Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odumiranje link exchange-a sa najnovijim Google update-om

[es] :: Pretraživači i SEO :: Odumiranje link exchange-a sa najnovijim Google update-om

[ Pregleda: 3623 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Odumiranje link exchange-a sa najnovijim Google update-om17.11.2005. u 09:00 - pre 224 meseci
Neverovatno je sta je Google uradio sa svojim update-om - nemam nijedan link iz exchange-a iako sam sam birao sajtove na koje sam linkovao, i na sve bih linkovao bez obzira na link exchange...
Dalje, zbog izuzetne penalizacije linkova sa blogova, ja prakticno nemam nijedan link sa licnih blogova i sajtova i foruma, iako je to vrlo bitno za nisu u kojoj je moj sajt. Yahoo prikazuje da imam na hiljade backlinkova.
Zanima me sta je sledece, ignorisanje linka ako PageRank nije bar 5?

Prvo, da primetimo koji je kvalitet Google servisa za pretrazivanje link:example.com on bi morao da pokaze sto vise linkova (ako je to pre svega, kvalitetan servis, i tu ne mislim na obicno pretrazivanje vec ono sa link: ispred...

Google bi komotno mogao i da izbaci pretrazivanje sa link: ispred, to nema nikakve veze sa tim da li ce rezultati uticati na SERP i PR ili ne...

EDIT: nastavljam rant...

Dakle, bez obzira da li likn utice ili ne na PR i SERP, pretrazibac bi trebalo da ga prikaze, dalje, tu je i rel="nofollow" sto je i potvrda da pretrazivac ne moze da oceni vrednost linka na bilo koji nacin, inace izuzetno sredstvo da poj... link exchange partnere. Sa ovim potezom Googla samo ce jos vise da se 'prodaju' one-way linkovi (tj m... za bubrege)...

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.11.2005. u 10:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

The Sekula

Član broj: 53829
Poruke: 76
*.eunet.co.yu.

Sajt: www.sekulovic.net


Profil

icon Re: Odumiranje link exchange-a sa najnovijim Google update-om17.11.2005. u 14:07 - pre 224 meseci
link: uopste ne radi kako treba

evo ti konkretan primer:

link:www.b92.net

prva dva sajta su vijesti.cg.yu i guardian.co.uk

link:www.b92.net -site:www.b92.net

nema ni traga ni od vijesti ni od guardiana

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Odumiranje link exchange-a sa najnovijim Google update-om17.11.2005. u 15:55 - pre 224 meseci
Google nije nulirao recipročne linkove niti su oni mrtvi jer je bit internet linkanje, bez linkanja nema interneta, već određene razmjene nose manju vrijednost, neke veću, treba samo promjenit način razmjene i radit to na pametniji način ili prirodnim putem. Odguglaj "natural linking strategies" il neš slično.

A link:domena.com već užasno dugo ne prikazuje točne podatke, ništa novo.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Odumiranje link exchange-a sa najnovijim Google update-om

[ Pregleda: 3623 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.