Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

web shop - Add to Cart

[es] :: PHP :: web shop - Add to Cart

[ Pregleda: 2492 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon web shop - Add to Cart 09.11.2005. u 15:46 - pre 224 meseci
radim prvi puta ove stvari pa bi mi trebalo iskustvo nekoga ko je vec upoznat kroz praksu s tim.

znaci, imam klasu $Sadrzaj_carta u kojoj su podaci o svakom pojedinom odabranom artiklu (id, kolicina) i definirane tri fukcije $this -> dodaj_novi(), $this -> izbaci_odabrani(), $this -> ispisi_sadrzaj-carta()...

zanima me koje je bolje rjesenje, odnosno, koje su prednosti i mane ako se trenutni sadrzaj kosarice prenosi kroz $_SESSION ili ako imam neku temp tabelu u bazi u kojoj drzim trenutno stanje carta? (prije odlaska na 'kupi')

znaci, mogu li napraviti polje klasa $Sadrzaj_carta, npr. $trenutni[$i] = new $Sadrzaj_carta koji ce imati x elemenata (artikla) i onda kroz $_SESSION prenijeti cijelu varijablu $trenutni? treba li mi za to serialize() i unserialize() ili PHP sam prepoznaje to kao tip varijable?

tnx
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.dsl.chcgil.ameritech.net.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: web shop - Add to Cart 09.11.2005. u 21:21 - pre 224 meseci
Pa jesi li probao da strpas taj objekat u sesiju, pa da bar vidis sta ce se desiti?

Ali ajde da pomognemo:
Podaci u sesiji se na kraju ucitavanja stranice serijalizuju automatski, tako da ce ti objekat biti serijalizovan u sesiji u svakom slucaju.
Sa druge strane, jedina stvar o kojoj moras da vodis racuna je da prvo definises klasu, pa tek onda teras sesiju. Cak i ako rucno serijalizujes objekat, u momentu kada ga deserijalizujes, moras imati ucitanu vec klasu.

Znaci:

ovo moze:

class MojaKlasa {...}
session_start();

ili:

class MojaKlasa {...}
session_start();
$mojObjekat = unserialize($_SESSION['objekat');


a ovo ne moze:

session_start();
class MojaKlasa {...}

jer u momentu startovanja sesije (dok se podaci u sesiji deserijalizuju), nema na osnovu cega da ti napravi objekat.

Mada, iduci put ti predlazem da prvo proveris da vidis sam da li moze (kako mislis da smo mi ostali to saznali?), mada pretpostavljam da sigurno pise nesto o tome i u manual-u, ali me sada mrzi da se RTFMam.
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

freeghost
ser

Član broj: 10625
Poruke: 69
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: web shop - Add to Cart 09.11.2005. u 22:38 - pre 224 meseci
Da sve je to OK, sem ako te server ne otkači. Naime radio sam nesto slicno u
lokalu je sve funkcionisalo ali na serveru je funkcionisalo sam u prva 3
prolaza (u php-u imam 3 različite forme koje su povezane). Jednostavno sam
posle morao sve da trpam u temp tabelu
Sex is like hacking: you get in,
you get out and you hope that
you've nothing left behind that
can be traced back to you.
 
Odgovor na temu

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Re: web shop - Add to Cart 10.11.2005. u 20:03 - pre 224 meseci
Citat:
Mada, iduci put ti predlazem da prvo proveris da vidis sam da li moze (kako mislis da smo mi ostali to saznali?), mada pretpostavljam da sigurno pise nesto o tome i u manual-u, ali me sada mrzi da se RTFMam.


oprosti, u pravu si. ni sam ne volim gotovanstvo i trazenje da se gotove stvari serviraju, ali bio sam u velikoj stisci i jednostavno nisam stigo proucavat do u detalje. cito sam i manual i arhivu foruma (satima), nasao neke stvari, ali nesto je i ostalo nejasno. jos jednom, sorry...kazem, imas potpuno pravo ;)


moj problem je zapravo sto mi je otprilike jasno logicki kako stvari izgledaju, ali nemam dovoljno prakse u nekim stvarima...odatle i pitanje...
hvala u svakom slucaju na odgovoru!

probat cu nocas slozit neki kod pa ga stavit da vidim jel to to...


pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: web shop - Add to Cart

[ Pregleda: 2492 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.