Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korišćenje telefonskog kabla u mreži

[es] :: SOHO Networking :: Korišćenje telefonskog kabla u mreži

[ Pregleda: 3332 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MontSAT
Tadic Jovica
Montenegro

Član broj: 3082
Poruke: 63
*.crnagora.net.

Sajt: www.tadic.me


Profil

icon Korišćenje telefonskog kabla u mreži08.11.2005. u 16:48 - pre 224 meseci
Silom prilika, imam 8-žilni telefonski kabal između dvije kancelarije, u instalaciji u zidu, hoću povezati 2 računara.
E sad, pitanje je može li se taj kabal iskoristiti za mežu jer mi se ne da razvlačiti UTP kablove između. Može li se postići bilo kakva brzina, tj. komunikacija između 2 računara, koji imaju nekakve integisane mrežne kartice. Koristilo bi se samo za prenos malih fajlova, do desetak mb.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Korišćenje telefonskog kabla u mreži09.11.2005. u 13:30 - pre 224 meseci
Nije bas najsrecnije resenje, ali bi moglo i da proradi, mozda na 10 mb jer za to ne trebaju narociti kablovi. Pitanje je kolike smenje pravi elektricna instalacija, preporuka da se mrezni kablovi udaljeni 10-15 cm od elektricne mreze.

Ako taj kabl vec ne koristis, mozda da upotrebis da p(r)ovuces UTP tamo.

Ako je za probu mreze, razvuci kabl po podu, jedan manje ili vise niko nece primetiti, kad vide da je mreza dobra/korisna stvar pomoc stize da se to resi.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

MontSAT
Tadic Jovica
Montenegro

Član broj: 3082
Poruke: 63
*.crnagora.net.

Sajt: www.tadic.me


Profil

icon Re: Korišćenje telefonskog kabla u mreži09.11.2005. u 15:49 - pre 224 meseci
Hvala na savjetu...

Ne mogu nikako provući UTP pomoću ovog starog, ima dosta krivina, mislim da neku nebi prošao, dosta je zeznuto. Ova dva 4-žilna telefonska kabla što su povučena sam donedavno koristio da dovedem signal na ISDN modem i vratim na ISDN telefon, u dugoj kancelariji. A valjala bi mi ta mežica, da hoće makar ikako raditi, ne treba meni tu neka brzina, prenosim samo slike, dokumente i tako to.

Još jedno pitanje.

Pošto vidim da se koristi 8 žica na konektoru, a u upotrebi je valjda samo 4 kojima ide signal, jel mogu da ne komplikujem nego da napavim crosover kabl samo sa žicama 2-6, 6-2, 1-3, 3-1? Vidim da na 4,5,7,8 ne ide nikakav signal, osim za 1000Base-T kablove. To bi mi malo pojednostavilo povezivanje :)

Hvala u svakom slučaju...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
81.93.82.*



+6455 Profil

icon Re: Korišćenje telefonskog kabla u mreži09.11.2005. u 15:57 - pre 224 meseci
Moguce je da se izvede... Ja sam par meseci u udaljenu kancelariju u firmi izvukao LAN kroz 6 zilni telefonski kabal, a pri tom sam koristio 4 zice za LAN i preostale 2 za telefon... i sve je radilo ok na 10mbit-a...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Korišćenje telefonskog kabla u mreži

[ Pregleda: 3332 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.