Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

qmail problem

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: qmail problem

[ Pregleda: 3234 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iznogud
Subotica

Član broj: 1721
Poruke: 212
*.193.EUnet.yu



Profil

icon qmail problem04.10.2002. u 11:45 - pre 262 meseci
Primetio sam da kada se qmail-inject-u prosledi mail koji nema u header-u primaco pod To, cc, bcc vec se u headeru nalazi nesto kao
"...for <[email protected]>.. "
qmail jednostavno ovakav mail vraca posiljaocu.
E sad, ovo je problem je dosta mailing lista radi bas na ovom fazonu.
U stvari kod mene je situacija sledeca: dial-up sistem, primanje poste sa pop3 servera pomocu fetchmail-a i prosledjivanje lokalnom MTA (qmail). Dakle u fetchmailrc stoji:
mda "/var/qmail/bin/qmail-inject" i sva posta koja ima onaj "for" a nema To, cc, bcc odbija se i vraca posiljaoci i ako u lokalnom -vitualnom domenu postiji user koji je pod for <..>.
Znam da se to moze resiti sa procmail-om ili getmail-om(koji i koristim) ali me zanima da li qmail moze ovo sam da resi?
Sta bi bilo da smo direktno na internetu i da dodje takav mail - posto se tad ne bi koristi fetchmail takva bi posta bila odbijena? Ime li neko resenje za to??
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.net.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: qmail problem07.10.2002. u 17:43 - pre 262 meseci
Hmmm, naravno da ima resenja, samo nije mi jasno zbog cega bi se uopste ijedan email prosledio a da nema From: polje popunjeno. Time se automatski ubija potencijalni spammerski front L;)

ps: jel koristis rewrite pravilo na fetchmail-u ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Iznogud
Subotica

Član broj: 1721
Poruke: 212
*.169.EUnet.yu



Profil

icon Re: qmail problem07.10.2002. u 19:44 - pre 262 meseci
Bojane, ne znam da li si shvatio problem.
Firma ima dial-up sistem pa se prvo sve poruku smestaju u firmin mailbox kod provajdera. Kada te mailove pokusam ta sa pop3 servera provadera pokupim sa fetchmail-om i prosledim sa mda "/var/qmail/bin/qmail-inject" (dakle bez koriscenja procmaila i njegovih filtera) qmail jednostavno sve poruke koje nemaju u headeru To, cc, Bcc vraca posiljaocu .
Postoje mailovi koji nemaju To, cc, Bcc vec u headeru sadrze nesto kao for <[email protected]> (po pravilu to su mailovi koji dolaze sa raznih mailing lista.
E sad, kako to ono nemaju To, cc, Bcc ja ne znam - mozda je to posledica toga sto se prvo smestaju mailbox firme kod provajdera pa ih mi tek onda pokupimo.
Ja sam ovaj problem resio tako sto postu kupim pomocu getmail-a (http://www.qcc.sk.ca/~charlesc/software/getmail-2.0/) koji i gleda taj deo headera sa "for".
Medjutim moje pitanje se odnosi na to sta bi bilo kada bih ja imao direktan prustup internetu - pa mi stoga ni fetchmail ni getmail ne bi trebali vec bi qmail osluskivao port 25 i sam donosio odluku gde koji mail da raspodeli.
Kako onda resiti taj problem ako u headeru nema To, cc, Bcc vec samo ono famozno "for<[email protected] >"
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: qmail problem

[ Pregleda: 3234 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.