Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

yonah powerbook january?

[es] :: Mac hardware :: yonah powerbook january?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6490 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
194.106.185.*



Profil

icon yonah powerbook january?01.12.2005. u 06:56 - pre 224 meseci
navodno na konferenciji ce biti predstavljen a anandtech je dao review doticnog procesora (dual core) i bio je odusevljen brzinom a potrosnja je kazu smesna naravno samim tim i zagrejavanje.
magistrala na powerbooku sada je za danasnje pojmove iskreno smesna ovo bi sigurno bio model koji bi kao i pismo mogao da funkcionise mnogo godina i koji bi verovatno postao legendaran.
sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: yonah powerbook january?01.12.2005. u 18:16 - pre 223 meseci
Realnije je očekivati u julu PowerBook sa Merom-om, a u januaru iBook sa Yonah-om.

Videćemo, videćemo!

edit: mrzim "kodna" imena procesora!

[Ovu poruku je menjao Darko Selakovic dana 02.12.2005. u 01:58 GMT+1]
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: yonah powerbook january?02.12.2005. u 09:14 - pre 223 meseci
Da ipak mi sačekamo januar, pa onda da vidimo.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?02.12.2005. u 13:29 - pre 223 meseci
ma naravno nego forum ce da usahne pa cisto da nesto komentarisemo makar bio i trac.:)
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?02.12.2005. u 13:31 - pre 223 meseci
inace ne verujem da ce ibook prvi izaci sa intel cipom posto onda nastala zabuna izmdeju korisnika koji se dvoume izmedju powerbook i ibook.da li je bolji powerbook sa zastarelim procom (iz aspekta kupca) ili ibook sa tehnologijom na koju se prelazi.
ako izadje prvi powerbook zabune nema.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: yonah powerbook january?02.12.2005. u 14:04 - pre 223 meseci
Ja sam rešio da u narednih mesec dana kupim nabudžen PB 15" (1 GB memorije, 100 GB 7200 rpm HD...) sa G4 na 1.67 GHz. Možda je to malo retrogradno, ali meni je ovaj iBook G3 12" već skučen (istrajao je skoro 3 godine), a lično ne verujem da će Intel PB da se pojavi pre juna - jula. Osim toga, sigurno nisam od onih koji će da kupe prvu generaciju tih mašina (dečije bolesti), vredi sačekati 2. ili 3. generaciju, dakle još nekih godinu dana. U tih 1.5 - 2 godine će mi postojeći PB G4 biti sasvim dovoljan. Kad malo bolje razmislim, i ovaj G3 mi je dovoljan za skoro sve namene, osim par stvari gde me već prilično koči i zbog kojih ipak želim nešto brže.

[Ovu poruku je menjao milke dana 02.12.2005. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?02.12.2005. u 15:13 - pre 223 meseci
dosta ljudi je u tom fazonu.mozda si u pravu za prvu generaciju mada je svejedno interesatno kada ce se pojaviti.ja sam proslog decembra (pre pdv-a :)) kupio ibook g4 1.33 sa superdrive-om i dodao 256mb pa je sistem imao 512mb rama i jos uvek nemam nikakvu potrebu za upgrade-om ali sam zbog pada cena nabavio modul od 1gb pa sada imam 1.256 gb rama.
kucni krs pc sam uklonio i dobio imac iz 99 g3 400mhz sa 1 gb rama (masina se za pravo cudo ne vuce btw sta mislite da bi ste dobili ako biste na pc starom 6 7 godina instalirali xp sp2 sa svim poslednjim hotfix-ovima... that's right SLINA!)
imao sam prilike da vidim i radim kratko na powerbook-u i iskreno makine su stvarno klasa za sebe.sledeci komp mora biti 15" powerbook mada za sada nemam potrebe sacekacu prvu ili sto kazes drugu generaciju intel platforme (dual core obavezan)
sadasnja nova revizija powerbook-ova je ja mislim neopravdano zapostavljena.rezolucija monitora je cudo a i kazu da su daleko svetliji i baterija cine super kombinaciju.bez giga rama nema smisla paliti takve zverine.7200 rpm hd?pametna odluka.
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: yonah powerbook january?02.12.2005. u 23:54 - pre 223 meseci
Ipak mislim da će prvo iBook, jer za sada NEMA software-a... pokušajte nekom strancu da objasnite da za naj, naj PowerBook (da izađe u januaru) nema profi aplikacija (sem Aperture-a koji je verovatno već portovan za Intel-a, na pr.).

Moj slučaj je sasvim drugačiji, pre bi čekao novi model nego uzeo sadašnji, al verovatno ima neka latinska reč za tu bolest... ipak je Milke racionalan zato što uzima "provereno", možda sačekati da se pojavi novi model (sa intel procesorom) pa uzeti EOL (end of line) koji je obično 10% jeftiniji na dotadašnji aktuelni model (a i dobije se prilika da se ipak možda pazari novi model).
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

Boe

Član broj: 40414
Poruke: 223
*.adsl.univie.ac.at.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?03.12.2005. u 15:33 - pre 223 meseci
intel je najavio da ce "Yonah" izaci pocetkom, dok ce "Conroe" (Desktop), "Merom" (Notebooks) i "Woodcrest" (Server) tek u proljece 2006. izaci na trziste.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
*.185.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?03.12.2005. u 19:30 - pre 223 meseci
ok kada izlaze ti procesori ali apple tj. steve je trazio od intela prvenstvo za novije procesore tj. da oni budu prvi koji ce ih imati u svojim masinama.
yonah bi navodno u januaru trebao izaci a sada svi suskaju da prvi intel apple proizvod najverovatnije laptop takodje tada izlazi.
mislim da je spajanje ta dva skoro sigurno tacno.
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: yonah powerbook january?04.12.2005. u 00:43 - pre 223 meseci
Najbolji je kandidat Mac mini, čak se šuška da će sa dimenzijama biti malo veći, al imaće i frontrow...
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

Boe

Član broj: 40414
Poruke: 223
*.adsl.univie.ac.at.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?05.12.2005. u 10:35 - pre 223 meseci
@hulja
apple ne moze dobiti od intel-a prvenstvo za novije procesore, jer napr. dell proda u godini vise masina nego apple za 5 godina. intel ima i imace vecu zaradu sa dell nego sa apple!

[Ovu poruku je menjao Boe dana 05.12.2005. u 11:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.dsl.pipex.com.



+4 Profil

icon Re: yonah powerbook january?05.12.2005. u 12:23 - pre 223 meseci
Samo nagadjanje - ali Intel zheli da se 'osveti' Dell-u zbog koketiranja sa AMD-om, jer je Dell najveci Intelov potroshach, i jedini od velikih koji nije josh napravio mashinu sa AMD-om u sebi, a pocheli su ozbiljno da razmishalju, navodno, o Opteronima za svoje servere. Shta vishe, mnogi analitichari vide Apple kao novog kljuchnog partnera Intela, prvenstveno zbog politike inovacija koju Apple vodi. Dell je obichan box-shifter u odnosu na Apple, i ne bi me chudilo da Apple ima prednost u ugradnji novih chipova u odnosu na Dell.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?05.12.2005. u 12:37 - pre 223 meseci
mislim da je nasty u pravu.
nije bitno koliko ce apple prodati masina sa intel procesorima ili ne .apple je cak i za ljude koji se ne bave racunarstvom brend sa velikim prestizom.osx je postao os koji bi svi hteli da isprobaju.
znaci vest da je apple dobio najnoviji procesor intelu mnogo vise znaci od jos jedne dell makine.
zamisli samo koliko bi apple povecao prodaju zato sto neko hoce da ima najnovije cudo plus pride da potera os x a komsa samo gleda:)


 
Odgovor na temu

Boe

Član broj: 40414
Poruke: 223
*.adsl.univie.ac.at.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?05.12.2005. u 23:58 - pre 223 meseci
e pa bitno je koliko ce apple prodati kompjutera, jer intel zivi od svoje prodaje kao pekar sto danas bolje trguje ako proda citav kamion nego sutra kada proda samo dvije perece.
dell box shifter??? dell prodaje kompjutere - apple prodaje kompjutere. koliko je jedan "box shifter", toliko je i drugi. intel najvise zaradjuje sa dell-om i zbog toga nemaju razloga da se svete njima. ako bi ja danas svog najveceg kupca otjerao, sutra bi ostao gladan. naravno da dell nije jedini intelov potrosac, ali intelu nije sigurno cilj da izgubi dell. apple ce u godini prodati mozda nekoliko komada, zo to vrijeme ce dell nekoliko hiljada komada. i bas zato sto se dell polako okrece prema amd, mislim da ce intel njima prvima pruziti ekskluzivne ponude da bi ostali verni intelu.

[Ovu poruku je menjao Boe dana 06.12.2005. u 01:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: yonah powerbook january?06.12.2005. u 22:51 - pre 223 meseci
Veoma se brzo dolazi dan kada će Apple prešišati Dell po prodaji računara, to zna Apple, to zna Dell, to zna Intel... samo mi neznamo.

Ako se sećate o čemu smo sve komentarisali kada je najavljena tranzicija na Intel (komentari tipa: kada, što...) a još uvek nije izašao ni jedan Apple sa Intel procesorom a već stvari dolaze na svoje, šta li će biti kad krenu?

Lično mislim da će Intel biti u odličnoj prednosti, kao nikada do sada, jer potražnja procesora raste i to onih sa malom potrošnjom, sećate se da Steve Jobs nije pričao o performansama Intela, nego o Performansama/Potrošnja (što znači da možda neće biti toliko brzi koliko će malo trošiti).

Ako uskoro vidimo Newton naslednika i možda još neke podverzije do iBook-a... hm.... (pročitaj prvi pasus ove poruke)
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

Boe

Član broj: 40414
Poruke: 223
*.adsl.univie.ac.at.



Profil

icon Re: yonah powerbook january?06.12.2005. u 23:38 - pre 223 meseci
prvi pasus tvoje poruke - cek da razmislim. apple postoji vec 19 godina i jos nisu bili u stanju da budu prvi na svijetskom trzistu.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: yonah powerbook january?07.12.2005. u 10:21 - pre 223 meseci
Citat:
Boe: prvi pasus tvoje poruke - cek da razmislim. apple postoji vec 19 godina i jos nisu bili u stanju da budu prvi na svijetskom trzistu.

Misliš, 29 godina? Kako vreme leti :-) I bili su prvi do pojave PC-ja 1981. Davno beše to...

I, kao i svaka špekulativna tema (šta će, kada i koliko biti), i ova se lagano pretvara u prepucavanje.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: yonah powerbook january?07.12.2005. u 11:26 - pre 223 meseci
Citat:
I, kao i svaka špekulativna tema (šta će, kada i koliko biti), i ova se lagano pretvara u prepucavanje.


Koje neće biti tolerisano, biće kažnjeno brisanjem poruke ili zaključavanjem teme. Ko hoće to da radi, eno mu Advocacy forum.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.obicom-saatchi.co.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: yonah powerbook january?07.12.2005. u 11:41 - pre 223 meseci
Moje je mišljenje da treba braniti i pljuvanje drugih OSova (PC kante, Linux sucks...), nije primereno ozbiljnom forumu, slažemo se da ovo nije Advocacy. Zealoti neka idu tamo.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: yonah powerbook january?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6490 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.