Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?

[es] :: PHP :: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?

[ Pregleda: 17728 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CITIZEN-X
TRPAC LARRRY
SABAC

Član broj: 70314
Poruke: 8
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: kako neki kazu cyber trpac
Sajt: www.google.com


Profil

icon Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 00:46 - pre 224 meseci
Ovako...Planiram poceti da ucim php , zanima me od vas koji znate, koji se bavite i koji ste upuceni u php . Koliko bi mi vremena bilo potrebno da dobro (solidno)
naucim php???Koliko ste vi vremena ulozili u ucenje?
I ako mozete da me uputite u najbolju literaturu , godina? izdanje?
Unapred hvala!
NAJPAMETNIJA OSOBA NA INTERNETU
 
Odgovor na temu

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
212.200.24.*

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 10:29 - pre 224 meseci
PHP mozesh da naucish relativno brzo ako stvarno imash volju i zelju (i dosta slobodnog vremena)
Shto se tiche literature ako znash engleski imash na www.php.net odlichni manual

p0z
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.eunet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 11:22 - pre 224 meseci
Sudeci po tvom potpisu, jedno 2-3 dana.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.internet.krstarica.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 12:27 - pre 224 meseci
hahaha

Znas kako... ja sam programirao 10ak godina pre nego sto sam poceo PHP (QBASIC, PASCAL, DELPHI), pa mi je bilo relativno lako da ga naucim (jer kontam "kako sve to radi" i trebalo je samo sintaksu da naucim), ali, naravno, opet ne znam sve (a ko zna?)... ali takodje, mislim da znam dovoljno da bih mogao nesto da napravim.

Drugim recima: Zavisi da li umes da razmisljas kao programer? Odnosno da li si pre programirao u necemu?

Literatura? http://www.php.net/manual
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

CITIZEN-X
TRPAC LARRRY
SABAC

Član broj: 70314
Poruke: 8
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: kako neki kazu cyber trpac
Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 19:13 - pre 224 meseci
Konkretno me zanima primna php-a na internetu , postavljanje sajtova kao php (online servisi itd)...
programiranje ne!(znam samo html:)) a sto se literature tice znam engleski , ali konkretno mislio sam na knjigu (lakse mi je da citam sa papira nego da citam na monitoru) , (domace izdanje)??
Imam ogroman visak slobodnog vremena (u neogranicenim kolicinama)
A sto se potpisa tice , i najpametnije osobe neznaju bash sve...
Mozeli se to sto me zanima nauciti (solidno) za manje od godinu dana ?

NAJPAMETNIJA OSOBA NA INTERNETU
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 19:46 - pre 224 meseci
hmm.. dobro pitanje je zasta ti treba.. ako si napravis neki projekat.. procitas neki najobicniji tutorial i dalje koristis reference.. mislim da bi za tri nedelje mesac dana mogao imati vec zavrseno. (ako stvarno radis kako treba). i kad zavrsis prvi projekat.. vec znas svu sintaksu i sve.. onda samo svake toliko pogleas malo referencije i mozes da pises sta oces :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.120.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 21:05 - pre 224 meseci
Citat:
CITIZEN-X:
programiranje ne!


Hehe, e bas se lepo nasmejao..


Pogledaj u mikroknjizi, u cet.u ili u Kombib-u. Imaju oni knjige za Php.. Ali kao sto rece kolega gore, dzabe ti sve knjige sveta dok ti jednom ne klikne u glavi i pocnes da razmisljas kao programer...

 
Odgovor na temu

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
212.200.24.*

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 22:14 - pre 224 meseci
Citat:
CITIZEN-X:programiranje ne!(znam samo html)


Izvini a shta je PHP?!
Nishta drugo nego programiranje a rezultat tog programiranja je HTML kod.
 
Odgovor na temu

CITIZEN-X
TRPAC LARRRY
SABAC

Član broj: 70314
Poruke: 8
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: kako neki kazu cyber trpac
Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 22:48 - pre 224 meseci
Koliko sam upucen, a nisam mnogo , php ima i druge primene , sem da generishe html, , kad kazes programiranje odmah pomislim c++ , java ... meni se konkretno u glavi stvori source code od 10 metara:) , 1r0nM4n ako sam dobro razumeo ovo sto si napisao

Izvini a shta je PHP?!
Nishta drugo nego programiranje a rezultat tog programiranja je HTML kod.

to programiranje ako se moze nazvati tako:)? generisanje u html..to me i najvise zanima , znaci primena php iskljucivo na internetu .

hvala na odgovorima i na pomenutim izdavacima knjiga!
NAJPAMETNIJA OSOBA NA INTERNETU
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.120.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?16.11.2005. u 23:56 - pre 224 meseci
Php ti je cisto programiranje i da te obradujem sintaksa dosta podseca na C.

10 metara koda je za neku sitnicu ;) dobro zavisi i od rezolucije monitora


-------------
del
------------

[Ovu poruku je menjao shaDy dana 17.11.2005. u 01:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.internet.krstarica.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?17.11.2005. u 00:01 - pre 224 meseci
php ti je skoro isti kao c (ili c++ [??], u nastavku c)... nastao je po uzoru na neki od ova dva jezika (nisam ih koristio)... sto ce reci da ti je (skoro) isto kao programiranje u c-u, samo sto umesto da napises print "rezultat je: ".(3+2); (za one koji znaju c: ovo lupam, verovatno nije tacna sintaksa) ti ces napisati print "<b>rezultat je:</b>".(3+2); (docaravam cinjenicu da je HTML output)

edit: @shaDy: pa ima onaj PHP GTK, medjutim, koliko sam skontao, nije ni blizu ovim poznatijim jezicima...

[Ovu poruku je menjao JaHvram dana 17.11.2005. u 01:05 GMT+1]
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.120.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?17.11.2005. u 00:50 - pre 224 meseci
Citat:
@shaDy: pa ima onaj PHP GTK, medjutim, koliko sam skontao, nije ni blizu ovim poznatijim jezicima...


@JaHvram: U pravu si ima PhpGTK, php extension za pisanje GUI aplikacija. Mada PhpGTK je jos uvek na pocetku koliko sam ja shvatio i trebace mu dosta vremena da bi postao opste koriscen alat.


@najpametniji: Moj savet ti je da odes prvo na php.net i da procunjas malo tamo, skini neki tutorial sa neta, vidi prvo o cemu se radi, posto je ocito da brkas neke stvari i da ti nije najjasnije. Posle toga ces znati da li si raspolozen da ucis dalje, cisto da ne bacas pare na knjige, da ne bude da kupujes knjigu samo zato sto je neko reko da je Php kul. Ja radim php i znam samo da sam se smorio ko zmaj od svega, al *ebiga radim to zato sto ne znam da radim nista drugo sto je isplatljivije.

Ako ti se ne svidja Php nemoj se terat da ga ucis jer nema nista od toga, nego nadji nesto sto te stvarno zanima i iskoristi pametno to slobodnog vremena sto imas...

Ako ipak krenes sa Php-om, bez ikakvog predznanja programiranja, treba ce ti malo vremena da skontas stvari i da pocnes da razmisljas kao programer. Zato budi strpljiv i radi.

[Ovu poruku je menjao shaDy dana 17.11.2005. u 02:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?17.11.2005. u 01:01 - pre 224 meseci
Nista u zivotu nije lako,Pa tako nemoj misliti da ces i PHP da naucis lako!! Da bi nesto u zivotu postigao treba da dosta truda ulozis, i da imas dobru volju !!!
Jer samo sa trudom , doborm voljom i sa nikim ciljem mozes da dobijes zadovoljavajuce rezultate!!

Znaci ako budes lepo radio u ucio treba ce ti kratko vreme da ukapiras osnove PHP, i da pises neke osnovne aplikacije, ali ne da od tebe postane PROFI PHP PROGRAMER! Niko nezna sve niti ce znati !!!!!

Dobro dosao u Svet PHP-a !!


Za shaDy !!

Kolega programeru jel si ovo ti radio : http://www.yuzvuk.com/ ????

Taj sajt je malo BUGOVIT !!!

Na PP ti saljem BUGOVE !!!


[Ovu poruku je menjao sale83 dana 17.11.2005. u 02:11 GMT+1]
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.120.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?17.11.2005. u 01:33 - pre 224 meseci
Dobro si primetio... Thx na PP

Ja sam ga radio. To mi je bio drugi "projekat" posle www.vertikal.org.yu jos odavno
Nemogu ga nazvat projekat jer sam to radio za svoju dusu tj. za dz.. kao i ostale sajtove iz potpisa, kako bi naucio php...
Sajt sigurno ima gomilu bagova (treba ih samo naci), HTML je uzas, kao i vertikal.org.yu ali ja jednostavno nemam ni zivce ni vremena da se vracam unazad i uradim ponovo neke stare stvari... sem ako bi bilo neke materijalne koristi od toga...

 
Odgovor na temu

CITIZEN-X
TRPAC LARRRY
SABAC

Član broj: 70314
Poruke: 8
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: kako neki kazu cyber trpac
Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?17.11.2005. u 02:24 - pre 224 meseci
shaDy , ovako nije mi niko rekao da je php cool:) -bash si se prosrao:)
ovako , sto se mene tice ja znam raditi html , graficki dizajn (pshop , corel , pomalo flash)...ali od toga slaba vajda...ima vec previshe ljudi koji to rade...ocu da kazem da se teshko s tim moze naci neki siguran posao (ponekad neshto privatno se odradi al to mi nije resenje za buducnost)...
Dakle ako ima vajde i posla od php-a , nevidim razlog ma koliko on bio deprimirajuci da pocnem da ga ucim...Danas mislim da nepostoji nijedna osoba koja moze reci , e ja volim svoj posao! obozavam sto moram da izgubim 8-10 sati dnevno da bih radio za nekog! koji mi nece platiti ni pola od novca koji mu donosim:)(u vecini slucajeva je tako)..dakle od ljubavi prema poslu nema nishta...(sem sportista)...
Sale83 ne ocekujem da ce biti lako , voljan sam da batalim sledecih 8 do 10 meseci na neko ucenje , moze li se za to vreme osposobiti za rad na nekom (ozbiljnijem)servisu? PROFI PHP PROGRAMER :) i oni koji extra znaju izbagavaju da kazu da su profesionalci:)), dakle to mi nije cilj , znash da ja sad ocekujem da cu biti velemajstor ove oblasti , daleko od toga ...
Knjigu naravno neplaniram da kupim dok neisprobam neke jednostavne primere...


NAJPAMETNIJA OSOBA NA INTERNETU
 
Odgovor na temu

shaDy
Nikola J
-=BGD=-

Član broj: 1507
Poruke: 240
212.200.120.*

Sajt: www.CikloBerza.com


Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?17.11.2005. u 10:54 - pre 224 meseci
Procitavsi tvoj potpis, ime i prezime, jabber nisam te uopste shvatio ozbiljno.. a doprinelo je i to sto hoces da se posvetis necemu a nisi uspeo prvo da se informises da vidis sta je to, pre nego sto pitas koliko ce ti vremena trebati da dobro naucis. pa odatle takav negativan stav.

Ja se nadam da sam ja totalno pogresio, tako da barem nismo uzalud kucali..


Nego na kakve onLine servise mislis. Mozda nije Php ono sto tebi treba ?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.internet.krstarica.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?17.11.2005. u 11:39 - pre 224 meseci
Aaaaaaaaaaaa, TRPAC LARRY (znam ga sa IRC-a)... sta se ti przhish na PHP? Lol... pa to je cisto programiranje (kao sto napisah gore)... samo sto output nije u konzoli nego je u web browser... i ponavljam, moras da razmisljas kao programer...

A par primera, da vidis da li ces kupiti knjigu... imas u PHP Manual-u u objasnjenju svake funkcije po primer...

Evo ti takodje jednog sajta odakle mozes poceti, ima neki mini-manual :)
http://www.php.co.ba/
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
*.bankerinter.net.

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?18.11.2005. u 06:02 - pre 224 meseci
Probaj >

SAMS Teach Yourself PHP in 10 Minutes

Citat:

Are you one of those people who think there isn't anything substantial that you can do in only 10 minutes? Think again. Sams Teach Yourself PHP in 10 Minutes is a no-fluff, just-the-answers guide to building dynamic websites using PHP. Broken into 10 minute lessons, you will gain a rapid working knowledge of PHP 5 and be able to immediately put that knowledge to use in practical applications. Who ever would have thought there was so much you could do in just 10 minutes!
 
Odgovor na temu

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
212.200.24.*

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?18.11.2005. u 10:24 - pre 224 meseci
Ako si toliko zapeo za knjigu...
http://www.mikroknjiga.co.yu/Prikazi/RAZW_prikaz.html
http://www.cet.co.yu/knjige/PHP4odPocetka.htm

Ali pre svega "ubaci u glavu" da je php programiranje!!!

Citat:
CITIZEN-X:kad kazes programiranje odmah pomislim c++ , java ... meni se konkretno u glavi stvori source code od 10 metara


PHP je slichan C-u...
I neka ozbiljnija strana radjena u php-u ima kod od 10 metara, ali kao shto kaze...
Citat:
shaDy:
10 metara koda je za neku sitnicu dobro zavisi i od rezolucije monitora


p.s. ako ti mrzish programiranje nemoj ni da pochinjesh da ucish php
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Koliko je vremena potrebno da se dobro savlada (nauci) php!?

[ Pregleda: 17728 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.