Dodatni programi ti nisu potrebni, većina browsera sadrži sigurnosne protokole (SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0). SSL je u širokoj upotrebi za razliku od TLS-a ali će TLS vjerojatno u skorije vrijeme postati primarni sigurnosni protokol. Nikakve transakcije koje sadrže osjetljive podatke ne bi trebao obavljati bez uključenog sigurnosnog protokola (to je zasad gotovo uvijek SSL), on je stalno prisutan te se ne trebaš zamarati dal ga trebaš uključiti ili ne (osim ako nisi prčkao po postavkama). Kako ćeš prepoznati dali je veza između tebe ili web servera sa kojim obavljaš transakciju sigurna odnosno dali se obavlja sigurnosnim protokolom? U Internet Exploreru ćeš, ako je veza sigurna, vidjeti žuti lokot u donjem desnom kutu. U Mozilli Firefox je veza sigurna ako je address bar u žutoj boji.
Citat:
...citao sam da hakeri cijelu stranicu zamijene i ti zapravo njima ostavljas podatke
Istina, napadači (hakeri) npr. kopiraju dizajn neke banke i registriraju ga na domenu koja je slična pravoj banci. Recimo da imamo pravu banku na domeni
www.mojabanka.com, napadači će lažni site (koji izgleda identično pravoj banci) registrirati na domenu
www.mojabank.com - kada korisnik slučajno upiše u address bar
www.mojabank.com - on će otvoriti lažnu stranicu ali toga neće biti svjestan jer je dizajn isti, a njegove povjerljive podatke koje šalje će zapravo dolaziti u ruke napadača.
Citat:
...bilo bi bolje sa ide preko nekog protokola a ne preko browsera
Protokol je u browseru, to sam već rekao. Zato budi oprezan, misli glavom i educiraj se malo oko tih stvari jer ćes se tako najbolje obraniti od krađe povjerljivih podataka.
[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 29.11.2005. u 16:43 GMT+1]
Knowledge is power.