Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobra reklama za TV

[es] :: Video produkcija :: Dobra reklama za TV

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13183 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomashJR

Član broj: 42587
Poruke: 41
212.200.125.*



Profil

icon Dobra reklama za TV05.11.2005. u 07:31 - pre 223 meseci
Sta je potrebno da bi se uradila dobra reklama (spot) za TV?

Ne mislim na materijal (kamere, pc....)

Navedite neke vase primere i pravila! i

Sta vam se nije svidelo kod neke reklame na televiziji, sta je to sto bi ispravili.....







Nadam se da me razumete.........

The Way Of Spiritual Harmony
May The Force Be With You !
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV05.11.2005. u 09:29 - pre 223 meseci
Pozdrav,

pa prva stvar koju moras znati je da retko kada sam reziras/izradjujes reklamu, gotovo redovno imas premalo slobode u sklopu zahteva onoga koji je bnarucuje. Tako od rezije zacas stignes do realizacije. Prvobitna ideja koju izneses klijentu je samo pocetak, retke su one reklame koje se tako i ostvare. Mahom moras ponuditi dve, tri verzije pa kada se klijent odluci za jednu, uzmes da snimas, crtas itd. i kada sve to sklopis u nesto, onda si suocen tek sa problemima:

-klijentu se ne svidja ovo/ono
-klijentu je sad skupa tolika sekundaza za emitovanje
-klijent zeli da se isece to i to
-klijentova supruga zeli da bude sve u nekim tonovima druge boje
-klijentu se svidja nesto iz druge reklame
-klijentu se zuri da sto pre bude gotovo sa tim izmenama jer su rokovi probijeni
-klijent je nezadovoljan
-klijent oteze sa placanjem a kad god vidi reklamu na TV-u, sve manje mu se svidja
-sa klijentom si ostao na ratnoj nozi ali on se posle par meseci javlja za neku izmenu ili dodatak kao da ste najbolji prijatelji

Ovo sve je malko karikirano ali se uglavnom drzi objektivnog zivotnog rasporeda. U praksi je najbitnije da budes spreman na izmene, te da ostavis sebi u tehnickom smislu mogucnost da brzo izmenis projekat tako sto ga maksimalno postavljas layerski, svaka sina po jedna stavka, da bi naknadno lako menjao zadato. Moras se na to spremiti a ostalo je zaista problematicno sada nabrajati i dobrim delom pripada iskustvu. Upravo stvar iskustva u reziji omogucuje da postavis da se jednom recenicom glumca zamene minut do dva reklame i sve se odmah shvati iz te recenice, iskustvo vrsi odabir takvog glumca, iskustvo diktira da unapred znas sta se sve moze izvesti i bez pokusaja itd. Takve ces stvari tesko cuti ili prepisati, moras mnogo pokusavati i tek onda znati. Nema nikakvog efekta modifikovati postojecu reklamu jer tu imas polaznu osnovicu ali kod izrade nove reklame nema nista, tabula raza.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
212.200.25.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV05.11.2005. u 10:07 - pre 223 meseci
Lancia88 svaka cast na odgovoru,

Dodao bih samo da je ideja definitivno najvaznija stvar (naravno uz dobru realizaciju). Ljudi traze nesto drugacije... jednostavan primjer za McDonald's, gramaticki neispravna recenica "I'm lovin' it" ali se bas zbog toga pamti:)



[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 06.11.2005. u 12:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NikolaBlink
Blink Solutions
Beograd

Član broj: 66261
Poruke: 69
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zezamose.com


Profil

icon Re: Dobra reklama za TV06.11.2005. u 02:36 - pre 223 meseci
Citat:
Mister_rap: Lancia88 svaka cast na odgovoru,

Dodao bih samo da je ideja definitivno naj vaznija stvar (naravno uz dobru realizaciju).


Pomalo se krećem u krugovima ljudi koji prave reklame. Voleo bih da mi navedeš samo jedan primer gde je, u našoj zemlji, naplaćena SAMO ideja...
Besplatne igre i igrice za decu
http://www.zezamose.com
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
212.200.25.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV06.11.2005. u 11:36 - pre 223 meseci
Pa u nasoj zemlji je sve s***ano ali i tu ima izuzetaka:
''Ne dozvolite da vas drugi farbaju'' (boje i lakovi Dragovic) CG
''Svetsko A Nase'' (MB Pivo)
''Nije svejedno'' (Nectar)
"Malo ce da zuljaju... Ce da bude sredjeno" (za neku banku cini mi se)
ima ih jos...
E sad... ja nisam rekao da je naplacena samo ideja mislim da sam bio jasan.

Pozdrav i tnx za ispravke..
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Dobra reklama za TV06.11.2005. u 14:39 - pre 223 meseci
Ja se slažem sa Mister_rap-om, uspešna reklama je ona reklama čiji se moto pamti, kao što je npr. "pomeri se s mesta" "nije svejedno"...
Naravno, osim ideje potrebno je da se ta ideja što bolje ekranizuje, odnosno sprovede u delo.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Dobra reklama za TV08.11.2005. u 21:46 - pre 223 meseci
NPR. lanca 88 je dao dobru ideju za reklamu za video produkciju. XAXAXA
To bi se bas moglo extra ekranizovati.

tuzno je sto je to sto je rekao potpuno tacno, kod nas malo ljudi zma sta hoce i svi misle da sve znaju. (pogotovo oni najprostiji)
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV09.11.2005. u 00:23 - pre 223 meseci
Pozdrav,

ma ja i ne pisem vise o ovome jer sam toliko oguglao i potonuo u taj svet komercijalne produkcije da nemam vise volje nizacim ali koliko da ponekome potkresem krila odmah pre negoli pocnu da rastu jer kasnije ta ista operacija mnogo vise boli.

Pitanje prodate ideje je kod nas zaista nereseno, ukoliko je bilo takvih slucajeva oni su anonimni za siru javnost. kod nas se ideja ne moze prakticno zastiti ni preko SOKOJ-a a retko ko to vise i pokusava. Zato imamo primere ukradenih ideja, recimo licni primer sa osnovom za Baneks reklamu (onaj detalj kroz zube: ks, ks) ko se uopste i seca. Konkretno, kada uzmes da radis reklamu, onda prodajes i ideju, najveca umetnost je ugovoriti i naplatiti novac, kada se tome covek nauci onda je kvalitet, smisao i intelektualna ostrina reklame, nazalost, potpuno marginalna - sve prolazi. Nacin da se covek zastiti od neminovnih poraza na polju prodaje dobre ideje je ustvari da sto komercijalnije i flegmaticnije pristupi poslu i bez preteranih emocija, to je sve. Ostalo pripada drugima a ti drugi su po defaultu neki zli momci i posao im je razlicit ali im je zajednicko da ce realizatoru/autoru reklame da zagorcaju svako moguce zadovoljstvo i polako ali sigurno da ubijaju entuzijazam. Sa nekakvim pragmaticnim stavom i zivotnom filozofijom ovo se moze umnogome kompenzovati a da covek ostane svoj i da lagano zivo od tog posla. Inace, ideje su sjajne kod mnogih ljudi ali mahom kratkotrajne cak i na zapadu i to bez obzira koliko su sustinski kvalitetne.

Primer: jedna firma za komuinikacije izbaci reklamu u kojoj lik sedi u kancelariji sa potpuno zastakljenim zidom na nekom visokom spratu koji pruza pogled na grad. Zamisljen je i u momentu odlucuje da zavrsi sa poslom i pocne lagano da spusta ekran laptopa da bi ga zatvorio ali kako spusta taj ekran, tako se i dnevno svetlo smanjuje kroz onaj stakleni/prozorski zid. Zbunjen je te psle malene pauzice spusta jos malo ekran a svetlo se jos vise smanjuje. Vraca za par stepeni ekran ka polozaju otvorenog a svetlo se pojacava, kapira o cemu se radi i sav nasmejan se zavali u fotelju. Poruka se ne moze vezati za bilo sta, mogla je biti to i reklama za nekog proizvodjaca laptopova, nebitno, zelim reci koliko ima univerzalnih ideja primenjivih na vecinu proizvoda. Ukratko, ovu reklamu sam video par puta na satelitu u nekih recimo dva meseca, za njom je sledila druga, mozda i jos bolja a svakako skuplja zbog obilja statista (iako su Kinezi :) ) ali necu sada o njoj, samo zelim reci da je bez obzira na kvalitet, opisana reklama kratko trajala.
 
Odgovor na temu

tomashJR

Član broj: 42587
Poruke: 41
212.200.125.*



Profil

icon Re: Dobra reklama za TV11.11.2005. u 12:36 - pre 223 meseci
Slazem se da je ideja najvaznija!
Ali sta posle ideje, na sta treba prvo obratiti paznju.
Sta treba isposhtovati?

Navedite neke vase primere i pravila!
The Way Of Spiritual Harmony
May The Force Be With You !
 
Odgovor na temu

-sfx-

Član broj: 18965
Poruke: 206
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV12.11.2005. u 21:17 - pre 223 meseci
Postoje dva modela: manje firme zele reklamu koja izgleda skupo (a da pritom kosta do 100 evrica), a vece firme zele da reklama bude skupa, kako bi se po medijima provlacilo kako je firma ta-i-ta dala tolke pare za reklamu. U oba slucaja je ideja, naravno, sekundarna.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.74.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Dobra reklama za TV12.11.2005. u 22:20 - pre 223 meseci
Potpuno se slažem sa -sfx- za reklame, ali gde bi mogle da se svrstaju lokalne reklame, koje su i jeftine, a ne izgledaju jeftino, nego JADNO. Muka mi je kad ih gledam. Ali, u pitanju je neznanje, jer za tolika (mala) sretstva koja se ulože u ove, velikodušno rečeno, reklame se mogu mnogo bolje iskoristiti i od toga napraviti koliko - toliko pristojnu reklamu.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV17.11.2005. u 17:35 - pre 223 meseci
Pozdrav,

nisam bio dugo a vidim da se jos diskutuje o reklamama. Pade mi napamet da postujem jedan licni savet u slucaju komercijalne izrade reklame:

- reklamu ugovarajte za velike, velike novce. Kako god znate i umete, jeftinu reklamu cete teze prodati nego skupu. Jeftinoj reklami ce svasta faliti i kad je savrsena, skupa ce uvek biti zadovoljavajuca, gledate to odavno na TV-u.

- reklamu zarad vlastitog reklamiranja niposte ne naplacujte malo novaca, to je najgora stvar koju mozete sebi uciniti. Ako vidite da ne mozete dobiti velike novce, odbijte je ili je uradite dzabe, znaci bez dinara.

-reklamu kako god uradite od dve predlozene opcije, radite kvalitetno bez postede sebe, isterajte i jednostavne reklame do tehnickog savrsenstva koje Vase znanje dozvoljava i nikada ne razmisljajte prilikom rada onu groznu izreku: koliko para toliko muzike.



Konacno, ovo je sve osim tehnickog znanja i reziserskog osecaja sto mozete uciniti da biste ziveli od reklama, ostale stvari zavise od drugih, nazalost sudbonosno i nazalost od uglavnom losijih od Vas.
 
Odgovor na temu

siroma

Član broj: 73116
Poruke: 5
*.49.eunet.yu.



Profil

icon Re: Dobra reklama za TV18.11.2005. u 08:41 - pre 223 meseci
Citat:
lancia88:
- reklamu ugovarajte za velike, velike novce. Kako god znate i umete, jeftinu reklamu cete teze prodati nego skupu. Jeftinoj reklami ce svasta faliti i kad je savrsena, skupa ce uvek biti zadovoljavajuca, gledate to odavno na TV-u.


ee ako tako stoje stvari onda je i ovo mnogo pa i previse

Citat:
lancia88: koliko para toliko muzike.



Citat:
lancia88: sto mozete uciniti da biste ziveli od reklama, ostale stvari zavise od drugih, nazalost sudbonosno i nazalost od uglavnom losijih od Vas.

i
Citat:
lancia88: kako god uradite od dve predlozene opcije, radite kvalitetno bez postede sebe,


sam si dokazao da to sto predlazes ne valja
sto bi neko ugrozavao svoje zdravlje samo zarad tudjeg punjenja dzepova kad se tu vec sve zna
bolje da se uopste i ne bavi tim poslom (barem ne za sada) dok se ne "rese" "bitne" stvari
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV18.11.2005. u 09:19 - pre 223 meseci
Pozdrav,

ovaj deo da treba raditi sto kvalitetnije je deo koji mozes da razumes samo sa godinama i iskustvom. Neke stvari moras i pokazati nekome da bi dobio posao a ne mozes nekome pokazati dva telopa unakrst i tri boje sa cetiri fonta na njima i reci: znas, malo su platili a ja umem i bolje....to ne prolazi. Ukoliko bismo gledali sta je dovoljno placen posao, tesko da bi neko nesto uopste radio, svi smo mi skloni precenjivanju svoga a nipodastavanju tudjega, tesko je tu naci paritete.

Jos nesto siroma, kada god izvuces neki deo iz konteksta, on gubi smisao, pa makar i samo za citiranje.
 
Odgovor na temu

siroma

Član broj: 73116
Poruke: 5
*.142.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Dobra reklama za TV18.11.2005. u 10:40 - pre 223 meseci
Citat:
lancia88: Jos nesto siroma, kada god izvuces neki deo iz konteksta, on gubi smisao, pa makar i samo za citiranje.


maaa kaki' kontekst kaki' bakraci
sve su to neka opsta nacela
pa mogu i sama da stoje 'de 'oces u tekstu

Citat:
lancia88: Neke stvari moras i pokazati nekome da bi dobio posao


pokazah ja i previse
a ljudi mi na to kazu u lice "sto si bolji to ces gore da prodjes"
zato bar zasad nista od toga
a i niko nista nije ulozio u moje skolovanje (malobrojne lekcije sam sam placao)

Citat:
lancia88: znas, malo su platili a ja umem i bolje....to ne prolazi.


naravno da ne prolazi
meni niko nista nije platio pa se i ne osecam obaveznim da radim sada (kad je takva stvarnost) a i imam druge izvore prihoda a da nemam otiso' bi tamo 'de me srce vuce i de' su ljudi fer i od reci

Citat:
lancia88: Ukoliko bismo gledali sta je dovoljno placen posao, tesko da bi neko nesto uopste radio,


paa ko sta pa radi ovde svi ga samo odtaljigaju kol'ko da se zavrsi (u toj sferi)
maa prvo treba da se gleda ko je necinjenjem i doveo do ovakve situacije

Citat:
lancia88: svi smo mi skloni precenjivanju svoga a nipodastavanju tudjega, tesko je tu naci paritete.


izvini al' ovo sam cuo x puta dosad a za mene je to uvodna zvaka pred "lov u mutnom" svakog poslodavca u vezi reklama i sl. poslova
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Dobra reklama za TV18.11.2005. u 15:50 - pre 223 meseci
Pozdrav,

koliko da ne pretvorimo temu u nas vlastiti dijalog, ja samo mogu da kazem da prepoznajem ono sto zelis da kazes i da je to bila i jedna moja faza pred fazu prihvatanja koja sada rukovodi moj rad/nerviranje. Malo se toga promenilo sa izmenom faza u mom razmisljanju a krucijalna je promena daleko manje nerviranja nego dosad (ja sam dva infarkta dosad imao i lecim se i dalje od poslednjeg pa ne smem ni da se nerviram cak). Uz ono neinvestiranje u moje znanje kod mene postoji jos i faktor apsolutno svojim snagama pravljenje videoprodukcijskog studija iz dva dela, dela sa chroma key postavkom za snimanje i gluvom sobom za off i dela za produkciju.
 
Odgovor na temu

siroma

Član broj: 73116
Poruke: 5
*.77.eunet.yu.



Profil

icon Re: Dobra reklama za TV18.11.2005. u 16:31 - pre 223 meseci
Citat:
lancia88: moj rad/nerviranje.


ee pa ako je takva stvar sto ne prihvatis to ko' zanat i za nerviranje "ugasis" mozak

Citat:
lancia88: (ja sam dva infarkta dosad imao i lecim se i dalje od poslednjeg pa ne smem ni da se nerviram cak).


to znaci da se ni ne nerviramo u startu vec da obrnemo sve u pozitivu a ako usucarimo i neko zezanje pride jos bolja stvar
hvala za savet
trudicu se da se ne ucim na svojim greskama
 
Odgovor na temu

nevio_zg
zagreb

Član broj: 74463
Poruke: 7
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dobra reklama za TV28.12.2005. u 00:02 - pre 222 meseci
Ja bih samo dodao da je to malo problematicno kako kod reklama tako u bilo kojem kreativnom poslu a to je da ono sto je lancha88 rekao da svaku reklamu treba raditi najbolje sto se moze jer kada se radi za malo love i napravi u skladu stim reklama, onda u biti sam sebi spustas rejting naprimjer ja sam najvise profitirao sa reklamama i poslovima koje sam odradio besplatno ili za simbolicne novce jer nakon toga sam si stvorio klijente danasnje klijente u biti sam sebe reklamiram preko svojih radova jer da sam drukcije razmisljao nebi bilo dobro, ali ne može se uvijek tako, zato je najbolje razmisliti i procjeniti šta je najpametnije u takvim situacijama napraviti i naravno koliko skupocjenog vremena imate!
 
Odgovor na temu

MotoManiac
Sombor

Član broj: 31549
Poruke: 35
*.129.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dobra reklama za TV26.06.2006. u 23:28 - pre 216 meseci
Hehe, za 100 evra mozes da napravis samo solidnu reklamu za radio, ali za TV nikako!!!
Najjeftinija TV reklama kosta oko 500 Jevreja i to se tesko moze uopste nazvati reklamom...(nekoliko snimaka npr lokala i sve to sa sto vise efekata i texta a u pozadini radijska reklama kao tonska podloga).
Kod nas su reklame jos i relativno jeftine, jer prvoklasnu reklamu mozes da odradis za manje od 10.000 jevreja...
A to sto ima jako puno ljudi koji niti su skolovani za to + samouki pa prave reklame u privatnoj produkciji, predstavlja najveci problem produkcijskim kucama koje to rade legalno i profesionalno. Cak i rec profi je kod nas vec poprimila pogresno znacenje! Sad se to polako stabilizuje novim zakonima koji su doneti tipa Deklaracije i autorskih prava...
Toliko o cenama... drugo je sve vec receno.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Dobra reklama za TV27.06.2006. u 00:10 - pre 216 meseci
Ha ha ha, 500 eura! :)
Objektivno gledano, to je ok suma za neku pristojnu reklamu, ali to diktira tržište.
Dođi ti u Leskovcu sa takvim cenovnikom - nećeš uraditi ni jednu reklamu, ni "R" od reklame. Ovde se reklame rade za smešne (bolje reći, žalosne) sume novca, pa su i reklame takve nekakve.
Toliko o cenama reklama u (siromašnim) provincijama.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Dobra reklama za TV

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13183 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.