Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????

[es] :: Access :: Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????

[ Pregleda: 4449 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.150.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????05.11.2005. u 05:57 - pre 223 meseci
Problem je u tome sto korisnik aplikacije koja vec radi trazi da prilikom popunjavanja racuna, moze da vidi trenutno stanje odgovarajuceg artikla u magacinu.
Znaci kada popunjava Formu Racun u subformi ima izbor po sifri artikla gde posle izbora automatski prikazuje Sifru,Naziv,Cenu, jedinicu mere (vuce iz kartice artikla), hteo bi da u koloni "kolicina" subforme prilikom izbora artikla prikaze stanje artikla u magacinu. Tako da ne moze da stavi vecu kolicinu artikla nego sto ima trenutno na stanju. Tehnicki ja bih znao da to uradim medjutim interesuje me vase iskustvo povodom toga jer mi se stanje u magacinu izracunava klasicno suma ulaza - suma izlaza. Bojim se da posle izvesnog vremena kada baza naraste nebude spora aplikacija. Koje je po vama najelegatnije resenje?

Unapred zahvalan!!!!
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????05.11.2005. u 08:35 - pre 223 meseci
Pogledaj teme "Magacinsko poslovanje" tamo je Zidar odradio to sto tebi treba, imas prikacenu aplikaciju pa je razmotri.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.141.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????05.11.2005. u 11:14 - pre 223 meseci
Hvala Cyberghost!!

Cak sam i temu skinuo na moju masinu, ali ne procitah, izvinjavam se!!!

Stalno se bojim da ce mi jednog dana aplikacije toliko usporiti da necu imati izlaza...
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????05.11.2005. u 11:38 - pre 223 meseci
Kao sto rece Zidar, za godinu-dve kada baza naraste bice i kompjuteri brzi :)
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????06.11.2005. u 15:10 - pre 223 meseci
Napravis proceduru da ti iscita samo stanje samo za taj artikal i to radi veoma brzo i na pent. 1.
Ja stanje upisujem u caption forme a naravno da imam ogranicenje da ne moze upisati vise od stanje kao i da ne moze upisati -1 jer se i to dogadja.

[Ovu poruku je menjao izonic dana 06.11.2005. u 16:11 GMT+1]
zxz
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.171.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????07.11.2005. u 05:45 - pre 223 meseci
Hvala svima koristio sam suma query sa criteria za dati artikal a onda sam ubacio kod kako je Zidar napisao stim, da prilikom izbora artikla automatski u polju za kolicinu prikazuje trenutno stanje u magacinu......pa kada dodjem na to polje vec imam koliko mogu maksimalno da skinem sa stanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Interesuje me vase misljenje o kolicini artikla u magacinu????

[ Pregleda: 4449 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.