Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ponovo problem Lucent modema u Linux-u...

[es] :: Linux hardware :: Ponovo problem Lucent modema u Linux-u...

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Ponovo problem Lucent modema u Linux-u...14.11.2005. u 19:55 - pre 224 meseci
da, znam da sam milioniti koji se javlja sa ovim problemom, koristio sam search, ali nisam video da je neko imao problem ove vrste koji se meni javlja...

evo u chemu je stvar: znachi instalirao sam Slackware 10.2 i sve radi bez peoblema, skinuo sam u medjuvremenu i gomilu raznih drivera dok nisam potrefio onaj koji odgovara mom kernelu (2.4.31).

instaliram ja modem, uradim modprobe, sve radi ok.
onda pokrene kppp da konfigurishem konekciju i modem i evo shta se deshava:
podesim modem device /dev/ttyS0, flow control: software... itd. i odem na modem commands i lepo sve tamo popunjeni oni stringovi (samo unesem ATX3 u init string) itd. i na kraju query modem... kazhe modem ready, ali vrati sve one stringove prazne (ATI ATI1 - ATI 7).
i kada stavim da zove, prvo se ispishe modem ready, i zatim pishe initializing modem... i tako stoji i nishta se ne deshava (dok ne prekinem operaciju).

dizao sam slushalicu telefonsku, i naravno nikakvih indikacija da se bilo shta deshava sa modemom...

stvarno ne znam o chemu se radi, ako neko mozhe da pomogne bio bih veoma zahvalan
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ponovo problem Lucent modema u Linux-u...14.11.2005. u 20:30 - pre 224 meseci
Mozda ce pomoci da umesto /dev/ttyS0 izaberes /dev/modem, to je sasvim na vrhu, iznad ttyS0. Koliko je meni poznato, ttyS0 je ekvivalent seriskom portu Com 1, a tvoj modem tamo nije. Jeste da se prave i neka preusmerivanja, ali se toga trenutno ne secam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Ponovo problem Lucent modema u Linux-u...14.11.2005. u 22:08 - pre 224 meseci
pokušao sam i to, i nažalost isti problem. znači potpuno ista stvar, kaže modem ready, ali ne reaguje...
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Ponovo problem Lucent modema u Linux-u...

[ Pregleda: 2250 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.