Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napisati 64-bitni program u C++

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako napisati 64-bitni program u C++

[ Pregleda: 2070 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Kako napisati 64-bitni program u C++02.11.2005. u 16:11 - pre 224 meseci
Ćao svima ovde. Odmah da kažem da sam ja totalni početnik i nikad dosad nisam ništa programirao, tako da se ne razumem mnogo u ovu problematiku.

Međutim, na Doom9 forumu mnogo se priča kako se 64-bitne aplikacije mnogo teže pišu, jer je Microsoft izostavio podršku za FPU i MMX instrukcije, tako da se sada mogu koristiti jedino SSE/SSE2/SSE3 instrukcije,ako se želi programirati u 64-bitnom modu.

Da li je to tačno,molim vas da imate razumevanja za mene i da mi date što razumljiviji odgovor.Znam da 64-bitni programi moraju da se napišu tako da u potpunosti podržavaju 64-bitni set proširenih instrukcija koje ima Athlon 64 procesor.

Takođe, molim vas da mi odgovorite šta je to GCC (trenutna verzija 4.02) i MingW, o kojima se takođe priča na Doom9 forumu.Koliko sam shvatio, GCC je kompajler za C++, dok MingW ne znam šta je.Ovi na Doom9 forumu skoro isključivo koriste ove alate za programiranje, pa me zato interesuje da mi neko na razumljiv način objasni sve ovo što sam pitao.

Hvala unapred i ceniću svaki vaš odgovor.Samo, još jednom vas molim da vaše odgovore maksimalno pojednostavite, jer sam ja totalni početnik i ne razumem pojmove baš mnogo.

Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Kako napisati 64-bitni program u C++02.11.2005. u 17:36 - pre 224 meseci
Mislim da je razlika većinom u kompajlerima. Naravno, ovo ne važi za asm (na šta se, verovatno, odnosila činjenica da se teže pišu).

MinGW je Windows port GCCa.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako napisati 64-bitni program u C++02.11.2005. u 22:55 - pre 224 meseci
Ok, donekle si mi pomogao, ali daleko od toga da si mi odgovorio na sva ona pitanja koja sam postavio.

Pošto sam apsolutni početnik, ne znam šta je to asm. Molim nekog člana da mi što detaljnije objasni sve ovo, na meni razumljiv način, jer ako objašnjavate pojmove a ne navedete šta je to i čemu služi, sigurno neću ništa da vas razumem.

Jel zna neko u detalje da mi kaže u čemu je caka kod 64-bitnog programiranja, osim što ima 8 dodatnih registara u 64-bitnom procesoru u odnosu na 32-bitni?

P.S. Gde da skinem taj MinGW.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Kako napisati 64-bitni program u C++02.11.2005. u 23:06 - pre 224 meseci
asm je skracenica od assembler.Detaljnije : http://en.wikipedia.org/wiki/Assembler .

Za MinGW ti preporucujem da skines DEV C++ razvojno okruzenje (sa njim dobijas MIN GW). Pogledaj temu :

http://www.elitesecurity.org/t...ilersIDE-amp-RAD-GUI-Libraries
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako napisati 64-bitni program u C++04.11.2005. u 16:18 - pre 224 meseci
Hvala, ali zar niko neće da mi odgovori precizno na pitanja iz mog prvog i drugog posta u ovoj temi!!!

Imajte razumevanja, ja sam samo još jedan početnik koji hoće mnogo toga da nauči i sazna.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

idb
Ivan Bulic
Beograd

Član broj: 4436
Poruke: 402



Profil

icon Re: Kako napisati 64-bitni program u C++04.11.2005. u 17:11 - pre 224 meseci
Za nekog totalnog pocetnika koji nikad nije nista programirao postavio si previse pitanja, kao kad bacis saku kukuruza pred kokoske...
Mozda ti se moj odgovor nece svideti, ali mislim da si ga zasluzio posle ovoga:
Citat:
ali zar niko nece da mi odgovori precizno na pitanja iz mog prvog i drugog posta u ovoj temi!!!

... postoje sluzbe koje su placene za davanje odgovora i one sigurno hoce ...
a besplatan odgovor glasi:
Code:

if (zelis_da_se_bavis_programiranjem){
    pocni_sa_32bita_bilo_koji_programski_jezik();
}
else if (zelim_samo_opsta_znanja_o_programiranju){
    zadrzi_se_na_onom_sto_pise_na_Doom9_forumu(char* FPU, char* MMX, chat* SSE);
}
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako napisati 64-bitni program u C++

[ Pregleda: 2070 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.