Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelazak sa fedore na ubuntu

[es] :: Linux :: Prelazak sa fedore na ubuntu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5540 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
212.200.27.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Prelazak sa fedore na ubuntu31.10.2005. u 21:52 - pre 224 meseci
Hmmm ajde leba ti :) Nek neko bude dobre volje i napise mi user steps kako da instaliram fuckin clasic ms fonts :) Times Arial Verdana etc :) posto sam to u fedori radio preko mscorefonts i samo rpmbuild i sredi sve sam :)

E sad ovde sam nekako sam instalirao xfs podesio da se kaci na unix:/7000 ubacio fontove ali firefox nece da mi koristi arial fontove ili times za sajtove nego pichi neka default koja me mnogo nerviraju...

Jel je neko stavljao ms fonts ???
 
Odgovor na temu

BojanBG
Beograd

Član broj: 9848
Poruke: 181
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prelazak sa fedore na ubuntu31.10.2005. u 22:44 - pre 224 meseci
http://ubuntuguide.org/#extrafonts

a tebe verovatno zanima ovo:

Code:
sudo apt-get install msttcorefonts


[Ovu poruku je menjao BojanBG dana 31.10.2005. u 23:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
212.200.27.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Prelazak sa fedore na ubuntu01.11.2005. u 10:31 - pre 224 meseci
To me zanima ali toga nema :)
Koristim ubuntu 5.10 i nema msttcorefonts
 
Odgovor na temu

zAkiLi
Žarko Iličić
bgd

Član broj: 322
Poruke: 241
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Prelazak sa fedore na ubuntu01.11.2005. u 10:48 - pre 224 meseci
Code:
 
root@ubuntu:/home/zakili # apt-cache show msttcorefonts
Package: msttcorefonts
Priority: optional
Section: multiverse/x11
Installed-Size: 164
Maintainer: Tollef Fog Heen <[email protected]>
Architecture: all
Version: 1.2ubuntu2
...
..


Dakle paket postoji :)
Moras samo u /etc/apt/sources.list da ukljucis i multiverse skladiste.
Pogledaj http://ubuntuguide.org/#extrarepositories za uputstvo kako toda uradis.


Sto se tice ovog komenatra

Citat:


Da, glupo je sto je to projekat jednog coveka i njegove volje i njegovog novca. Ako mu se nesto (ne daj Boze) desi, projekat se gasi. Steta je sto je krenuo putem prerade i menjanja Debiana, umesto da je podrzao neki postojeci projekat. A uopste se ne radi o malim parama, vec o vise miliona dolara.


Moram da kazem da se apsolutno ne slazem sa tim. Mark Shuttleworth (http://www.markshuttleworth.com/) jeste ulozio, i jos uvek ulaze, dosta novca i truda u Ubuntu, ali ga nikako nije vezao za sebe. Ne znam koliko si upucen, ali pre par meseci osnovana je i Ubuntu Fondacija (http://www.ubuntu.com/UbuntuFoundation) koja je potpuno nezavisna i od Marka i od Canonical Ltd.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prelazak sa fedore na ubuntu01.11.2005. u 12:19 - pre 224 meseci
Citat:
zAkiLi: Moram da kazem da se apsolutno ne slazem sa tim. Mark Shuttleworth (http://www.markshuttleworth.com/) jeste ulozio, i jos uvek ulaze, dosta novca i truda u Ubuntu, ali ga nikako nije vezao za sebe. Ne znam koliko si upucen, ali pre par meseci osnovana je i Ubuntu Fondacija (http://www.ubuntu.com/UbuntuFoundation) koja je potpuno nezavisna i od Marka i od Canonical Ltd.
Citao sam, ali se ne razumem bas u finansije. Meni se cini da je jos uvek jedini novac koji se vidi njegov (Markov) i mislim da je on predsednik fondacije: Mark Shuttleworth (Chairman), tako da mi se cini da to jos uvek zavisi od njega. Nemam nista protiv Ubuntu-a, ali mi se nekako celi projekat ne dopada, sto je u krajnjol liniji moj problem.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
212.200.27.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Prelazak sa fedore na ubuntu01.11.2005. u 13:30 - pre 224 meseci
Ok hvala puno na pomoci mnogo mi je pomoglo ovaj prelazak sa fedora na ubuntu.
Nadam se da distro necu da menjam skoro i da ce ubuntu bas extra zaziveti.

Znaci sad bukvalno sve imam bez fucking KDE :) koj me iritira :P a napravio sam svoju distribuciju za moje potrebe... Extra skroz sam se odusevio kakvu funkcionalost ima.

Sredio mi je inace problem sa zvucnom karticom posto mi se zvucna stalno gasila i morao sam u fedori da reloadujem module da bi ponovo radila ovde ne. Takodje izgleda da je ovde ubacen direktno dmixer plugin pa nemam ni cimanja oko podesavanja softverskog mixera. Sve nejbolje u svakom slucaju. Bilo je cimanja ali sam se vec dosta prilagodio i nisam pogresio pri izboru.

Preporucujem u sustini svima da ga probaju...
BTW ja sam temu otvorio da mi se pomogne oko nekih stvari sto i jeste ucninjeno ali ne volim da vidim u temi gde ja trazim pomoc ili da mi neko prosvetli put oko izbora da se ljudi prepucavaju kao sto je sad bilo.

Thx again svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prelazak sa fedore na ubuntu07.11.2005. u 12:45 - pre 224 meseci
Citat:
Silencer: Ok hvala puno na pomoci...
BTW ja sam temu otvorio da mi se pomogne oko nekih stvari sto i jeste ucninjeno ali ne volim da vidim u temi gde ja trazim pomoc ili da mi neko prosvetli put oko izbora da se ljudi prepucavaju kao sto je sad bilo.
Pa, naidje to tako u zaru diskusije. Ponekad se desi i da neko nekog pogresno shvati, kao sto se meni cini da su mene shvatili zbog mojih kritika na racun nekih stvari kod U- i Ku-buntua.

Nazalost, ja imam veliko tehnicko-tehnolosko i zivotno iskustvo i neke stvari vidim prvi, tako da me [neko vreme] svi smatraju budalom. Evo dokaza - ovo je citat iz mog posta:
Citat:
Da, glupo je sto je instalcioni CD odvojen od Live, pa onda onaj skromni korisnik treba da skida prvo Live da vidi sta je to, a ako mu se dopadne, onda ponovo skidaj i instalacioni.

a ovo je citat iz najnovijeg DistroWatch Weekly, http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20051107
Citat:
Free CDs for Kubuntu through 'shipit' should be available for the next release if the planned Live CD Installer removes the need for a separate install CD.
Ja o ovome govorim od samog pocetka i nije moja krivica sto je kompaniji trebalo toliko vremena da to shvati.

To je bio veliki problem. Daleko manji je sto su startovali sa GNOME, ali sam i to smatrao greskom i evo jos jednog citata iz istog izvora:
Citat:
The fans of Kubuntu had a reason to celebrate last week as their preferred distribution is gradually getting recognition it deserves from the Ubuntu founder: "In his opening remarks at the start of the conference, Ubuntu founder Mark Shuttleworth announced that he was now using Kubuntu on his desktop machine and said he wanted Kubuntu to move to a first class distribution within the Ubuntu community.

Zao mi je zbog ovoga Silencer, ocigledno da Mark ne deli sa tobom tvoj stav:
Citat:
bez fucking KDE :) koj me iritira :P
Zasto "fucking KDE"? Jeste da si stavio smajlije, ali si mogao jednostavno da kazes da ti se GNOME vise dopada i gotovo, nije to nikakav greh.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 07.11.2005. u 13:49 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Prelazak sa fedore na ubuntu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5540 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.