Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BIOS checksum error

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: BIOS checksum error

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon BIOS checksum error19.11.2005. u 18:15 - pre 224 meseci
Award Boot Block BIOS v.1.0. copyright ( c ) 1998, Award sofrwaew,inc
BIOS ROM checksum error
Detecting floppy drive A media ...
Insert system disc and press enter

Trazim pomoc .... sve gore napisano je ono sto se pojavi na monitoru .... uz pomoc Start-up floopy se moze dalje do A: ....
Postoji problem koji sam uocio ...... a: time: 5:59:57.58.a .... vreme bukvalno stoji , cak ne moze ni da se promeni u enter new time . Dok a:date 02-15-1980 u delu Enter new date .... moze da se postavi danasnji datum ali .... vec prilikom sledece provere samog datuma pojavljuje se sutrasnji datum , nakon sledece provere datuma vec je za dva dana otislo napred. Napisao sam da je vreme nemoguce postaviti jer uvek vrati na gore napisano.

Menjao sam nekoliko proverenih baterija 3v. nista ne pomaze ..... da nije tu umro BIOS .... pomaze li Flash .... mada mislim da nece proci jer ni C: ( Hard Disc ) neprepoznaje tako da je nemoguce prici mu .... menjane memorije Itd.

U pitanju je Gigabyte ploca .... GA-6BX7

Ukoliko je BIOS u pitanju ...... skino sam sa Net.a .Flash za tu plocu ..... ali neide ...

Ima li neko savet sta dalje ... samo da nebude da mi je zao novaca za novu plocu .... ova ploca bi mi odgovarala jer za nju vec imam i procesor Intel 466MHz. memorije , grafiku .... a sama ploca mi odgovara jer je koristim ( odnosno koristio sam je za Autodijagnostiku ) gde se jos uvek sve zasniva na sporijim procesorima .

Pozdrav Zdravko Novi Sad .
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: BIOS checksum error19.11.2005. u 18:30 - pre 224 meseci
ROM cheksum error se obicno javlja kad bios nije velicine 256kb, i kad je BIOS ostecen ili sami cip negdje gubi kontakt (ako si ga recimo vadio).
Ako već nisi, probaj resetirati sa clear cmos.

 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: BIOS checksum error19.11.2005. u 18:55 - pre 224 meseci
pozdrav diagnostickom magu...
to se desava kada ploca dugo nije bila na naponu ...
jesi li probao da udjes u bios sa "DEL" ... mozes ili ne... ako mozes podesi hdd koji imas i radice ...
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: BIOS checksum error19.11.2005. u 19:05 - pre 224 meseci
Imao sam isti problem na staroj ploči, problem sam riješio s Flash-om BIOS-a

http://www.elitesecurity.org/poruka/742527
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: BIOS checksum error19.11.2005. u 20:17 - pre 224 meseci
Hvala Vrky ..... Codeus ... JOJO847 ....

Sve stoji sto ste napisali .... del .... neprolazi , to je prvo sto sam probao .... vadjen je Bios sa ploce ali veoma pazljivo ... ali ... ali .. ko zna dali dovoljno pazljivo jer nekada ruka moze i da zadrhti .... ono sa cler cmos .. nedaje rezultate .

Tacno je da je ta ploca kod mene dugo stajala bez napona i baterija je bila skoro na nuli od potrebnih 3v. ....
Vrky .... imam isti problem kao i ti koji si resio .... nazalost ja jos uvek ne .... i meni je problem nemam displej sa AGP slota vec sam sa grafickom S3Virge koja ide u PCI slot dobio kontrolu na monitoru .... to sam prosao ..... Start Up .... odradi svoj deo bez greske do A: .... dalje na drugom Floppy imam novi Flash bios .... sve krene kada se gleda skoro do samog kraja ali stane na delu gde treba da ponudi ( Y ili N ) .... odnosno nedodje ni do tog dela ..... kada bi dosao ..... sve bi sigurno proslo do kraja .

Reci mi Vrky dali je to bitno da se na Start up Floppy ubaci Flash ... ili moze i sa drugog Flopppy da se pokrene Flash postupak .... ako mora sta si brisao .... fdisk , scandisc ili sta vec ako se secas ....

Pozdrav Grupi .... Zdravko Novi Sad. ..... moram ovo resiti .... uporan sam uvek bio ..... a verujemm da cu i ovo resiti ..... jeste da nije bas iz moje profesije ... ali ima dosta toga vec na ovom delu Foruma napisano tako da ..... uz iskustvo koje imam , mora doci i neki rezultat .

[Ovu poruku je menjao zdravko vas 5051 dana 19.11.2005. u 21:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: BIOS checksum error19.11.2005. u 23:05 - pre 224 meseci
Da li ti je kompjuter overklokovan?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.bisinter.net.



+294 Profil

icon Re: BIOS checksum error19.11.2005. u 23:49 - pre 224 meseci
Hmm... meni deluje ko da je bios čip prso. No, pre eventualne promene istog ja bih pokušao neki alternativni flash utility, poput uniflash-a, koji je meni isto uflešovao jedan čip koji saam awdflash nije hteo.

Ukoliko ti to ne uspe, probaj hotflash (valjda se tako naziva), ako si voljan da rizikuješ. Princip je u tome da nakon podizanja flash programa, a pre samog flešovanja, vrlo oprezno izvadiš svoj verovatno neispravan čip i zameniš ga zdravim. Nakon toga odradiš flash.

Pošto se ceo proces odigrava pri upaljenom računaru, šanse da nešto pođe naopako su verovatno nešto veće no normalno. Ali, eto, ja sam do sada dva puta bio "prinuđen" da to radim i oba puta bio uspešan. O ovom procesu se inače raspravljalo i na našem forumu, na ovoj temi.

Eh da, sad mi pade na pamet; možda je i disketa sa bios romom neispravna? Da li si probao sa drugom disketom?
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: BIOS checksum error20.11.2005. u 00:43 - pre 224 meseci
Na žalost sve više ne sjećam što sam brisao s tog floppy-ja :(
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: BIOS checksum error20.11.2005. u 01:02 - pre 224 meseci
Ovo je za plocu drugog proizvodjaca, ali mozda moze da ti posluzi kao ideja sta da trazis na netu, uglavnom radi se o forsiranom flashovanju.

Citat:
BIOS Recovery Feature



For AMI BIOS

Rename the desired AMI BIOS file to AMIBOOT.ROM and save it on a floppy disk. e.g. Rename A569MS23.ROM to AMIBOOT.ROM

Insert this floppy disk in the floppy drive. Turn On the system and press and hold Ctrl-Home to force update. It will read the AMIBOOT.ROM file and recover the BIOS from the A drive.

When 4 beeps are heard you may remove the floppy disk and restart the computer.


For Award BIOS

Make a bootable floopy disk
Copy the Award flash utility & BIOS file to the said floppy disk
Create an autoexec.bat with "Award_Flash_Utility BiosFilename" in the content (e.g. awdfl823K w6378vms.130)
Sample on how to create an autoexec:
a. On Windows, open the notepad
b. On the notepad, write "awdfl823K w6378vms.130" (without the " ")
c. Save the file as autoexec.bat

Boot up system with the said floppy (it will take less than 2 minutes before screen comes out)

Re-flash the BIOS & reboot.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: BIOS checksum error20.11.2005. u 01:08 - pre 224 meseci
I naravno pogledaj ovde sta ti je ciniti ;)
http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/BIOS/BIOS_GA-6BX7.htm
http://tw.giga-byte.com/Mother...owToReflash/HowToReflash_1.htm
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: BIOS checksum error20.11.2005. u 11:01 - pre 224 meseci
Hvala svima na dobrim savetima ... krecem na posao .... uniflash .... vec sam to posetio, ima ih mnogo .... valjda ce jedan da pomogne .

Pozdrav Zdravko Novi Sad.
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: BIOS checksum error20.11.2005. u 17:40 - pre 224 meseci
Definitivno ..... prava varijanta je da se BIOS prebaci na drugi racunar i sa tog PC.a uradi Flash. Nazalost u mom slucaju u pitanju je da to trenutno nemogu izvesti iz razloga sto nemam priliku za tako nesto ..... naime radi se o tome da je ovde za ovaj BIOS potreban Intel Chipset ... dok ja imam jos samo jedan racunar sa Biosom koji ima 16. X 2. pina ali na njemu je VIA Chipset tako da sepriprema za sam proces Flashovanja prekida u delu gde dolazi bas do ocitavanja Chipseta ..... ( Unknow ) .

Hvala svima na pomoci ...... ovih dana cu to verovatno uraditi na nekoj ploci sa Intel Chipsetom ...... jer definitivno je nesto od Bin Fajlova osteceno u samom Biosu .... ili cak i mnogo toga vise .

Pozdrav Grupi ...... Zdravko Novi Sad.
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: BIOS checksum error05.12.2005. u 23:51 - pre 223 meseci
Pozdrav grupi Maticnih ploca procesora i ostalih dzidza budza ...
Resio sam problem sa Biosom koji sam imao ...... Flash je prosao na drugom racunaru sa Intel Chipsetom .......

Ostao mi je jos jedan problem ........ Multimedia Device .. NA .. ili PCI. slot gde je Sound Card 4.1. ..... po onome sto stoji nije aktivan .....

U Biosu nisam pronasao ,opciju za Enable PCI slot .....
Driver koji imam za XP. se prikaze u Sistemu ali je obelezen zutim krugom sa crnim upitnikom ..... mnogo crnim ...... bar za mene ......
Instaliranje Drivera neprolazi ..... cak ni za Modem .
Sve komponente su isprobane na drugoj masini i OK. su.
Ima li ko ideju ......

Pozdrav Zdravko Novi Sad.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: BIOS checksum error06.12.2005. u 00:53 - pre 223 meseci
Flash-uj ponovo bez skidanja chip-a. Pre nego sto bilo sta snimis na floppy, obavezno je detaljno formatiranje (quick format ne pomaze), tek takav floppy je siguran za upotrebu kao sto je flash-ovanje BIOS-a.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: BIOS checksum error06.12.2005. u 19:39 - pre 223 meseci
Pozdrav za pctel ...... hvala ti brate sto si me poslusao i dosao na mesto gde pripadas ...... ne se mesas u autoelektroniku ...... ovo ovde je pravo mesto za tebe :) .... salim se , moram malo.

A sto se tice Flashovanja .... nikad floppy ne formatizujem quick metodom . Flash sam skino sa www.gigabyte.com.tw prebacio ga na nekoliko floppy.a .... verbatim,maxell,sony..... i nemogu da verujem da tu zapinje ( netvrdim da tako nesto nije moguce ) .
Pre nego sto sam bilo sta pokusao ..... prevrnuo sam gomilu stranica sa foruma , tacnije sve sto sam pronasao za Flash ... procitao ..... ali .... ipak mi neke stvari jos nisu bas sasvim jasne .
Muci me to sto je sve ostalo u sistemu OK. jedino PCI slot ..... NA. Medjutim kada stavim graficku u PCI .. ona je aktivna , jedino muzicka i modem su nula , nepostoje .

Da se ja pomerim malo s mesta da neprodjem ko komsija ..... mozda uspem iz sedmog puta .
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: BIOS checksum error

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.