Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otisla memorija - Da li je i ploca?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Otisla memorija - Da li je i ploca?

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Remedy
Obrenovac

Član broj: 75702
Poruke: 12
213.137.102.*



Profil

icon Otisla memorija - Da li je i ploca?27.11.2005. u 11:47 - pre 223 meseci
Problem je sledeci: covek je stavio memoriju obrnuto u leziste na ploci. I nije je polomio (na zalost), nego su na memoriji izgorela 2 pina na delu sa 80, a u lezistu na ploci je malo rastopljena plastika (jedva se vidi) oko 2 pina na onom delu sa 104 (stavio obrnuto). Ploca je Asus A7V8X-X, u pitanju je ono podnozje koje je najdalje od procesora. Na ploci nema drugih vidljivih ostecenja. Kad ubacim jednu moju memoriju - Kingmax 512MB ddr433 (ne u to osteceno leziste) i upalim ga, ploca ima napon, kuleri se vrte, lampica HDD-a sija 20-30sekundi kao da hoce da podigne sistem. Medjutim ne cuje se biip od Bios-a, monitor ne reaguje uopste (graticka je ok) i dalje se ne desava nista. Ostatak te konfiguracije: Barton 2600+, Maxtor 80GB, memorija je bila 256MB ddr400 Ram Bo (umro sam od smeha kad sam procitao, al to pise i na cipovima - valjda zato nije pukla), Radeon 9200...
Kako da utvrdim da li je ploca otisla? Da li mozda nece da krene sa ovom mojom memorijom (cisto sumnjam)? Sta da probam dalje? Da ne pricam kako je do ovog doslo i zasto mi je pripala ''cast'' da se petljam sa ovim.
Što se ostaloga tiče, smatram da Telekonj treba razoriti!
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.ftn.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Otisla memorija - Da li je i ploca?27.11.2005. u 15:20 - pre 223 meseci
Mnogo je nacina da se spali ploca. Taj tip je demonstrirao jedan. Ukoliko ne prepoznaje druge memorijske module (eventualno probaj jos neki osim tog tvog) onda joj nema spasa.

 
Odgovor na temu

zerocool_amx
Vladimir Mladenovic
Obrenovac

Član broj: 60801
Poruke: 304
*.magnetplus.net.

Sajt: www.benchmark.co.yu


Profil

icon Re: Otisla memorija - Da li je i ploca?27.11.2005. u 16:24 - pre 223 meseci
Prvo proveri sve komponente, i ukoliko kompjuter i dalje neradi stabilno zanci da je ploca.

Pozdrav.
vladimir mladenovic
 
Odgovor na temu

Remedy
Obrenovac

Član broj: 75702
Poruke: 12
213.137.102.*



Profil

icon Re: Otisla memorija - Da li je i ploca?27.11.2005. u 17:22 - pre 223 meseci
Citat:
dovlaobrenovac: Prvo proveri sve komponente...

Plasio sam se da cu morati to da radim... Sad sam mu klirovao cmos (sta znaci znanje stranog jezika) i opet ista prica. Vise mi nista ne pada na pamet.
Što se ostaloga tiče, smatram da Telekonj treba razoriti!
 
Odgovor na temu

H_F
milosavljevic igor
novi sad

Član broj: 75494
Poruke: 20
*.teamnet.ws.



Profil

icon Re: Otisla memorija - Da li je i ploca?27.11.2005. u 19:11 - pre 223 meseci
vidi ako je nabo u prvi slot, Dim 1
i sprzio pinove koji prolaze dalje na dim 2 i dim 3, onda mozes baciti procu
a ako stavi u neki drugi , onda postoji varjanta da prezivi
isprobaj sva tri slota za memoriju
to su samo glupe masine
 
Odgovor na temu

Remedy
Obrenovac

Član broj: 75702
Poruke: 12
213.137.102.*



Profil

icon Re: Otisla memorija - Da li je i ploca?28.11.2005. u 16:12 - pre 223 meseci
Proverio sve komponente - sve radi.
Citat:
H_F: vidi ako je nabo u prvi slot, Dim 1
i sprzio pinove...

Nabo je u dimm 3. Ne vidi se da je bilo sta sprzeno.

Što se ostaloga tiče, smatram da Telekonj treba razoriti!
 
Odgovor na temu

Remedy
Obrenovac

Član broj: 75702
Poruke: 12
213.137.102.*



Profil

icon Re: Otisla memorija - Da li je i ploca?30.11.2005. u 22:07 - pre 223 meseci
Izvadio sam plocu i nasao sta je. Izgorelo je nesto (da ne lupam posto ne zanam sta je). To je pricvrsceno za plocu pomocu 2 nozice, i nije mnogo sitno - moze da radi lemilica. Okolna stampa na ploci je ocuvana. I posto izgleda da ostatak ploce normalno radi (osim tog dela koji onemogucava komunikaciju ploce i ram-a) ortak (koji je elektrotehnicar, ali radi u TE sa strujama visokog napona) je resio da proba to da zameni. I mene bas zanima dal ce to da uspe (il cemo imati gomilu lepih privezaka), pa ako je neko voljan da pomogne evo slika (800x600) - obelezio sam deo i napisao oznaku. Zanima me sta je to (integralno kolo, tranzistor...), da znamo sta i gde da trazimo? Ako neko zna gde (da li) moze tako nesto da se nadje?
Što se ostaloga tiče, smatram da Telekonj treba razoriti!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Otisla memorija - Da li je i ploca?

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.