Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C lib za ssh

[es] :: C/C++ programiranje :: C lib za ssh

[ Pregleda: 4058 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan
Dragan Gajic
Software Architect
Novi Sad

Član broj: 1596
Poruke: 76
*.nspoint.net



+15 Profil

icon C lib za ssh01.10.2002. u 13:36 - pre 261 meseci
Pozdrav svima!

Potrebna mi je neka C biblioteka za rad sa SSH, konkretno mi treba za SFTP. Moram programski da radim download fajlova preko SSH. Pronasao sam ssh_socket lib, ali sam uspeo da ga pokrenem samo na Linux-u na koji je instaliran OpenSSH2.9. Na masini gde treba da radi (HP-UX 11.0) ne moze jer imam na njoj OpenSSH3.4 a ssh_socket se u stvari zasniva na OpenSSH3.0. Ja bih naravno mogao da prepravljam source, ali ako vec postoji sto da se patim :)

Nisam siguran da ce mi dozvoliti da se logujem bez passworda (preko public-private kljuceva, u tom slucaju bih moga iz shell skripta da resim stvar), pa mi treba da izbegnem keyboard-interactive login...

P.S.
Probao sam da instaliram Perl::SSH packet, to je tek posebna prica :)

"The most likely way for the world to be destroyed, most experts agree, is by
accident. That's where we come in; we're computer professionals. We cause
accidents." - Nathaniel Borenstein
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: C lib za ssh01.10.2002. u 21:09 - pre 261 meseci
Naravno da je zasnovano sve to na OpenSSL-u :)
OpenSSL je zvanicno priznata biblioteka koju koriste sve vece i manje aplikacije. Nísam bas mnogo razumeo sve sto si rekao, ali mi samo reci - da li si ti to izjavio da OpenSSL nije C biblioteka? - Ako jesi onda grdno gresis - OpenSSL je pure C biblioteka napisana VEOMA kvalitetno!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: C lib za ssh01.10.2002. u 21:11 - pre 261 meseci
Zapravo ja nisam dobro video, ti sve vreme pominjes OpenSSH ... :) OpenSSH NIJE BIBLIOTEKA, zato sam sve vreme pominjao OpenSSL jer sam procitao da ti treba biblioteka. Totalno pogresnu stvar koristis, OpenSSH je SSH i SCP implementacija i citava ta mala gomila aplikacija je bazirana na pomenutoj OpoenSSL biblioteci koja je, ponavljam, cista C biblioteka napisana prema poslednjim standardima!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dragan
Dragan Gajic
Software Architect
Novi Sad

Član broj: 1596
Poruke: 76
*.nspoint.net



+15 Profil

icon Re: C lib za ssh02.10.2002. u 09:04 - pre 261 meseci
Naravno da OpenSSH nije biblioteka, jer inace ne bih trazio...Nisam bio dovoljno jasan, trebaju mi sledece f-ije:

ssh_socket sftp_connect(char *hostname, char *user, char *pass);
int sftp_get(ssh_socket sock, char *path);
int sftp_rm(ssh_socket sock, char *path);
....

E sad, zasto sam uopste spomenuo OpenSSH? To jeste skup aplikacija, ali moze dosta toga da se iskoristi, pogledaj sftp-client.h tu imas prakticno sve potrebne f-ije (do_download, do_upload, ...). Ja sam nasao ssh_socket lib, i covek koji je to napravio je uradio upravo ovako, iskoristio OpenSSH. Problem je sto je koristio OpenSSH3.0 kao osnovu, a u OpenSSH3.4 su znacajno promenili definicije f-ija, pa mora mnogo da se prepravlja + je citava stvar radjena za Linux, a ja moram da postavim na HP-UX-u. Mislio sam da je vec nekom zatrebalo da programski odradi SFTP pa je napravio odgovarajuci lib...(sftp je zapravo ftp ali preko ssh konekcije).

U stvari jedini problem je f-ija connect koja vraca socket, a covek koji je pravio ssh_socket je lepo uzeo main iz ssh.c (ssh klijent) i zamenio deo koji trazi password sa tastature, i to odradi programski i naravno vrati odgovarajuci socket.

Da se to bazira na SSL, ne sumljam jer sam prvo morao to da instaliram (+Zlib) da bi mogao OpenSSH, ali mi treba brzo resenje tako da cu iskoristim OpenSSH source.
"The most likely way for the world to be destroyed, most experts agree, is by
accident. That's where we come in; we're computer professionals. We cause
accidents." - Nathaniel Borenstein
 
Odgovor na temu

Riste Pejov
Team Leader/Senior Software Developer @
Ein-Sof ltd Skopje
Skopje, Macedonia

Član broj: 128
Poruke: 571
212.110.78.*

Jabber: richie@bagra.net.mk
ICQ: 154236769
Sajt: riste.softver.org.mk


Profil

icon Re: C lib za ssh03.10.2002. u 01:35 - pre 261 meseci
Malo je off-topic ali samo da ti dam ideju,
zasto ne iskoristis neki kriptovani tunel, pa preko njega da povezes dva
hosta. Naravno ukoliko se radi o one-time resenju, onda je lako, ali ako treba da to instaliraju klijenti, onda imas mnogo vise instalacija i konfiguracija. Ali ipak, pokusaj http://firebird.sourceforge.ne...mp;id=firebird_zebedee_eng.pdf
to je pdf koji objasnjava kako povezati DB client za InterBase/FireBird preko kriptovanog tunela ZeBeDee, ali korisno za sve i svacega. Implementiras to za 2 minuta i samo transportujes fajlove preko obicnog FTP-a :)
People who think they know everything tend to irritate those of us who do.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: C lib za ssh04.10.2002. u 15:57 - pre 261 meseci
A zašto ne koristiš standardne SSH alate, i samo programski prosleđuješ parametre i čitaš status?

Ili ti to iz nekih razloga (brzina, bezbednost, ili šta već) ne odgovara?

(Još jedno alternativno rešenje.)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Dragan
Dragan Gajic
Software Architect
Novi Sad

Član broj: 1596
Poruke: 76
*.nspoint.net



+15 Profil

icon Re: C lib za ssh04.10.2002. u 22:02 - pre 261 meseci
Pa malo je teze koristiti sftp programski ako ti trazi password sa tastature :)
Posto sada mogu da se kacim bez password-a (generisao sam public/private kljuc i na remote strani to pustaju), problem sam resio sa shell skriptom i awk-om. A da je efikasno i nije bas, jer moram 2 puta da se konektujem, jednom da pokupim imena fajlova za download, onda napravim awk-om komande:

get fajl1
rm fajl1 (moram da brisem fajlove kada ih pokupim)
....
i snimim u neki fajl, i pokrenem sftp da izvrsava komande iz tog fajla.

To radi posao, ali nemas kontrolu kao sto je imas programski, narocito sto se tice obrade gresaka. Kada stignem napravicu odgovarajuci lib, zasad ce da sljaka ovako.

"The most likely way for the world to be destroyed, most experts agree, is by
accident. That's where we come in; we're computer professionals. We cause
accidents." - Nathaniel Borenstein
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: C lib za ssh05.10.2002. u 11:03 - pre 261 meseci
Pa možeš da preusmeravaš standardni ulaz (,,tastatura''). Nekako sumnjam da direktno čita ,,/dev/tty*'' (ili šta već, ali i tada postoji programsko rešenje).

Ukoliko hoćeš iz ljuske da programski prosleđuješ neki tekst, preporučio bih ,,cat'' ili ,,echo'', i upotrebi cevki.

npr. ,,echo LoZiNka | sftp ...''.

Ovo je samo jedna ideja, ti si je i iskoristio (najverovatnije nezavisno od mog predloga), samo ne koristiš C, nego druge jezike. Uz malo moćnije jezike sigurno bi mogao sve to i sa jednom konekcijom, a možda može čak i iz tih.

Pozdrav


Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C lib za ssh

[ Pregleda: 4058 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.