Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedan Algoritam za 5 plus

[es] :: Art of Programming :: Jedan Algoritam za 5 plus

[ Pregleda: 1882 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kon_dor
sarajlic kanti

Član broj: 72831
Poruke: 1
*.rb.b.2-3.6.bih.net.ba.



Profil

icon Jedan Algoritam za 5 plus31.10.2005. u 12:07 - pre 225 meseci
Pozdrav!
Stvarno nisam znao gdje ova tema treba da ide pa eto reko da probam ovdje,a ocajan sam !
Dakle počeo sam praviti jedan astronomski program (da naglasim da je freeware ) pa sam zaglavio na sledecem:
Treba mi neki algoritam koji ce odredivati vijeme na osnovu kooordinata da pojasnim!
Dakle uzmimo jednu tačku na planeti zemlji npr grinvich i uzmimo da je tamo recimo vrijeme 12:00 h!E sad me intresuje dali postoji bilo kakva mogućnost da na osnovu koordinata ,recimo izračunamo koliko je sati u gradu parizu!Ili je mozda lakse raditi sa vremenskim zonama ali opet mi trebaju koordinate!I jos jedno pitanje dali je isto virjeme u dva grada koja se nalaze na istom merdijanu (jer ovdje treba uzeti u obzir i zakrivljenost zemlje,njen položaj u odnosu na sunce...!???
Ja sam uspio napraviti program koji određuje da li je dan lil noc u nekom mjestu (za unesene koordinate),zatim udaljenost na zemlji izmedju dvije tacke sa max greskom od 1,2km i mnogo toga.Pa ako ko ima kakvu ideju ili je vec pronasao neki algoritam (ili neki source code,programski jezik nije bitan) nek javi bi bih mu zahvalan!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Jedan Algoritam za 5 plus31.10.2005. u 12:17 - pre 225 meseci
Bojim se, teško. Vremenske zone u većini slučajeva zavise od administrativnih a ne geografskih parametara (npr, Kina se proteže preko 5 zona, a u celoj je jedna te ista). Drugim rečima, moraš imati mape vremenskih zona, u nekom obliku. Moguće je da postoje biblioteke za to, verovatno su Vikipedija i Gugl dobre početne tačke za traženje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Time_zones

[Ovu poruku je menjao jablan dana 31.10.2005. u 13:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.pppoe792.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: Jedan Algoritam za 5 plus31.10.2005. u 17:56 - pre 225 meseci
ne znam hoćeli ti biti od koristi ideja (mada si to i sam mogao ukapirati)
da je svaki stepen geografske širine jednak 4 minute...(vremena)
lako se vidi da je 4X360 =1440 tj da je 24[sata]x60[minuta]= takođe 1440 :)...
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

bzero
dev null
europe

Član broj: 5907
Poruke: 371
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Jabber: bzero@elitesecurity.org
Sajt: www.google.com/search?q=b..


Profil

icon Re: Jedan Algoritam za 5 plus31.10.2005. u 18:35 - pre 225 meseci
Kao što je već rečeno gore, pitanje vremenskih zona je više političko nego tehničko pitanje. Konkretno u tvom slučaju odgovor je prost: nije moguće na osnovu geografske pozicije, nekog grada na primer, odrediti koliko je tamo trenutno sati, tj, to što su dva grada na istom meridijanu ne znači da je u njima isto vreme.

Verovatno je najkompletnije rešenje da skineš takozvanu tz ili zoneinfo bazu, koja sadrži podatke o vremenskim zonama. Postoje razni formati i implementacije, o tome možeš više da pročitaš ovde:

http://www.twinsun.com/tz/tz-link.htm

pa potraži ono što ti najviše odgovara. Ja sam inače koristio DateTime::TimeZone Perl modul.
Never trust an operating system you don't have sources for.
 
Odgovor na temu

djurasin

Član broj: 73009
Poruke: 1
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Jedan Algoritam za 5 plus01.11.2005. u 18:13 - pre 225 meseci
Pomocu kordinata odredi o kojoj se zemlji radi te iz toga odredi u kojoj je vremenskoj zoni.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.pppoe06-1361.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon GRUB Hard Disk Error/od kako je SuSe...01.11.2005. u 19:32 - pre 225 meseci
ma jarane ne znam te tačno uputit
al'..
mogao bi se raspitati za to na nekoj islamskoj stranici jer' je to nama muslimanima jako važno... jer su vjerske molitve propisane tačno u određeno vrijeme itd.. tako da se to prati
tako pogledaj www.islambosna.ba idi na forum i pitaj to...
mislim da ćeš naći taj odgovor..
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Jedan Algoritam za 5 plus

[ Pregleda: 1882 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.