Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!

[es] :: Vodič za učenje :: Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!

[ Pregleda: 2792 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milan_S
Novi Sad

Član broj: 60252
Poruke: 65
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!09.11.2005. u 21:14 - pre 224 meseci
Citajuci o sutijama u USA zapitao sam se da li je mentalitet ljudi onakav kakav ga nama "serviraju". Da li su stvarno tako otvoreni za zurke, zabave, pricu, kakvu muziku slusaju, da li su iskompleksirani kao ovde i sl. Generalno gledano meni mentalitet ljudi ovde neodgovara, ovde su (makar u mom sadasnem razredu (3. razred srednje skole) 50%-70% sami seljaci, osisani na "takranke, zemunke" i sl. kojima grand show vrh emisija i koji bi devojku samo pobejali tj. kako oni kazu "izuli" ...)
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!09.11.2005. u 22:47 - pre 224 meseci
Mentalitet ljudi u US uglavnom nije onakav kakav nama serviraju.

Amerika je ogromna zemlja sa ogromnom populacijom -> takodje i sa velikom kulturnom razlikom. Primera radi, mentalitet ljudi u San Francisku se totalno razlikuje od mentaliteta ljudi u Kaliforniji (juznoj, na primer), a mentalitet ljudi u Kaliforniji se totalno razlikuje od mentaliteta ljudi u ostatku Amerike. Vecina Amerikanaca zivi po manjim drzavama, od kojih su neke prilicno siromasne, i njihov pogled na svet se uveliko razlikuje od pogleda na svet nekog mladog coveka u velikom gradu. Veliki grad vs. Mali grad..

Ja ti samo mogu ponuditi moje vidjenje srednjeskolaca ovde - prilicno slicno situaciji u Srbiji. Glavna muzika (u San Francisku) je hip-hop, veliki je hit imati skupa kola (otplate se na kredit, a kako klinci plate za to, ne znam) sa super-glasnim subwoofer-om i pustati hip-hop.. Verujem da ce vecina mlade hip-hop generacije imati velike probleme sa sluhom u buducnosti. Prate se razliciti stilovi, najpopularniji ubedljivo hip-hop, i moderno je pricati 24/7 mobilnim telefonom neispravnom gramatikom. Crnci su uglavnom onakvi kakve ih vidis po filmovima, a mladi beli i kineski hiphopnjaci jarko zele da postanu crni. Gace vise na pola butina - moderno. Itd itd. Po mom misljenju hip hop generacija je intelektualni ekvivalent nase grand-show generacije. E sad.. to su ljudi kojie ja primetim. Veliki deo mladih se ne da primetiti, zato sto se ne isticu nikakvim idiotlucima. Upoznao sam dosta ljudi koji imaju 18 godina, ali se ponasaju i pricaju kao da imaju 28. Dakle, morone odmah primetis; normalne ljude moras da trazis.

Siguran sam da je slicna situacija u velikim gradovima sirom Amerike, dok ti za male gradove, kojih ima neuporedivo vise, ne mogu nista reci.
FBzP
 
Odgovor na temu

milan_S
Novi Sad

Član broj: 60252
Poruke: 65
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!10.11.2005. u 19:38 - pre 224 meseci
A privatne zurke ? Jel im imaju mnogo, posto je meni receno da ih ima stavno puno jer nemogu da izlaze do 18-te ...
Zar nije vazila prica da vecina njih slusa pop i gleda MTV ?
btw. samo usput ovako, ajde mi reci kako tamo prolazi elektronska muzika? Ali u pravom smislu znaci koliko ljudi tamo izlazi bas na takve zurke jer je to zvuk koji oce da cuju, a ne ono da je vrti neki nepoznat dj i ljudi nemaju pojma sta je ustavri to ...

 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!10.11.2005. u 20:15 - pre 224 meseci
Opet, zavisi od lokacije. Ima ih neuporedivo vise u San Francisku nego u, recimo, Raleigh, North Carolina. U SF ima gomila privatnih zurki.

Izlasci mladih do 18 godina su razlicito regulisani od grada do grada, negde drzavno.. Nemam pojma kako to ide.

Pop/MTV.. malo kontradiktorno, posto na mtvu nema bas puno pop-a. Vecina ne slusa pop, definitivno, ali ne znam ko gleda mtv. Vecina ljudi koje ja poznajem jako retko gledaju tv uopste.

Elektronska muzika.. situacija je bila jadna kad sam prvi put dosao ovde, ali se s godinama eksponentno popravlja. Broj zurki je sve veci i veci, broj ljudi sve veci i veci. Poznati DJ-evi i dalje manje-vise izbegavaju nastupe u Americi (mnogo veca kinta u Evropi, trend izazvan deficitom dolara), ali dodju. U principu, evo kako sam ja to primetio.. Lokalne zurke (najjaca stvar po meni) su po raznim klubovima, warehouses, ponekad cak i na plazi (sto je neuobicajeno, zato sto je nocu ovde jako hladno)... masa divlja, sve je kul, pola mase izdrogirano, pola ne, zanimljivo. Kad dodju poznati DJ-evi, uglavnom zapale u neki od fensi klubova (zato sto mogu da naplate veci kesh ;D), i tu su ljudi potpuno drugaciji. Ljudi nose sportska odelca, ribe su polugole, generalno malo starija masa nego za lokalne nastupe.. Ono sto je meni bilo bez veze je sto je bilo zaista ocigledno da je pola muskaraca tu samo da trazi pi**u.. Osecas se kao u zooloskom vrtu, gledas majmune kako se sepure ne bi li ih zenke primetile. Not my kind of shit. Ali eto, uglavnom sve vise i vise ljudi slusa elektronsku muziku.

San Francisko inace hostuje Love Parade - gomila mase i preko 100 lokalnih Dj-eva.
FBzP
 
Odgovor na temu

milan_S
Novi Sad

Član broj: 60252
Poruke: 65
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!11.11.2005. u 19:01 - pre 224 meseci
Ok, to bi bilo to tnx man !


btw. Ja bas mislio da su Ameri TV addicted ...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!11.11.2005. u 19:23 - pre 224 meseci
i jesu... Onih 200 i kusur miliona koji zive po unutrasnjosti, kao i gomila ljudi koji dodji kuci s posla, upale tv i gledaju ga dok ne zaspe.
FBzP
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ajde malo u mentalitetu ljudi u USA!

[ Pregleda: 2792 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.