foruma.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?16.03.2006. u 21:55 - pre 219 meseci
Pozdrav,

calexx, najbolji predlog koji posle onog posta mogu da Ti dam je da pre spavanja vezujes levu nogu za krevet, to je prastari lek protiv ustajanja na levu nogu.....naravno da se salim ali uopste ne razumem sta Ti ne odgovara po pitanju "onog poslednjeg", ja zaista ne mislim da cemo ovde na forumu da diskutujemo o tehnikama i programima za video obradu jer su uglavnom potanko objasnjeni na forumima koje je Cileinteractiv naveo. Mislim da je to svakako suvisno, ja sam uglavnom nameravao da na ovom forumu pojasnim logiku kojom se rukovodim za sta ali kada dodjemo u nesto sto je vec poprilicno dobro vec pojasnjeno i to u nekoliko verzija, onda zaista nemam nameru opterecivati forum tako necim. Konacno, ako Ti je lakse da prihvatis, eto, ja nemam pojma kako se to radi pa onda pokusaj da pronadjes odgovore na ponovo onim istim specijalizovanim forumima. Nazalost, ukoliko to jos neko zna i moze da odgovori, ponovo to nece ici na ovom forumu, makar ne onoliko opsirno koliko zasluzuje da bude bas na specijalizovanim forumima. Eto, ako je tako jednostavnije....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?17.03.2006. u 09:55 - pre 219 meseci
Nemam problema sa vezivanjem jer mi je krevet postavljen tako da na levu nogu mogu da ustanem jedino ako ispadnem naopačke a uz to sam letva pijan. Pitanje sam postavio ovde zbog ovog:
Citat:
lancia88: Ukoliko jos nesto trebas, pitaj slobodno i za videoprodukciju i za samo snimanje/prebacivanje.
Inače sam problem rešio jednim mejlom, noćas sam ukratko opisao drugaru o čemu se radi i za desetak minuta je stigao odgovor u kome je bio jedan link i par rečenica sa dodatnim idejama. Upravo seckam koncert.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Home DVD recorder - koji?19.03.2006. u 19:41 - pre 219 meseci
Pozdrav,

pa onda ce biti do mene problem, jednostavno nisam ocekivao da ce trebati i detaljno da se pojasnjava i racunao sam da pojasnim samo mogucnosti u okviru kojih ces, posle odlucivanja za najdrazu soluciju, poci na neko od pomenutih mesta gde ces do detalja razraditi how-to. Kakogod, prica je sada legla kako valja i necemo je vise pustati da ustaje na levu nogu :)

Inace, oprezno sa leganjem kad je vec takva situacija, znaci pre spavanja ipak par dahova u balonce dok ne pozeleni, za zvaki slucaj i ustajanje bez incidenata ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Home DVD recorder - koji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8788 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.