Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji RAD za linux za softver za starije masine?

[es] :: C/C++ programiranje :: Koji RAD za linux za softver za starije masine?

[ Pregleda: 3034 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



+12 Profil

icon Koji RAD za linux za softver za starije masine?18.11.2005. u 00:22 - pre 224 meseci
Mozda je neko video i slicno pitanje u Java forumu, pa se unapred izvinjavam!

Dakle - dobio sam prilicno izazovan predlog (da, bas sam optimista :) ) da uradim softver za agenciju za nekretnine koji ce raditi na linuxu na prilicno starim masinama (P1, 133Mhz, 32MB RAM).

Dosada sam radio najvise u Delphi-ju i naravno prva varijanta u vezi sa ovim mi je bio Kylix, ali s obzirom na probleme sa bugovima i sve ostalo, hteo sam da me neko posavetuje o alternativama.

Trebalo bi mi znaci RAD okruzenje, lak pristup bazama, i prilicno light-weight rad rezultantnog softvera. Koji RAD bi mi preporucili ili koju kombinaciju?

Znam da trazim puno, ali treba mi nesto cime cu skoro lako kao u Delphiju :) napraviti brz softver koji ce raditi bez KDE-a i imati varijante kao sto je DBGrid i slicno :)

Hvala!
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
..31.216.81.gus.vf.siwnet.net.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Koji RAD za linux za softver za starije masine?23.11.2005. u 17:26 - pre 224 meseci
Takozvana "pomrcina" - www.eclipse.org .
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



+12 Profil

icon Re: Koji RAD za linux za softver za starije masine?24.11.2005. u 18:11 - pre 224 meseci
Koristio sam Eclipse za Java web aplikacije - ali ne cini mi se pravo resenje za ovo sto mi treba - gde je tu gomila vizuelnih komponenti kao u C++ Builderu? :) Salim se, znam da sam pitao za puno, ali pretpostavljam stvarno da se moze naci neko solidno RAD okruzenje?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Koji RAD za linux za softver za starije masine?24.11.2005. u 18:45 - pre 224 meseci
Možda ovo?

http://vtcl.sourceforge.net/
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: Koji RAD za linux za softver za starije masine?25.11.2005. u 10:43 - pre 224 meseci
Dobar RAD nećeš tek tako naći kao besplatan proizvod. Postoji na primer widestudio (adresa je www.widestudio.org), ali nemoj očekivati čuda, niti kvalitet Borlandovih i Majkrosoftovih alata. Sve se to plaća. Takođe, na Windows platformi su bolji RAD alati na raspolaganju.

Rešenje je u tome da ta firma shvati da će Linux više da ih košta, i da se lepo vrate na Windows.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Koji RAD za linux za softver za starije masine?

[ Pregleda: 3034 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.