Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL kod ptt-a??

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL kod ptt-a??

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 97211 | Odgovora: 395 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zdr
Novi Sad, Srbija

Član broj: 169045
Poruke: 137
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??30.06.2008. u 23:22 - pre 192 meseci
I meni se to desava, nadam se da ce uraditi nesto povodom toga uskoro, VRLO USKORO!!!
Valjda cita neko od zaposlenih ovaj forum???
Of all the things I've lost, I miss my mind the most
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??01.07.2008. u 01:17 - pre 192 meseci
@snake_master

Uporedio sam sa mojim vrednostima i deluje manje više isto. Moj drugar je imao jednom problem sa netom i na kraju se ispostavilo da je bio neispravan telefonski kablić koji je dobio uz router. Kada je imao taj problem vrednosti za ove prve dve, tri stavke su bile znatno drugačije. Kod tebe je, čini se, sve OK.

Što se tiče instalacije sve si dobro povezao sem ako nisi slučajno zabo telefon u prizemlju u pogrešno mesto na spliteru (u konektor za router).

Sad tek vidim da u trenutku kada ti pukne veza ti ne možeš da pristupiš ruteru. To jasno ukazuje da se sam ruter blokira. Proveri da li se greje, stavi ga uspravno (nasloni ga na nešto), probaj da ga hladiš nečim da vidiš da li će raditi, mada najbolje da ga vratiš i uzmeš drugi.
I koji ti je tačno model rutera? Meni na tvojoj slici se razlikuje dosta od menija kod mene.

@tesla017

I kod tebe izgleda ista stvar, ruter se blokira???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
89.110.220.*

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??01.07.2008. u 07:35 - pre 192 meseci
@Fac Ut Vivas

Model rutera je Sagem F@st 1201, tako pise na nalepnici sa donje strane rutera. Ruter sam okrenuo naopako cim sam ga uzeo jer sam primetio da se dosta greje, tako da se oslanja na one delove sa strane sto su malo vislji nego sredina rutera (verovatno znas o cemu pricam) Tako da se ruter oslanja samo ivicama o sto.

Sad su da probam to sa tel. kablicem... (cim se opet zapuca:))

Sinoc sam se setio da skinem splliter i da ruter prikljucim direktno na liniju (negde sam procitao da ADSL moze tako da radi.) Malopre gledam, ruter se zapucao posle 1h rada. Od juce popodne se bas cesto desava, skoro na svakih sat vremena. Prvih 5 dana nije bilo tako, mozda se desilo 2 puta. Izgleda da su mi uvalili neispravan ruter.

@zdr, popusicko

Od kada vam se desava da zablokira ruter?

Popusiko ajde probaj taj ruter pa javi da vidimo da li je do toga.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??01.07.2008. u 07:48 - pre 192 meseci
Koji ti je glavni telefon jel onaj u prizemlju ili ovaj gore, probaj da otkacis ovaj drugi telefon i povezes samo glavni naravno preko splitera. To sto se greje nemoj da te zabrinjava, taj ruter se dosta greje ali radi bez problema, ja ga ne gasim ni nocu, nista mu ne fali evo 17 meseci skoro. Ja sam ga povezao preko usb-a posto imam lokalnu mrezu, i potpuno isto radi kao preko lan kartice.
Ako je ruter los zamenice ti ga bez problema nemoj da brines, ali prvo moras da budes siguran da je ruter u pitanju.
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
89.110.220.*

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??01.07.2008. u 09:58 - pre 192 meseci
Citat:
kristi1: Koji ti je glavni telefon jel onaj u prizemlju ili ovaj gore, probaj da otkacis ovaj drugi telefon i povezes samo glavni naravno preko splitera. To sto se greje nemoj da te zabrinjava, taj ruter se dosta greje ali radi bez problema, ja ga ne gasim ni nocu, nista mu ne fali evo 17 meseci skoro. Ja sam ga povezao preko usb-a posto imam lokalnu mrezu, i potpuno isto radi kao preko lan kartice.
Ako je ruter los zamenice ti ga bez problema nemoj da brines, ali prvo moras da budes siguran da je ruter u pitanju.



Glavni telefon je u prizemlju, posto je na taj kabl zavezan ovaj koji ide do racunara. Cudi me sto je prvih 5 dana radilo sve koliko toliko dobro, mozda sam 2 -3 puta morao da iskljucim-ukljucim ruter a od juce katastrofa!

Naravno, hocu prvo da se uverim da li je do mene da mi ne bi dzabe menjali ruter ako ovaj radi a da posle opet imam problema. Ako bas ne bude moglo nista zadnja solucija je da zovnem PTT i da vidim mogu li da mi zamene ruter.


 
Odgovor na temu

zdr
Novi Sad, Srbija

Član broj: 169045
Poruke: 137
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??01.07.2008. u 13:51 - pre 192 meseci
Citat:
@zdr, popusicko

Od kada vam se desava da zablokira ruter?



Ima vec jedno dve nedelje ako ne i vise. Znaci samo reset pomaze!
I bas bas bas bas ide na zivce!!!!!!!!!!!
Of all the things I've lost, I miss my mind the most
 
Odgovor na temu

stojanovic predrag
jagodina

Član broj: 48247
Poruke: 12
79.101.213.*



+16 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??01.07.2008. u 17:54 - pre 192 meseci
Moje iskustvo sa Telekomom Srbije je vise nego prijatno.Iz Jagodine sam i uveo sam ADSL krajem aprila.Ugovor i modem sam dobio za nepunu radnu nedelju od podnosenja zahteva na njihovom sajtu.Modem je Huawei HG 510 i sa instalacijom nisam ima nikakvih problama,jednostavno sam prikljucio kablove i automatski se aktivirao.Dosad nisan imao nikakvih prekida,skidam preko uTorrent-a 1.7.7 24h non-stop.Koristim antivirus zastitu BitDefender Total Security 2008,i firewall Comodo.Zelim ostalim korisnicima bolji protok i manje prekida.
predrag stojanovic
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.adsl.verat.net.



+15 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??02.07.2008. u 00:39 - pre 192 meseci
kad ce ljudi vise shvatiti da ptt nije isto sto i telekom?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
79.101.149.*



+638 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??02.07.2008. u 02:19 - pre 192 meseci
Citat:
Zelim ostalim korisnicima bolji protok i manje prekida.


i posle ovakvog posta zelish da ti poverujemo...
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??02.07.2008. u 22:46 - pre 192 meseci
Tek veceras je ptt adsl proradio kao u stara dobra vremena.Mogu u tehnickoj podrsci skidati odgovornost sa sebe koliko hoce ali problem je skroz i sasvim do njih.Nesto im se zaglupilo i baje nisu znale da nadju kvar.Ni promena routera i splitera nije pomogla.Zaglupi se router nasumice i samo hardverski reset je pomagao.U ns sam na ptt adsl-u od septembra 2006 i do sada je ovo najduzi prekid interneta.Bilo je jos dva - tri puta prekida ali kracih od ovog.Dacu im jos malo sansu.
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
89.110.199.*

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??02.07.2008. u 23:28 - pre 192 meseci
Citat:
popusicko: Tek veceras je ptt adsl proradio kao u stara dobra vremena.Mogu u tehnickoj podrsci skidati odgovornost sa sebe koliko hoce ali problem je skroz i sasvim do njih.Nesto im se zaglupilo i baje nisu znale da nadju kvar.Ni promena routera i splitera nije pomogla.Zaglupi se router nasumice i samo hardverski reset je pomagao.U ns sam na ptt adsl-u od septembra 2006 i do sada je ovo najduzi prekid interneta.Bilo je jos dva - tri puta prekida ali kracih od ovog.Dacu im jos malo sansu.


Jesi li probao onaj drugi ruter? Kako s njim radi? Jel ti se i dalje desava da se ruter zaglupi??? Jel se i taj drugi zaglupljivao?

Ja probao i da reinstaliram ceo sistem, mislio sam da je do toga, i Kristi1 mi je pomagao (hvala, druze!) al ne vredi, danas oko 16h odradio format HDD, instalirao Win, eto ti ga u 20h zablokira ruter opet! Malopre oko 00h opet!

Trazio sam da kupim drugi spliter, al ga niko ne drzi u prodaji. Probacu sutra jos negde da potrazim.

Samo me interesuje, da li moze da bude do splitera, jer kada mi se ruter zaglupi, ne mogu uopste da mu pristupim u podesavanja preko mozille na 192.168.1.1, nego moram da ga iskljucim i ponovo ukljucim da bi pristupio podesavanjima, ali tad vec proradi i veza ka netu takoreci pocne da radi normalno! Pazi malopre 00h, niko mi tada ne telefonira u kuci, pa da zbog podignute veze nastane prekid!


@ popusicko

Jesi li i ti imao slicne simptome?



 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??02.07.2008. u 23:51 - pre 192 meseci
Ne da sam imao slicne nego u dlaku iste.Ne mozes routeru pristupiti preko ip adrese bez hard reseta(ali ne uvek-nekad i dopusti).Sa airlive adsl routerom je potpuno ista situacija ali on napise not connected a ne acces denied ili waiting for isp kao na sagemu.postepeno se popravljalo zadnja dva dana dok veceras od recimo 16:00 nije ni jednom pukao net.
A sve ocekujem da ping stane posto sam stalno imao u pozadini ping -t www.ptt.yu
Inace zadnjih dana je i ping ka ptt-u bio velik i mnogo je skakao.

Jbg mi korisnici uvek prvo mislimo da je kod nas kvar i izokrenemo sistem naglavacke dok ne utvrdimo da nije do nas.
Dobri su u teh. podrsci tacnije ona simpaticna i ultraljubazna devojka koja se na sve nacine trudila da mi dokaze da router nija dvanaest nula jedan nego hiljadu dvesto jedan i da je on pogresno setovan.
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
89.110.199.*

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??03.07.2008. u 07:36 - pre 192 meseci



@popusicko


Koliko sam ja shvatio ti si vec duze vreme korisnik i ranije ti se nije desavalo ovo, tek u zadnjih 10ak dana? Znaci instalacija telefonskih kablova ti je ispravna cim je ranije radilo dobro,
Ja non stop gledam da li sam ja dobro povezao sve, brine me kakva je instalacija kablova na tavanu, sve mislim da je do toga...

Praticemo, pa cemo videti sta ce biti...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8077



+1752 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??03.07.2008. u 20:21 - pre 192 meseci
Zbog te ili slicne "plavuse" iz tehnicke podrske ja sam napustio PTT bez obzira na nesto nizu cenu. Na moje pitanje da li pored sebe imate kompjuter i internet ladno je odgovorila NE.
 
Odgovor na temu

altasmc
Nis

Član broj: 45380
Poruke: 28
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??04.07.2008. u 00:37 - pre 192 meseci
Evo i ja sam imao iste simptome kao i vi. Izgleda (ili sta vec) da su radili nesto, pa je dolazilo do prekida. Od juce sve radi kako treba.
One world, one people, one music,
one...MC!
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
89.110.199.*

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??04.07.2008. u 06:54 - pre 192 meseci


I kod mene se bitno popravilo ali jos nije najbolje... Ja sam probao drugi spliter na telefonu u prizemlju, ali vec pre toga sam primetio poboljsanje (radilo je bez prestanka vise od 12h), tako da je verovatno do PTT bilo sva ova guzva.



 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??10.07.2008. u 16:18 - pre 191 meseci
Vidim da je od poslednjeg posta proslo 6 dana...
Kakva je sada situacija dali nekog jos muci problem zaglupljivanja ADSL rutera kod PTT-a...?

Mene muci isti problem ruter mi se zaglupljuje konstantno, i jako se greje...
Nekada izgura 20h nekada 12h a nekada samo 1h-2h...

Koristim PTT ADSL u Subotici
Ruter Sagem 1201

Mada moram priznati ruter mi se poceo zaglupljivati od kada sam poceo da skidam torente (ne znam dali to ima neke veze)...
Inace sve je perfektno podeseno...
Promenio sam IP opseg u lokalu...
Pristup ruteru je dozvoljen samo sa jedne IP adrese...
Napravljen je port forwarding za torente...
Ma sve je nastelovano 100% kako treba...

Neznam sta bi to moglo biti...
Nisam se dosada obracao ovima u PTT-u
Pa me zanima neki savet sta kako itd...
 
Odgovor na temu

npero
Vojvodina

Član broj: 8831
Poruke: 307
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.bajmok.org


+10 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??11.07.2008. u 07:26 - pre 191 meseci
Citat:
madmax-wifi: Vidim da je od poslednjeg posta proslo 6 dana...
Kakva je sada situacija dali nekog jos muci problem zaglupljivanja ADSL rutera kod PTT-a...?

Mene muci isti problem ruter mi se zaglupljuje konstantno, i jako se greje...
Nekada izgura 20h nekada 12h a nekada samo 1h-2h...

Koristim PTT ADSL u Subotici
Ruter Sagem 1201

Mada moram priznati ruter mi se poceo zaglupljivati od kada sam poceo da skidam torente (ne znam dali to ima neke veze)...
Inace sve je perfektno podeseno...
Promenio sam IP opseg u lokalu...
Pristup ruteru je dozvoljen samo sa jedne IP adrese...
Napravljen je port forwarding za torente...
Ma sve je nastelovano 100% kako treba...

Neznam sta bi to moglo biti...
Nisam se dosada obracao ovima u PTT-u
Pa me zanima neki savet sta kako itd...


Najverovatnije ti je problem broj konekcija na torentima, smanji broj konekcija u torentima i onda testiraj.
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.adsl.verat.net.



+15 Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??11.07.2008. u 12:47 - pre 191 meseci
kao sto rece npero, to je problem sa konekcijama 100%

kad sam koristio bezicni, imao sam naviku da ostavim po 10-15 torrenata odjednom, ali sam video da to ne moze da radi na adsl-u posto mi se svaki put morao da restartujem ruter..



...nego..da li se vratilo stanje u normalu?




 
Odgovor na temu

altasmc
Nis

Član broj: 45380
Poruke: 28
89.110.199.*



Profil

icon Re: ADSL kod ptt-a??12.07.2008. u 12:35 - pre 191 meseci
Ljudi, evo kod mene se vratio problem od pre nedelju i kusur dana. Opet se ruter zakuca posle 1-2h, a bogami i manje, pa samo restart pomaze!
Jel kod nekog isto?
One world, one people, one music,
one...MC!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL kod ptt-a??

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 97211 | Odgovora: 395 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.