Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Korunoski
Ambijenti časopis, direktor
Beograd

Član broj: 8460
Poruke: 40
*.207.eunet.yu.

Sajt: www.ambijenti.com


Profil

icon Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?18.11.2005. u 23:17 - pre 224 meseci
Pitanje za iskusnije:

Danas sam pokušao da saznam ko me ogovara na Net-u u poslednje vreme i, ukucavši na Guglu svoje prezime bio zbunjen visokim plasmanom (dugo mesto) jednog svog posta na ES-u koji je izbrisan sa servera još 15.-og septembra zbog čišćenja foruma?

http://www.google.com/search?q...rls=org.mozilla:en-US:official

Kako je moguće da se neki rezultat zadrži na G. više od 2 meseca posle svog nestanka?

http://www.elitesecurity.org/tema/prethodna/25454
Kada prostor postaje inspiracija...
www.ambijenti.co.yu
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?19.11.2005. u 14:31 - pre 224 meseci
Citat:
Kako je moguće da se neki rezultat zadrži na G. više od 2 meseca posle svog nestanka?

Google ima podatke za svaki site od njegovog postanka, zna svaku tvoju najmanju promjenu na stranici kada je indeksirana u sekundu.

Razlog što je taj cache u indexu ti je rat indeksa, Yahoo je rekao ja imam najveći indeks pa je Google rekao ja imam najveći indeks, pa ja Yahoo opet povećao, pa Google opet povećao, i u tom zadnjem povećanju uključio je stare cachirane stranice, css fileove, favicone, robots.txt i ostale gluposti da bi mogao reći da ima veći indeks.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?19.11.2005. u 17:36 - pre 224 meseci
hm, prica je malo obrnuta.

znalo se da google ima vise od 4 mlr stranice, ali se nije znalo koliko. pa je yahoo krenuo nekom cudnom taktikom, "ajmo da dizemo da vidimo sta ce ovi da kazu".
onda je google sibnuo brojku od 8, a posle je kao sto znamo, ta brojka nestala sa home page-a.
veruje se da se i dalje radi o vise od 8 mlr, ali bez fajlova koje si pomenuo. uostalom koliko css-a, txt-a, odlazi na jedan sajt? mozda 1%.

uostalom zasto bi google promptno reagovao? reklamiraju svoj "cached"
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?19.11.2005. u 17:43 - pre 224 meseci
govorio o promjenama koje se nedavno dogodile, no stvarno nije ni bitno jer time su punili index nepotrebnim dokumentima koje ionako nitko ne traži, a pogotovo yahoo čiji je index velik isključivo zato što nema kvalitetan filter za iste i slične stranice
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Dusan Korunoski
Ambijenti časopis, direktor
Beograd

Član broj: 8460
Poruke: 40
217.24.27.*

Sajt: www.ambijenti.com


Profil

icon Re: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?19.11.2005. u 18:32 - pre 224 meseci
Možda nisam bio jasan:
Stranica koja nije bila nikako posećena već više od 2 mesece, a i ne postoji, je najbolji (!) preporučeni rezultat? Za pohvalu je držanje nepostojeće stranice u kešu, to mi je nekoliko puta pomoglo da spasem važne informacije od zaborava, ali ovde je problem u rangiranju...
Kada prostor postaje inspiracija...
www.ambijenti.co.yu
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?20.11.2005. u 08:35 - pre 224 meseci
Ne znam što ti nije jasno :), meni je to potpuno normalno, ništa novo.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Dusan Korunoski
Ambijenti časopis, direktor
Beograd

Član broj: 8460
Poruke: 40
*.197.EUnet.yu.

Sajt: www.ambijenti.com


Profil

icon Re: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?20.11.2005. u 09:40 - pre 224 meseci
Očigledno je moja romantična vera u perfektnost njihovih algoritama posledica fame i marketinga, dok si ti iskustveno realističan...
U SEO svetu u koji sam svojevremeno zavirio postoji verovanje da je G. "pametan" i da misli na sve... Prvi put sam se suočio sa neoprostivom greškom u rangiranju rezultata na svom primeru. Istovremeno, učinilo mi se da naš/slovenački Pogodak! daje prednost u rangiranju stranicama koje su u najskorije vreme pretrpele nekakve izmene, makar samo bile ponovo učitan php?
Kada prostor postaje inspiracija...
www.ambijenti.co.yu
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?20.11.2005. u 16:10 - pre 224 meseci
Moram priznat da te ne razumijem na što misliš :).

Google je užasno pametna tražilica za razliku od svih ostalih, ali nije pametan ako razumiješ, na temelju iskustva, kako funkcionira i prilagodiš mu se maksimalno :)

Citat:
Istovremeno, učinilo mi se da naš/slovenački Pogodak! daje prednost u rangiranju stranicama koje su u najskorije vreme pretrpele nekakve izmene, makar samo bile ponovo učitan php?


Da, to vrijedi za sve, obavezno bi svaka stranica trebala imati rss feed, yahoo ih obožava :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Kako je moguće da se Google tako sporo ažurira?

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.