Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)

[es] :: Advocacy :: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13504 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 23:29 - pre 224 meseci
iako mi ostavljas dovoljno prostora za duhovit i retroflektivni odgovor na ovako besmisleno pitanje, trenutno samo prilicno umoran hrcak koji ide na spavanje.
nisam znao da programiranje iskljucuje interesovanje za to u kojem pravcu se krece tehnologija i platforma na kojoj radim, iz prostog razloga da bi moje znanje bilo konkurentno. profesionalne finansijske analize ipak ostavljam onima koji su jako dobro placeni za to i koji su vec bili spomenuti u diskusiji. moje misljenje ipak vise volim da formiram iz analiza nego iz novinskih clanaka. dakle, ja sam hrcak, ali trudim se da budem informisan i detaljan hrcak.

[Ovu poruku je menjao caboom dana 17.11.2005. u 00:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 23:35 - pre 224 meseci
Bez brige, ovakav tvoj odgovor me je ipak nasmejao :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 23:46 - pre 224 meseci
I? Šta sad, baviš se programiranjem i to ti daje više uvida u situaciju od nekog drugog ko se bavi programiranjem u, najvećim delom, oh, well, Javi?

Gledaj, što se Sun-a tiče: ne verujem da će da propadni ili umru (što ti pokušavaš da mi pripišeš, iako to nigde nisam rekao). Velika je to kompanija da bi nestala tek tako ili da nema mogućnost i vremena za restrukturiranje kao što je uradio IBM tokom devedesetih. Ali nemoj da pričaš da im ide dobro u poslednjih godinu-dve, kad bukvalno beleže samo gubitke (a neke druge velike firme koje takođe prodaju Unix rešenja, ne beleže iste, loše, rezultate). Može da im bude bolje (kako rekoh, imaju i veličinu i novac da izvrše promene), ali da su tome bili uspešni mogu da se složim tek nakon što budu imali nekoliko kvartala u kojima ostvaruju profit i imaju rast prodaje.

Mene lično da se pita, jedna od poslednjih kompanija za koju bih voleo da vidim da nestane ili da postane beznačajna jeste upravo Sun.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.11.2005. u 01:04 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)17.11.2005. u 00:14 - pre 224 meseci
Citat:
degojs: I? Šta sad, baviš se programiranjem i to ti daje više uvida u situaciju od nekog drugog ko se bavi programiranjem u, najvećim delom, oh, well, Javi?


ne, ali ako contract-ujes i to ukljucuje planiranje cele infrastrukture u koju je ulozena odredjena kolicina para, obicno se takodje zapitas koliko je tvoj izbor dobar i da li bi mozda trebalo da razmotris i druga resenja i onda dosta toga bacis na papir. to je situacija u kojoj se npr. sada nalazim i u kojoj sam se nalazio nekoliko puta ranije.
i pored mog afiniteta ka Sun/SGI dvojci, trenutno bi mi bilo veoma tesko da se opredelim za resenje kompanije kao sto je SGI, ne samo iz perspektive njihove lose finansijske situacije, nego i iz perspektive toga da mi je veoma tesko da vidim kako bi se ona promenila. sa druge strane, ako i dalje zelim da napredujem u pravcu arhitekture i integracije, mislim da je pravilan i detaljan izbor platforme koja ce ziveti i napredovati prilicno neophodan. u ovom slucaju Sun-a, moj afinitet ka njima je naprosto finansijske prirode - krenuli su u pravcu u koji mi odgovara.
u poslednje dve godine im ide dobro iz prostog razloga sto su stabilizovali cene deonica, restruktuirali kompaniju, zauzdali gubitke, imaju proizvode koji su konkurentni i sto je najbitnije, poceli su da prodaju i sklapaju velike ugovore.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)17.11.2005. u 00:41 - pre 224 meseci
Dobro, da se onda zaustavimo ovde.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.11.2005. u 03:43 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13504 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.