Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

instalacija .deb (i drugih) paketa na slack

[es] :: Linux :: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack

[ Pregleda: 2962 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

webMAESTRO 402092

Član broj: 21663
Poruke: 36
*.teol.net.



Profil

icon instalacija .deb (i drugih) paketa na slack20.11.2005. u 14:32 - pre 224 meseci
Imam instaliran Slackware 10. Imam instalacioni disk Ubuntu 5.04. Pošto Slack i nije baš bogat programima hoću da instaliram neke sa Ubuntua. Kada ubacim CD i mountujem ga u KManageru izaberem paket sa CD-a da instaliram i piše da nemam apt-get. Onda na Ubuntu CD-u nađem apt i otpakujem arhivu i sve prekopiram kako bi trebalo i onda mi u KManageru ili u konzoli piše E: Unable to determine a suitable packaging system type. Kako riješiti taj problem??? I da li mogu i sa drugih distribucija instalirati programe na svoj Slack (npr. sa SusE, Red Hat, Mandriva, Debian...)?????
Postoje tri vrste ljudi:
oni koji znaju da broje i oni koji to ne znaju!
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack20.11.2005. u 20:54 - pre 224 meseci
Citat:
webMAESTRO 402092:Slack i nije baš bogat programima


Ne bi se složio, u obliku slackovog .tgz paketa ćeš naći skoro svaki program, koji postoji za druge distribucije.
Prvo otiđi na: http://slackware.it/en/pb/ ,a zatim ako tu ne nađeš dotični program onda na:
http://www.linuxpackages.net/packages.php.
( Nemoj zaboraviti da pogledaš na matičnom sajtu programa, autor često pripremi i slack paket)
Tek ako na ova tri mjesta ne nađeš neki program (u što čisto sumnjam) , kompajliraj ga iz sorsa.
Što se tiče .rpm formata, programe pravljene za distribucije koje koriste ovaj format, možeš prevesti u .tgz pomoću programa rpm2tgz (ali nećeš dobiti baš savršeno .tgz pakovanje).
 
Odgovor na temu

NeznamTkoSam

Član broj: 39660
Poruke: 279
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack23.11.2005. u 06:11 - pre 224 meseci
Pa i nema bas nesto puno paketa za slackware. Pogotovo oficijelnih paketa. Za Ubuntu takvih ima takvih preko 15000, a za Gentoo preko cak 20000!
Oficijalnih slackware paketa ne moze biti ni 10000, a tko zna koliko je linuxpackages oficijalan... :(
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack23.11.2005. u 07:35 - pre 224 meseci
Citat:
NeznamTkoSam: Pa i nema bas nesto puno paketa za slackware. Pogotovo oficijelnih paketa.


Ako misliš na slackware.com, nema ih ni toliko (čak ni openofiice???), ali oni koji postoje nikad ti neće napraviti nikakav problem.

Citat:
NeznamTkoSam:...a tko zna koliko je linuxpackages oficijalan.


To je jedan jako ozbiljan sajt (dostojan reputacije slack-a). To sam uvidio i sam, kad sam pokušao submitovati paket.

A što se mene tiče, nema tog programa koji nisam našao u slackovom .tgz obliku, osim nekih minijaturnih, koji se ionako kompajliraju za 1 min, i pomoću checkinstall-a prevedu u .tgz.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 23.11.2005. u 08:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack23.11.2005. u 10:42 - pre 224 meseci
Probaj sa alien

http://www.kitenet.net/programs/alien/

Citat:
Alien is a program that converts between the rpm, dpkg, stampede slp, and slackware tgz file formats. If you want to use a package from another distribution than the one you have installed on your system, you can use alien to convert it to your preferred package format and install it.


[Ovu poruku je menjao random dana 23.11.2005. u 13:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NeznamTkoSam

Član broj: 39660
Poruke: 279
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack23.11.2005. u 13:26 - pre 224 meseci
Ned123,
koristis li swaret/slapt-get/nesto slicno? Koliko paketa sveukupno ima u repozitoriju koje ti koristis?
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack23.11.2005. u 16:24 - pre 224 meseci
Citat:
NeznamTkoSam: Ned123,
koristis li swaret/slapt-get/nesto slicno? Koliko paketa sveukupno ima u repozitoriju koje ti koristis?


Isključivo slack-way (pkgtool). Prvo potražim program na slackware.com pa na linuxpackages, a ako ga ne mogu naći na ova dva (što uglavnom znači da program nije ništa posebno) skidam source.
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack23.11.2005. u 20:54 - pre 224 meseci
Na linuxpackages ima dpkg i apt-get, ali su za Slack 8.0 pa n4e znam da li rade na novijim verzijama. Ali ni ja ne bih preporucio instaliranje paketa predvidjenih za druge distribucije, osim u krajnjem slucaju. Nisi rekao koje programe zelis da instaliras, ali ako su opensource mnogo je bolje skinuti izvorni kod sa interneta i kompajlirati. Na slacku se mnogo redje od ostalih distribucija desava da neki program ne moze da se kompajlira.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: instalacija .deb (i drugih) paketa na slack

[ Pregleda: 2962 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.