Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se priprema kavijar?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se priprema kavijar?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 18341 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?07.11.2005. u 22:17 - pre 224 meseci
po 2 put , vratite se na temu...
Kako se priprema kavijar?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
213.244.197.*



+15 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?07.11.2005. u 22:53 - pre 224 meseci
Nikako mi nije jasno zasto onog tipa zovete Pandora!

[Ovu poruku je menjao despotbg dana 07.11.2005. u 23:54 GMT+1]
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
81.93.80.*



+6455 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?07.11.2005. u 23:27 - pre 224 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Nema razloga bilo ko da se ljuti...ja sam samo prokomentarisao ocigledan paradoks. Najnazadnija drzava u Evropi a svaki drugi stanovnik redovno konzumira kavijar. Neko je rekao "nije niko rekao da jede redovno"....pa samo covek koji ga cesto jede moze da govori kada je ukus najbolji, kako je najbolje da se konzumira, koja marka je najkvalitetnija....a svi u ovoj temi su bas to radili. Cak se zna i od kojeg materijala nikako NE SME da bude pribor kojim se kavijar konzumira.


Poznavanje odredjenih stvari naprosto spada u domen opste kulture i bontona, konkretno sto se tice kavijara, ne mora da znaci da ces da ga trpas u pasulj, jer ga pre toga nikada nisi probao, vec je normalno da znas kako se isti konzumira, kao uostalom i sve ostale stvari iz domena licne kulture i vaspitanja.

Ti verovatno znas da kad skaces padobranom da u odredjenom trenutnu treba da povuces rucicu kako bi se padobran otvorio... Iako verovatno nikada nisi iskakao iz aviona.

Citat:
Nabukodonosor:
Nije uopste sramota. Ali da se u "dzet setu" jede...how to put this?...izmet...verujem da bi se svaki drugi clan ovog foruma hvalio kako ga redovno konzumira, jer jel da, to je fensi....Ne moze niko na ovom svetu da me ubedi da kavijar ima lep ukus...Zato se zapitaj ko ustvari u ovoj situaciji leci komplekse.


Ukusi su razliciti, glupo je o tome raspravljati... Neke kulture za delikates smatraju przene insekte, nekome se ne svidja "10 s'lukom", a neko bas voli kavijar...


A propo opste kulture, smatram da bi svako trebao da zna da pravi kavijar potice iz kaspijskog mora, i da samo taj kavijar ima pravo da nosi taj naziv, svi ostali moraju da se nazivaju drugacije... Isto tako opste je poznato da su tri vrste najkvalitetnije - Beluga, Osetra i Sevruga... Isto tako popularan je i crveni kavijar od lososa, od koga se recimo pravi ikura (vrsta susija)... Poznato je da se kvalitet kavijara odredjuje po velicini ikre i po boji... Najskuplji je najsvetlij, najjeftiniji su tamni... Isto tako je poznato da kavijar moze da se nalazi u obliku pastete i u obiku celog 'zrna'... Da se jede namazan na tost, ponekad sa dodatkom putera ili limunovog soka... Da se ne maze srebrnom ili priborom od nerdjajuceg celika, jer u tom slucaju poprimi metalan ukus... Poznato je da se sluzi rashladjen...

Podsmevati se bilo kome, samo zato jer poseduje odredjen nivo licne kulture, je u najmanju ruku smesno...
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?07.11.2005. u 23:47 - pre 224 meseci
Citat:
sve ostale stvari iz domena licne kulture i vaspitanja.

Kavijar spada u domen licne kulture?!?! hm...a da to mozda nema veze sa finansijskom situacijom pojedinca a bogami i cele drzave?! Ajde reci deci iz Afrike da to spada u domen licne kulture i vaspitanja.

Citat:
Ukusi su razliciti, glupo je o tome raspravljati... Neke kulture za delikates smatraju przene insekte, nekome se ne svidja "10 s'lukom", a neko bas voli kavijar...

Shvatam ja da su ukusi razliciti...ima i onih koji vole Seku Aleksic...ali to i dalje ne znaci da je to lepo. Sloboda izbora ne podrazumeva i kvalitet izabranog.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 08.11.2005. u 00:51 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
81.93.80.*



+6455 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?08.11.2005. u 00:03 - pre 224 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Kavijar spada u domen licne kulture?!?! hm...a da to mozda nema veze sa finansijskom situacijom pojedinca a bogami i cele drzave?! Ajde reci deci iz Afrike da to spada u domen licne kulture i vaspitanja.


Ne, licna kultura i obrazovanje nema nikakve veze sa materijalnom situacijom. Da li ti hoces da kazes da onaj ko nema para ne treba da zna manire lepog ponasanja, niti treba da zna kako se ponasa za stolom na nekog gala veceri, kada verovatno nikada u zivotu nece prisustvovati istoj?

Jesi li ti nekada procitao bonton, ili bilo sta tome slicno u cilju prosirivanja svojih vidika?

Ja smatram da pod domen licne kulture spada znaci kako se obuci za neku formalniju priliku, kako se ponasati na jednoj takvoj svecanosti, sta je primereno a sta ne, kako jesti kavijar izmedjuostalog, iako je verovatno da ces to znanje iskoristiti u vrlo retkim prilikama, to ne znaci da te stvari ne treba da se znaju.

U drugom delu poruke mesas dve potpuno razlicite stvari. Prvo, deca u africi o kojima ti pricas nemaju osnovne uslove za zivot, niti imaju prilike da se obrazuju i da prosiruju vidike, ali neko ko ne zivi u takvim uslovima, i ume da cita, verujem da bi trebalo da proradi na sebi, jer je sramota da neko moze da se ponosi stavom - "Ja sam zatucan i bas me briga".

Citat:
Nabukodonosor: Shvatam ja da su ukusi razliciti...ima i onih koji vole Seku Aleksic...ali to i dalje ne znaci da je to lepo. :D Sloboda izbora ne podrazumeva i kvalitet izabranog.


Zbog cega muzika Seke Aleksic nije lepa? Sta je definicija lepe muzike?



[Ovu poruku je menjao ventura dana 08.11.2005. u 01:07 GMT+1]
 
0

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?08.11.2005. u 00:55 - pre 224 meseci
probajte uz pola litra vodke pre i posle, mnogo je bolji ukus ;) - Corto Maltese

Elem, svako obrazovanje bi trebalo krenuti od toga da deca u Africi gladuju uglavnom zbog onih koji KUPUJU kavijar

[Ovu poruku je menjao Boboje dana 08.11.2005. u 02:00 GMT+1]
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.skydsl.de.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?08.11.2005. u 01:09 - pre 224 meseci
Citat:
Ne, licna kultura i obrazovanje nema nikakve veze sa materijalnom situacijom.

Ej, necemo da diskutujemo metodom zamene teza. Ja nisam rekao da kultura i obrazovanje ima veze sa materijalnom situacijom, vec sam rekao da kavijar nema blage veze sa licnom kulturom i vaspitanjem. I iza toga cvrsto stojim. Takodje sam rekao da redovno konzumiranje kavijara i Sardonea ima vise veze sa finanskijskom situacijom pojedinca i zemlje u kojoj pojedinac obitava nego licnim vaspitanjem. I iza toga takodje cvrsto stojim.

Citat:
Ja smatram da pod domen licne kulture spada znaci kako se obuci za neku formalniju priliku

A ovo nema veze sa finansijskom situacijom?! Kako cu prijatelju ja da ucim kako da se ubucem za neku gala veceru ako nemam sta da obucem?!? Ajde bre...

Citat:
Zbog cega muzika Seke Aleksic nije lepa? Sta je definicija lepe muzike?

Pa ti si taj koji se kulturno uzdize...trebao bi da znas sta ima visoku ocenu umetnicke vrednosti a sta ne. Itekako se zna sta je "lepo" kako ti kazes a sta ne. Npr. u Engleskoj postoje "organi" koji kontrolisu da osobe kao sto je pomenuta ne dodju na televiziju. Ali da ne zalazimo previse u to. Otici cemo daleko. I ovako smo na granici da nas banuju...znas kakve poglede na diskusiju ima ovaj forum. :D

Sto se naseg "problema" tice....razumem ja tebe sta ti govoris, ali da bih ja ucio bonton u situaciji "gala vecera" moram i da imam odredjene uslove zivota, tj. neki standard. Ukoliko ja jedva prezivljavam u zemlji Serbiji, tesko da ce mi to biti prioritet...da li da jedem kavijar srebrnom kasikom (tj. nozem) ili mesinganom. Miisssiiim....a ovamo nemam da se obucem kao covek.
Ja sam se samo osvrnuo na paradoksalnu situaciju, gde u jednoj temi 85% ljudi govori kako redovno konzumira kavijar, a 90% njih koji ga redovno konzumira kaze da ima odvratan ukus i miris. Pa jel tu samo meni nesto ne stima?! Svako sa pola mozga u glavi bi odmah pitao "Pa koji ga qurac jedes onda?!?!". E tu dolazimo onoga o cemu sam na pocetku teme pricao...a to je lecenje nekih kompleksa. Pazi, ja verujem da se on tebi svidja, razliciti su ukusi, ali vecina je sama rekla da je ukus odvratan. Razmisli i sam i reci mi da kavijar kao npr. Audi A8 nije statusni simbol?


Da mi ne bi obrisali poruku: kavijar se ne priprema.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 08.11.2005. u 02:10 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?08.11.2005. u 02:13 - pre 224 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Ja sam se samo osvrnuo na paradoksalnu situaciju, gde u jednoj temi 85% ljudi govori kako redovno konzumira kavijar, a 90% njih koji ga redovno konzumira kaze da ima odvratan ukus i miris. Pa jel tu samo meni nesto ne stima?!

Na ovoj temi su ukupno 2 (dve) osobe izjavile da im se ukus kavijara ne svidja: despotbg i pajaja. O cemu pricas? Opet si se napio :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Kako se priprema kavijar?08.11.2005. u 06:37 - pre 224 meseci
Dakle kavijar se ne priprema.
Maze se na hleb.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se priprema kavijar?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 18341 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.