Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da izbrisem partijicu

[es] :: Windows desktop :: Kako da izbrisem partijicu

[ Pregleda: 5047 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

basic10
Antonio Basic
Poslovođa, BEB
BiH,Zenica

Član broj: 51116
Poruke: 320
*.dlp353.bih.net.ba.

Sajt: www.basic-estrih.com.ba


Profil

icon Kako da izbrisem partijicu30.10.2005. u 19:25 - pre 224 meseci
Sad trenutno imam 4 a HDD je 80GB kako da izbrisem jednu tj F: a partion magic nemogu da pokrenem nesto nemam pojma zasto imal drugo rijesenje
 
Odgovor na temu

milanbabic1

Član broj: 69770
Poruke: 50
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu30.10.2005. u 20:30 - pre 224 meseci
control panel-administrative tools-computer management-disk management
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu30.10.2005. u 20:30 - pre 224 meseci
Koju ti grešku javlja Partition Magic? Skini Hirens Boot CD, na njemu imaš međuostalom par alata za rad s particijama jeadn će sigurno pomoći ;) Hiren's BootCD 7.3
 
Odgovor na temu

basic10
Antonio Basic
Poslovođa, BEB
BiH,Zenica

Član broj: 51116
Poruke: 320
*.dlp236.bih.net.ba.

Sajt: www.basic-estrih.com.ba


Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu30.10.2005. u 22:37 - pre 224 meseci
evo uradio am ovdje control panel-administrative tools-computer management-disk management
i delete partition
i sad je se izbrisala ali mi opet prikaziva da postoji ovdje i zauzima mi 7.4BG
evo slika pa vidite
sta sad da radim
http://img428.imageshack.us/my.php?image=partijica4zl.jpg
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu30.10.2005. u 23:42 - pre 224 meseci
Ta particija vise ne postoji, a Windows te obavestava da postoji 7.84GB prostora na tom disku koji nije dodeljen ni jednoj particiji i da taj prostor nije formatiran nikakvim fajl sistemom. Dakle, taj prostor ne mozes koristiti dok od toga ne napravis novu particiju ili ga dodelis susednoj particiji (uz, npr. PartitiomMagic).
Pozdrav
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu31.10.2005. u 09:17 - pre 224 meseci
Sto ne odes kod nekog drugara koji ima poveci hard, sve podatke prebacis kod njega i lepo preparticionises taj disk?? Glupost je imati c particiju vecu od 10gb, ti imas od 19, a zauzeto ti samo 3gb :D !! Inace uopste je glupo particionisan taj disk, treba da imas jednu primarnu particiju c:, a ove ostale particije treba da budu extended, a to kod tebe nije slucaj!!

[Ovu poruku je menjao hakinen dana 31.10.2005. u 10:21 GMT+1]
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.yubc.net.



+10 Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu31.10.2005. u 12:24 - pre 224 meseci
@hakinen

Danas klinci instaliraju igrice a svaka dolazi na nekoliko CD-ova, tj. na DVD-u. Nekoliko takvih igara ce pojesti 10-15GB i vise. Sve je stvar izbora, sto je naglasavam, izvrsna stvar. Svaki iole ozbiljniji korisnik bi trebalo sam da brine o zauzetosti particija i vremenom ce shvatiti koja je velicina za njega odgovarajuca.
Evo ti moj primer. Mislio sam da je za nasu kucnu primenu dovoljno 10GB za C: (kao sto i ti kazes). Particiju D: koristimo svi kako god zelimo i znamo i ona je cesto dupke puna. Kupili smo jos jedan disk ali FreeSpace na njemu je munjevitom brzinom opadao, cini mi se mnogo brze no sto je UsedSpace rastao. I sta se desava? Cerka me zove na mobilni i pita me zasto ne moze da kopira DVD. Posto je ostalim ukucanima koriscenje particije C: zabranjeno, jedina mogucnost mi je da na C:-u uvek bude 5-10GB slobodno da bi nesmetano kopirali DVD-ove i da me ne bi cimali za takve stvari. Dakle, treba mi 15-20GB za C:.
Pored toga, Hakinen-u, voleo bih da mi objasnis zasto mora biti samo jedna primarna, a ostale extend (procitaj temu http://www.elitesecurity.org/tema/125783).
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 31.10.2005. u 13:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 31.10.2005. u 17:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu31.10.2005. u 21:07 - pre 224 meseci
Ali koja je svrha da imas 4 primarne particije?? Jedino da na svaku postavis po operativni sistem ali to moze da sluzi samo 1% populacije koja koristi racunar, tako da je logicno imati jednu primarnu jednu extended particiju!!!
A ovo za velicinu particije, iz iskustva znam da je bolje samo instalaciju igrice postaviti na particiju koja nije c:, jer mi se nekoliko puta desavalo da se posle instalacije igrica na c: particiji win brzo zaglupi i onda mora da radi format c:!! Zato sam i napomenuo da je glupo drzati c particiju vecu od 10gb!! A jos veca glupost je snimati dvd filmove na hard kada je rezac 50 eura i manje a diskovi su do 40 dinara!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu01.11.2005. u 00:49 - pre 224 meseci
Imam utisak da je za tebe sve "glupost" osim onoga sto ti radis (u svoja dva skromna posta cetiri puta si upotrebio rec "glupo/glupost"). Pored toga, postove ne citas pazljivo, a po broju uzvicnika rekao bih da se deres na mene, a to nije lepo.
E sad...
Ko ce koliko particija imati na disku, njegova je slobodna volja, a mi "kao braca po kompjuteru" mozemo se savetovati i ukazivati na moguce probleme u odredjenoj situaciji.
Basic10 je hteo da obrise jednu particiju. Za to je dobio uputstva u cemu sam i ja ucestvovao. Da je pitao kako da izdeli disk i kojih velicina da budu te particije, od mene bi dobio savet koji ne bi bio baziran samo na mojim potrebama. Da li neko zaista instalira velike igrice, ja to ne znam dok ne pitam. To je bio samo jedan scenario od mnogobrojnih. Po tebi je "glupo" instalirati igrice na C:, vec ih treba instalirati na primer na D:. OK, to su vec dve particije. Bilo bi veoma pametno imati i particiju E: na kojoj ce biti "suvi" podaci. Eto ti i trece particije. Posto citam strucnu literaturu, znam da neki poznati strucnjaci iz ove oblasti preporucuju i particiju za Backup vaznih podataka (ako se vec nema para za drugi disk ili je u pitanju Notebook). Eto ti i cetvrte particije! Scenarija ima jos, ali tu cu se zaustaviti.
Sto se velicine particije tice, u mom proslom postu sam ti na mom primeru pokazao da tvoj izbor od 10GB nece zadovoljiti potrebe svakog korisnika. Ili mozda mislis da su tvoje potrebe vrh onoga sto racunari pruzaju i da tako mora da bude? Particionisanje i formatiranje diska je veoma vazan korak u podizanju radne stanice i nikako mu ne treba olako prici. Druga je prica sto mi svi sa foruma volimo racunare i sto nam ta radnja mozda nije teska i imamo mogucnosti za to. Ali zamisli da u nekoj firmi sam odrzavas 50-ak radnih stanica i par servera. U tom slucaju ces tri puta razmisliti pre nego sto otkucas 10.000MB u polju za velicinu.
Dalje...
Zasto predpostavljas da kada kazem DVD da mislim na DVD sa filmom? Da li ti imas samo takve diskove pa mislis da moraju i ostali da imaju samo filmove? A muzika? A porodicne fotografije? A dragoceni Backup? A kolekcije programa koje su se bespostedno i sa ponosom sakupljale godinama?
Inace, kopiranje DVD-a ne podrazumeva samo kopiranje njegovog sadrzaja na HDD. Njegov sadrzaj se moze kopirati i na prazan DVD opcijom Copy u programu za rezanje, a bas na tu radnju sam i mislio kada sam rekao da cerka ne moze da kopira DVD. Pri takvom kopiranju pravi se privremeni fajl negde na HDD-u (a ja hocu bas na C:-u) koji je cesto bas eto iste velicine kao i sam DVD, tj. 4-5GB, a mozda i 8-9GB. Zato mi treba uvek slobodno 5 do 10GB na C:-u! Ili mi predlazes da kupim jos jedan DVD rezac
pa da ih kopiram "u letu"?
Iskljuci racunar i izadji malo iz sobe, Milose. Kragujevac nije mali grad. Videces kakve sve potrebe imaju ljudi.
Na kraju...
Nisi mi dao objasnjenje za ono... zasto mora samo jedna primarna, a ostale logicke? Iz tvog iskustva ili to tako mora? Ako me ubedis da mora, moracu da preformatiram disk.

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 01.11.2005. u 01:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 01.11.2005. u 02:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanbabic1

Član broj: 69770
Poruke: 50
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu01.11.2005. u 20:18 - pre 224 meseci
Citat:
plavigor
Ko ce koliko particija imati na disku, njegova je slobodna volja,
Basic10 je hteo da obrise jednu particiju... Po tebi je "glupo" instalirati igrice na C:, vec ih treba instalirati na primer na D:. OK, to su vec dve particije. Bilo bi veoma pametno imati i particiju E: na kojoj ce biti "suvi" podaci. Eto ti i trece particije. ..i strucnjaci iz ove oblasti preporucuju i particiju za Backup vaznih podataka (ako se vec nema para za drugi disk ili je u pitanju Notebook). Eto ti i cetvrte particije!
Sto se velicine particije tice, u mom proslom postu sam ti na mom primeru pokazao da tvoj izbor od 10GB nece zadovoljiti potrebe svakog korisnika. Particionisanje i formatiranje diska je veoma vazan korak u podizanju radne stanice i nikako mu ne treba olako prici. Druga je prica sto mi svi sa foruma volimo racunare i sto nam ta radnja mozda nije teska i imamo mogucnosti za to.
... zasto mora samo jedna primarna, a ostale logicke?

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 01.11.2005. u 01:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 01.11.2005. u 02:20 GMT+1]

Delimično se slažem,koliko će biti primarnih particija to zavisi od veličine hard diska i subjektivnih potreba.Mada je dobro imati neki put 2 primarne particije sa kojih se može butovati sistem jer u slučaju nekih velikih problema se može lako sa startup diskete aktivirati druga particija i sistem normalno podići.Ili se to čak može uraditi iz samog Windowsa(programčić pq boot koji je deo Partition magica).Da ne govorim o tome da 2 primarne particije daju mogućnost da se instaliraju na istom kompjuteru na primer Windows 98 i Windows Me što inače sa 1 primarnom particijom nije moguće.
Za sistemsku particiju gde je instaliran Windows Xp je 10 gb premalo jer će za kompjutere sa dosta RAM-a samo virtuelna memorija biti za tako malu particiju prevelik fajl što može otežati defragmentizaciju a i System Restore će pojesti svoj deo prostora.Recimo kod mene je swap file po defaultu 1,5 gb što bi stvarno bilo previše za particiju od 10 gb.
Ali je dobra ideja da se igre i druge aplikacije koje zauzimaju dosta prostora stave na drugu particiju,jer u slučaju formatiranja sistemske particije ovi fajlovi mogu biti od koristi.Iako se često savetuje da se na drugoj logičkoj particiji čuvaju samo neophodni fajlovi a aplikacije u slučaju potrebe reinstaliraju ,je volim da na logičkoj sačuvam skoro sve programe jer u slučaju nove "čiste" instalacije Windowsa većina programa i igara će raditi bez ponovne instalacije(čak i neki programi za održavanje sistema:Partition Magic,System Mechanic,Fix it,Spybot,Adaware itd)-samo treba naći njihov izvršni fajl,što je sigurno manji posao od mukotrpnog zezanja sa cd-ovima i instaliranjem nanovo
 
Odgovor na temu

basic10
Antonio Basic
Poslovođa, BEB
BiH,Zenica

Član broj: 51116
Poruke: 320
*.dlp332.bih.net.ba.

Sajt: www.basic-estrih.com.ba


Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu06.11.2005. u 19:34 - pre 223 meseci
Jeste vi zaguzicali na ovoj teme ja mislio ovo ce se zatvorit brzo al eto
Sto se tice mog problema zavrsio sam ga
I sad imam 4 partijice po 20GB
tj C: mi treba da bude min 20GB radi svog sofwera koji koristi
imam ga na ghostu odradjen tako da nikad neradim format

imam na njoj instalirano

win xp
maya 6.0 2 diska 1.GB
Oficce kompletan sa svim dodatcima i Corel draw 11 copletan tj ca 4.5GB
Adobe photoshop cs2 + dodatci 1GB
Programi za pustanje i obradu Video fajlova ca 2GB
Programi za mixanje i pravljenje muzike kao i obrada 2GB
dreamwear completan 2GB

i kako da to sve stane na 10GB zato i imam 20GB na C partijici

Partijicu D drzim za podatke kojenapravim sa svim ovim programima dok to sve ne snimim na CD/DVD-ove

Partijica E:koristim samo za muziku tj.MP3

Partijica F: je slobodan za download razno raznog softwera gluposti itd.

 
Odgovor na temu

braca_haker
bratislav stankovic

Član broj: 73334
Poruke: 20
*.medianis.net.



Profil

icon Re: Kako da izbrisem partijicu07.11.2005. u 21:27 - pre 223 meseci
Neznam sto se mucis namesti boot sa cd-rom-a u biosu ubaci butabilni disk xp i odatle napravi particiju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako da izbrisem partijicu

[ Pregleda: 5047 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.