Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

McDonald's i posao za srednjoskolca

[es] :: Vodič za posao :: McDonald's i posao za srednjoskolca

[ Pregleda: 20908 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milan_S
Novi Sad

Član broj: 60252
Poruke: 65
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon McDonald's i posao za srednjoskolca 30.11.2005. u 00:05 - pre 223 meseci
1. Da li imate neka iskustva kao obicni radnici sa ovom firmom?
2. Kolike su ima plate ?
3. I da li su zainteresovani da osobe od 18 godina zaposle za vreme trajanja raspusta ?

Usput jedna osoba mi je rekla ovako: "Kažu da je McDonalds idealan prvi posao za bilo koga pošto je u pitanju mesto gde ćeš na najbolji način da se upoznaš sa stvarima koje te čekaju prilikom nekih budućih poslova.Hijerarhija, puno rada za male pare, napredovanje... Sve je tu" Da li se slazete sa tom izjavom ?
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: McDonald's i posao za srednjoskolca 30.11.2005. u 02:32 - pre 223 meseci
nisam radio tamo ali znam iz pouzdanih izvora da je tocno ...
ali pod izlikom zivotna skola ne bi se trebalo izrabljivati ljude kao sto se to radi u MC-u,
a na kraju krajeva ovisi dal ce ti pomoc ..... mislim .... nikad neznas sta's raditi u zivotu ..
moj savjet nadji nesto drugo ...

1. ne
2. mizerne
3. naravno, ljudi daju otkaze tamo svakodnevno


BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
62.108.111.*



+52 Profil

icon Re: McDonald's i posao za srednjoskolca 30.11.2005. u 11:56 - pre 223 meseci
Citat:
idealan prvi posao za bilo koga pošto je u pitanju mesto gde ćeš na najbolji način da se upoznaš sa stvarima koje te čekaju prilikom nekih budućih poslova.Hijerarhija, puno rada za male pare, napredovanje...


Nisam upoznat sa radom McD-a, ali se generalno slažem sa ovom izjavom. Vredi probati raditi ovakve poslove.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: McDonald's i posao za srednjoskolca 30.11.2005. u 12:18 - pre 223 meseci
Idi na www.wikipedia.org i trazi McJob :)))

U meku ne treba ni jesti, a kamo li raditi.
 
Odgovor na temu

NikolaBlink
Blink Solutions
Beograd

Član broj: 66261
Poruke: 69
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zezamose.com


Profil

icon Re: McDonald's i posao za srednjoskolca 30.11.2005. u 20:12 - pre 223 meseci
U inostranstvu, McJob je oznaka za lose placen posao na kome se zaista mnogo radi. Ako planiras da radis u Meku, pripremi se na:
- pola sata pre pocetka radnog vremena moras da budes tamo
- ako ti radno vreme pocinje od 8 ujutru, u minut do 8 moras da si vec u uniformi i da budes ispred automata za gde treba da ukucas svoju karticu
- 8 sati aktivnog rada, sa ukupno pola sata pauze, ali 8 sati RADA...
- za pocetak ces imati obuku (sa sve skupljanjem mekovih odpadaka oko restorana)
- mogucnost za napredovanje postoji svakako, ali moras da budes odlican radnik i zaista da se trudis

Uglavnom, ne bih zeleo da te obeshrabrim, oni jesu od pravljenja hamburgera napravili nauku, ali ono sto ces svakako nauciti jeste hijerarhija.

Da bi usao u ucenje organizacije poslovanja, pa za to ce ti trebati verovatno par godina za napredovanje do funkcije managera, pa onda...

Besplatne igre i igrice za decu
http://www.zezamose.com
 
Odgovor na temu

nikolaniko12
Samostalni Serator
BGD

Član broj: 74348
Poruke: 19
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: McDonald's i posao za srednjoskolca 03.12.2005. u 13:52 - pre 223 meseci
Mc je losa investicija u potpunosti.

Nisam radio ali imam informacije od bliskog prijatelja koji je radio.

Higijena im je u svakom slucaju na najvisem nivou, ali akcenat na izrabljivanje radnika je uzdignut do (po mom misljenju) nezamislivog nivoa. Iskreno se grozim kad udjem u Mc. Svi se ponasaju kao roboti, uce ih da nemas misljenje, sve u svemu atmosvera je po meni veoma mracna. A to bi trebao da bude ugostiteljski objekat u kome ces da uzivas, a ti kako udjes vidis radnike koji samo sto nezaplacu. Bez obzira na higijenu koja je na zavidnom nivou opet imam zelju pre da odem kod Lokija na Dorcolu i pojedem PRAVU leskovacku pljeskavicu.

Ako hoces da naucis sta je rad predlozio bi ti kao srednjoskolac da odes da radis u nekoj perionici. Mnogo je zabavnije, tezak rad jeste ali bar naucis i po nesto o kolima sto nisi znao ranije.

A sto se hijerarhije tice......
Poenta hijerarhije u tako ogromnim korporacijama kao sto je Mc je da budes sto namazaniji i da drugom smestas zvrcke da bi sebe digao na visi nivo (nemora da bude uvek bas tako ali to je po meni sustina hijerarhije u nekom Mc).
Znacenje hijerarhije se po meni uci radom, radom i samo radom, ali samo ne u MC.
Ja mislim da tamo covek ne moze da ima motivaciju da dostigne do neke vise lestvice u piramidi hijerarhije.

Jedan veliki mislioc (iskreno nemogu da se setim imena) iz antickog doba je rekao: Da bi postao general, prvo nauci da postanes vojnik.

Iz svog licnog iskustva ti mogu reci da ne treba da se trudis da preskaces lestvice samo ti uci i radi i veruj u to i nedaj da ti iko kaze suprotno i postici ces svoje ciljeve.

P.S. I naravno budi pametan.

[Ovu poruku je menjao nikolaniko12 dana 03.12.2005. u 14:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: McDonald's i posao za srednjoskolca 05.12.2005. u 12:00 - pre 223 meseci
Nemoj da radis u meku ni u ludilu. Uopste mi nije jasno kako nalaze
radnike. Nisam radio, ali sam znao neke koji jesu i jedino sto mogu
da ti kazem jeste da ces u svakoj firmi u svakom poslu veoma brzo
nauciti sve zajednicko za sve poslove (ko je gazda, kako se radi sa
ljudima, kako se radi sa olosem i kako se vataju krivine) samo sto
(verovatno) neces biti maltretiran za_dzabe.
Svako sa pola kasicice mozga moze da nadje mnogo bolji posao, cak
i u Srbiji.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: McDonald's i posao za srednjoskolca

[ Pregleda: 20908 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.