Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nov dvd recorder samo 150 eur

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Nov dvd recorder samo 150 eur

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 36269 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.metrohive.net.



+3 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur14.12.2005. u 00:57 - pre 223 meseci
Najbolji DVD uredjaj za koji sam cuo do sad! Da sve nije empirijski provereno skoro da ne bih verovao da takav DVD rekorder postoji. Nisam bas najpazljivije procitao temu, interesuje me da li ima interni HDD na koji snima sadrzaj ili snima 'odmah' na DVD+RW/R medijum?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur14.12.2005. u 14:27 - pre 223 meseci
Pozdrav,

nema nikakav interni disk, sve je samo rezanje, ne moze cak ni USB port koristiti u tu svrhu.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur15.12.2005. u 16:30 - pre 223 meseci
Hvala za info i naravno svaka cast za prenosenje tvojih konkretnih zapazanja i iskustava vezano za temu!
 
Odgovor na temu

gileii
Ivan Ilic
Nis

Član broj: 42869
Poruke: 226
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur15.12.2005. u 17:02 - pre 223 meseci
Da ne bude zabune sva gore navedena zapazanja su za rekorder Shockwave S1 a ne za xwave koga i inace nema nigde u prodaji.
Gile
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur15.12.2005. u 19:30 - pre 223 meseci
Pozdrav,

nema na cemu, kao sto pomenu Gileii, malo je sad zbrkano u pogresnoj temi a cak egzistira i jos par takvih ali cemo videti da nesto uredimo u jednu temu o rezacima kao stand alone komponentama.
 
Odgovor na temu

goranjo
Jovičić Goran
Zaječar

Član broj: 78723
Poruke: 2
194.106.169.*



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur24.12.2005. u 16:31 - pre 223 meseci
UPOMOC UPOMOC UPOMOC UPOMOC UPOMOC

Otiso sam na opciju pod System setup general pa na PROGRESSIVE/INTERLACE odabrao PROGRESSIVE scan mode i izgubio sam sliku. Vapim za odgovorom kako da povratim sliku, a i ya pomoc prilikom skeniranja kanala, jer sam promenio sva 6 ponudjena sistema i nije registrovao ni jedan kanal.
qwert00
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur24.12.2005. u 16:52 - pre 223 meseci
Pozdrav,

izvini ali se ne stignem sada ukljucivati ponovo na S1 da bih taj interlace video sta si uciniio (moram da simuliram sve to, znaci da zabrljam kao Ti pa da pronadjem resenje i da Ti javim) a trenutno samo jedan mali savet za skeniranje kanala:

kada krenes u skeniranje, nece se nista desavati a pisace vrlo nesrecno da je pronadjeno 0 kanala. Ti tada nista ne diraj i sedi za racunar, izadji na ES i malko tu posmatraj sta ima novo i posle otprilike desete otvorene teme na ES-u, okreni se i videces da je sve pronadjeno od kanala:)

Salim se, u pitanju je nesrecno izabrana poruka od koje zakljucis da je vec sve prosao, treba da pise da je skeniranje u toku, molim sacekaj, do sada pronadjeno 0 kanala. Onda bi znao da treba da se strpis dok ne nadje prvi, pa drugi, pa treci .....
 
Odgovor na temu

gileii
Ivan Ilic
Nis

Član broj: 42869
Poruke: 226
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur24.12.2005. u 21:23 - pre 223 meseci
Imas na daljincu dugme ps/is ili nesto slicno. pritisni ga kada je S1 upaljen i prebacice se u interlace mod.

Pozdrav,
Gile
Gile
 
Odgovor na temu

goranjo
Jovičić Goran
Zaječar

Član broj: 78723
Poruke: 2
194.106.169.*



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur25.12.2005. u 20:20 - pre 223 meseci
Ma nasao sam odgovor, pola sata posle vapaja, nego me mrzelo da se konektujem.
U svakom slucaju ako se nekom isto desi mora:
1. izaci iz set up-a, posto kada mu se to desi bice u set-up
2. pritisnuti stop na daljinskom
3. pritisnuti pscan na daljinskom
4. pritisnuti select.

Pozdrav.
qwert00
 
Odgovor na temu

pcbbata
Beograd

Član broj: 17905
Poruke: 24
*.dkts.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur29.12.2005. u 10:10 - pre 222 meseci
Verovatno ću ovih dana kupiti Shockwave S1.
Može li neko od vlasnika dotičnog uređaja da postuje neki screenshot na kome se vidi veličina titla divx-a.
pozdrav,
 
Odgovor na temu

Ćoba
Novi Sad

Član broj: 2510
Poruke: 108
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur29.12.2005. u 11:14 - pre 222 meseci
Vidim na http://shockwave.co.yu/podrska.htm da ima novi firmware. Da li je neko isprobao ovaj firmware? Takodje, da li je neko probao one jeftinije zvucnike sa ovog sajta? Narocito me interesuje kako zvuci radio.
 
Odgovor na temu

boksi
Beograd

Član broj: 29415
Poruke: 91
212.200.120.*



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur30.12.2005. u 07:22 - pre 222 meseci
Posto ga mnogi hvale ,interesuje me za sta mu sluzi usb konekcija.Tj. da li mogu npr. da povezem ga sa kompom ili ext.HDD-om pa da snimam na HDD.
Pretpostavljam da ne moze jer ne bi onda bila tolika cena,ali cisto pitam da li je neko probao???
Hvala!
P.S.Ako moze neko da pusti poruku kakav je novi firmware,jer ne razumem posto su napisali da su ukinuli crnu podlogu na titlu.Zasto?????
 
Odgovor na temu

pcbbata
Beograd

Član broj: 17905
Poruke: 24
*.dkts.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur30.12.2005. u 08:22 - pre 222 meseci
Citat:
boksi: Posto ga mnogi hvale ,interesuje me za sta mu sluzi usb konekcija.Tj. da li mogu npr. da povezem ga sa kompom ili ext.HDD-om pa da snimam na HDD.
Pretpostavljam da ne moze jer ne bi onda bila tolika cena,ali cisto pitam da li je neko probao???
Hvala!
P.S.Ako moze neko da pusti poruku kakav je novi firmware,jer ne razumem posto su napisali da su ukinuli crnu podlogu na titlu.Zasto?????


ovo i mene veoma interesuje

p.s. odlično pitanje
pozdrav,
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur30.12.2005. u 08:36 - pre 222 meseci
Pozdrav,

ne znam jos uvek nista o novom FW-u jer ga necu ni stavljati do iza praznika a sto se tice USB konekcije, ja sam vec opisivao, postoji i tema-prikaz ovog uredjaja na ovom forumu, da USB za sada sluzi samo za pregled sadrzaja stickova. Ovo je pre svega DVD recorder i ne vidim razloga da mu se implementira funkcija pisanja na sve vrste medija u sta bi spadao i Hdd. Kako bi to bilo dobro i jos kad bi upola kostao.....da ostanemo pri ovome sto znamo, dakle, USB za sada sluzi samo za pregled sadrzaja stickova ali taj sadrzaj pokrece upravo player uredjaja te je neizvodljivo snimanje u toj varijanti. Svaki drugi source ima svoj sistem pokretanja dok je taj isprobani USB ustvari pasivan i stoga posto se koristi player uredjaja, ne moze se koristiti i njegov recorder da bi se sadrzaj snimio. Obzirom da je u konstrukcionom smislu USB protokol dvostrani sistem komunikacije, moguce da postoji mogucnost "otvaranja" USB protokola kao i iee1394 (ovo se koristi kod pojedinih miniDV modela camcordera) te se tim putem moze i zapisivati na medije prikacene na ove komunikacijske standarde. Ipak, u slucaju iee1394 imamo recorder same kamere te S1 moze koristiti svoj player jer snima sama kamera, kod USB protokola nisam siguran sta bi od uredjaja bilo ekvivalent.
 
Odgovor na temu

Nocni covek
Beograd

Član broj: 45750
Poruke: 4
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur31.12.2005. u 01:01 - pre 222 meseci
Snima i sa USB-a !
Specificnost je samo u tome sto se fajl pokrene sa uredjaja koji je prikljucen preko USB-a. Imam Olympus C-770, to je odličan foto aparat koji ima i mogućnost dugog video snimanja, e ja sam ga povezao preko USB-a sa S1 pa pokrenuo sa foto aparata film a na recorderu snimanje i upalilo bez problema.
 
Odgovor na temu

MpegTv

Član broj: 21112
Poruke: 18
*.IT-AUSTRIA.NET.



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur04.01.2006. u 11:08 - pre 222 meseci
Potrebno mi je par informacija vezano za Shockwave S1 DVD recorder.

1. da li uredjaj ima analogni 5.1 izlaz da se mogu prikljuciti aktivni zvucnici?
2. da li ima ugradjen DTS dekoder?
3. da li je neko uspeo preko USB-a da pokrene HDD i da izvrsi snimanje na HDD?
4. da li postoji mogucnost editovanja snimljenog materijala, npr. seckanje reklama, i ubacivanje ROOT MENU-a?

Hvala,

.........MpegTv...........
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur04.01.2006. u 14:02 - pre 222 meseci
Pozdrav,

MpegTV, a da malko procitas ponesto pre nego sto pitas?

Ne da sam opisao ovaj uredjaj sa svim sto Te interesuje, nego sam cak i Top-ovao temu sa linkovima medju kojimna je i link na prikaz ovog uredjaja:

http://www.elitesecurity.org/t...kazi-uredjaja-objedinjena-tema
 
Odgovor na temu

Ćoba
Novi Sad

Član broj: 2510
Poruke: 108
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur04.01.2006. u 14:45 - pre 222 meseci
Citat:
Ne da sam opisao ovaj uredjaj sa svim sto Te interesuje

Pa i nisi bas.
Citat:
2. da li ima ugradjen DTS dekoder?

Ne vidim odgovor na ovo pitanje.
Citat:
4. da li postoji mogucnost editovanja snimljenog materijala, npr. seckanje reklama, i ubacivanje ROOT MENU-a?

Odgovor koji si ti dao u vezi editovanja je prilicno nejasan:
Citat:
Novitet je svakako i mogucnost dodatne obrade snimljenog materijala u smislu preimenovanja naknadno izvrsenog itd. sto omogucava digitalna tehnologija nesto poput nelinearne montaze, dakle, mozemo se vratiti unazad.

Sta bi trebalo da znaci "smislu preimenovanja naknadno izvrsenog itd."!? Mislim da je neko vec pitao, da li moze da se obrise/presnimi kraj sesije? Znaci, programiras da snima 2 sata a film se zavrsi posle 1,5. Da li je moguce obrisati zadnjih pola sata i nastaviti snimanje sledeceg sadrazaja odmah po zavrsetku filma? Takodje, ako snimim 3 spota u 3 "pokusaja", da li je moguce obrisati naknadno 2. spot?



[Ovu poruku je menjao Ćoba dana 04.01.2006. u 15:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur04.01.2006. u 15:19 - pre 222 meseci
Pozdrav,

Ćoba, hajde malo i Ti citaj pre nego sto pocnes da zasipas sa ovakvim konstatacijama inace cu Vam ubuduce definitivno brisati takve poruke.

u svom prikazu ovog uredjaja jasno sam naveo:

Bitno je i sto rekorder ima i vlastiti 5.1 dekoder te neophodne audio izlaze za isti, meni je vezan na standardni sistem 5.1 sa pojacalom te ja ne koristim ovu pogodnost ali uvek je tu za one koji to zele.

Koji sad deo nije jasan? Iz kog dela ove recenice nijedan od vas dvojice ne vidi da li uredjaj ima svoj dekoder i izlaze?

Sto se tice snimanja sa/na Hdd, to sam jasno napisao i zasad nema novih saznanja a na pitanja u vezi editovanja i sekvencijalnog snimanja, neko me vec dopunio na jednoj temi o ovome pre nego sto sam dosao u situaciju da pisem poruku da se sadrzaj pojedine sekcije moze obrisati ali se na to mesto ne moze nasnimiti ponovo nesto drugo. Dakle, nema ga kad pregledas disk ali nema ni tog mesta za snimanje na raspolaganju. Ja licno koristim uvek RW i naknadnu kompjutersku obradu, sve ostalo koristim samo za pregled programa koji sam morao propustiti iz nekog razloga. Moguce da je neko resio na bolji nacin sekvencionalno snimanje ali to jos nisam video ovde na forumu. Stoga, lepo isprati sve sto je napisano jer to niko ne pise da bi sam procitao vec upravo da bi neupuceniji bili upoznati sa njegovim iskustvima.
 
Odgovor na temu

MpegTv

Član broj: 21112
Poruke: 18
*.IT-AUSTRIA.NET.



Profil

icon Re: Nov dvd recorder samo 150 eur05.01.2006. u 09:23 - pre 222 meseci
Imam jos par pitanja vezano za Shockwave S1:

- da li postoji mogucnost snimanja audio zapisa bez slike? Ova opcija mi je interesantna jer ponekad zelim da snimam muziku sa satelitskih radio stanica.


- koji program koristite za editovanje snimljenog materijala?

Malo je programa koji omogucavaju direknu montazu sa DVD. Vecina je koncipirana da se vrsi dekompresija snimljenog materijala na HDD, zatim montaza (editovanje) pa onda ponovna kompresija u DVD. Ovakav proces uzima zahteva minimum 40 min ponovne kompresije u DVD.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Nov dvd recorder samo 150 eur

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 36269 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.