Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)

[ Pregleda: 6653 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
*.info-net.co.yu.



+1 Profil

icon kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)26.11.2005. u 02:36 - pre 223 meseci
Hocu sam da napravim 2.1 sistem,imam zvucnike i kutiju sam napravio ali mi nije jasno kako da spojim 3 zvucnika (posto 2.1 sistem ima ukupno 3 zvucnika) na jedan izlaz (dzek,bananicu).Znam kako da spojim dva zvucnika na zdek (tako da oni budu stereo)ali ne znam kako da na njega stavim i woofer (treci zvucnik) tako da kad na Winamp-u pomerim Panning Bar u levo da se cuje levi zvucnik i woofer a kad ga pomerim u desno da se cuje desni zvucnik i woofer.

Moze i neka sema.
 
Odgovor na temu

vlada071
Valjevo

Član broj: 74361
Poruke: 33
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)26.11.2005. u 03:00 - pre 223 meseci
pazi ovako, 2.1 sistem ne mozes tek tako nappraviti. Kako si naveo imas 3 zvucnika od kojih je jedan subwoofer, a druga dva sateliti. Da bi napravio 2.1 zvuk, moras imati odgovarajuce pojacalo i zvucnu kartu , sto nije tako jednostavno uraditi. Ako stavis tri zvucnika na jedan dzek, jednostavno ces dobiti snagu podeljenu na tri zvucnika. Moj savet ti je da kupis 2.1 sistem, ako ga toliko zelis, jer ga je tesko napraviti, pojacalo moras da pogodis u wat, tako da...razmisli...srecno
postojim da bih ziveo
 
Odgovor na temu

Azzrael
Dejan Citakovic
Beograd

Član broj: 52100
Poruke: 244
*.BVCOM.NET.

ICQ: 248047022
Sajt: www.arpel.rs


+9 Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)26.11.2005. u 12:26 - pre 223 meseci
Ako mislis na aktivni "satro" 2.1 sistem (svaki zvucnik ima svoju skretnicu i pojacalo, odn 2xsatelit + subwoofer), onda satelite vezes normalno na levi i desni a woofer na bilo koji, recimo desni (jer je u 99.05% pesama bass sekcija do 150Hz u mono tehnici). Ovo ce opet biti "satro" jer iz kompa imas samo 2 signala. Ako se time ne zadovoljavas, kupi karticu 5.1 ili 7.1 i uzivaj
Pozz


Dejan Citakovic
Arpel Automation
www.arpel.rs
 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
*.info-net.co.yu.



+1 Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)27.11.2005. u 03:00 - pre 223 meseci
Kupio sam zvucnu sweex 5.1 1000 din.Vise mi se isplati nego da tupim mozak kako da spojim 3 zvucnika.

pozz
 
Odgovor na temu

Azzrael
Dejan Citakovic
Beograd

Član broj: 52100
Poruke: 244
*.BVCOM.NET.

ICQ: 248047022
Sajt: www.arpel.rs


+9 Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)27.11.2005. u 16:20 - pre 223 meseci
eto vidis

Dejan Citakovic
Arpel Automation
www.arpel.rs
 
Odgovor na temu

Nemket
Nemanja Radoicic

Član broj: 282810
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)04.04.2011. u 20:26 - pre 158 meseci
Izvinite sto se mesam ali hocu da pitam kako da poveyem dav zvucnika na jedan izlaz kao od slusalica!Pozz!Hvala unapred!
|{*S*R*V*}|EoWyN^^
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
178.222.89.*



+4 Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)04.04.2011. u 20:42 - pre 158 meseci
Kako misliš ,kao na šlušalicama.Ako spojiš na pojačalo + i +,- i - i ako su zvučnici 8 oma,dobiješ 4 oma
ako spojiš + i -,a u pojačalo - i + normalno to to je 16 oma.Opet neko me neko ispravi pošto je bilo davno.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Nemket
Nemanja Radoicic

Član broj: 282810
Poruke: 2
*.elab.fon.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)05.04.2011. u 20:05 - pre 158 meseci
Imam zvucnike srednje velicine iz kojih idu dve zice(koje sam zalemio) i hocu da spojim sa izlazom bez baterija,pojacala i ostalog.Hocu da probam tako ako moze!Izlaz ima dva kabla i u svakom kablicu ima crvena zica vlakno i bronzana zica i mislio sam da jedncrvenu vezujem sa zicom od zvucnika i jednu sivu sa drugom zicom od jednog zvucnika! I da tako ponovim sa drugim!Ali to neradi!St treba da utadim jer nisam neki genije za ovo!Hvala unapred!
|{*S*R*V*}|EoWyN^^
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1844



+67 Profil

icon Re: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)05.04.2011. u 20:22 - pre 158 meseci
Citat:
Nemket: Imam zvucnike srednje velicine iz kojih idu dve zice(koje sam zalemio) i hocu da spojim sa izlazom bez baterija,pojacala i ostalog.Hocu da probam tako ako moze!Izlaz ima dva kabla i u svakom kablicu ima crvena zica vlakno i bronzana zica i mislio sam da jedncrvenu vezujem sa zicom od zvucnika i jednu sivu sa drugom zicom od jednog zvucnika! I da tako ponovim sa drugim!Ali to neradi!St treba da utadim jer nisam neki genije za ovo!Hvala unapred!



Ukoliko su stereo bananice onda idu tri male zice. Levi, desni i zajednicka masa.

Moze tako da se poveze ali ce zvuk biti veoma slab... Ja sam pre nekoliko godina, na prvom kompu tako povezao neke male zvucnike dok nisam kupio male aktivne. Moze da posluzi cisto kao signalizacija i za nuzdu.


Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kako spojiti 3 zvucnika na jedan dzek (izlaz,bananicu)

[ Pregleda: 6653 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.